Gå til innhold

wil

Medlemmer
  • Innlegg

    10 192
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

16 200 profilvisninger

wil sine prestasjoner

576

Nettsamfunnsomdømme

2

Hjelpsomme svar

  1. En annen ting som er verdt og merke seg er at på ASUS NUC, så får man bare maskinen. Lagringsmedium og RAM må man kjøpe og sette det inn selv.
  2. Jeg vil si at og installere en Linuxdistro og bruke en Linuxdistro uten og leika litt i terminal, blir litt som å kjøre bil med henger og nekte og rygge med henger.
  3. Hei. Som flere sier så er det ikke flaut eller teit og dra på en konsert med et band som man liker. Man må huske på at det er jo vakter der også vil jeg tro. Man skal ikke se bort i fra at flere der faktisk er menn. Hadde det vært rart om en dame/jente hadde gått alene på en Dimmu Borgirkonsert eller Satyriconkonsert? Nei. Bare dra på konsert du. Ikke noe og beskymre seg for.
  4. Hei. Det kan være lurt og Flashe BIOS (Oppdatere BIOS høres teit ut). En ting du kan prøve eventuelt FØR du Flasher BIOS, er at du tilbakestiller instillingene i BIOS. Jeg vet ikke om det løser problemet, men det skader vel ikke å gjøre det allikevel.
  5. Hei. Så lenge man vet hvilken Windows 11 versjon man har (Home eller Professional), så er det vel bare og kjøre en ren installasjon av Windows 11 uten lisensnøkkel, eller? Du skal også kunne installere Windows 11 på en helt ny SSD om du ønsker det og fremdeles få den aktivert. Iallefall så har det vært sånn, hvis ikke Microsoft har forandra på det da.
  6. Hei. Hvis man ikke ønsker og bruke Linux, så trenger man ikke bruke det. Så enkelt er det faktisk. Sedsberg ønsker og bruke noe annet enn Linux tydligvis og det er jo helt ok, men det Sedsberg ramser opp her, er jeg usikker på om har noe og si for trådstarter for hvis jeg har forstått det riktig så er spørsmålet om vedkommende skal bruke Linux, Windows 11 eller Windows 10 uten Oppdateringer.
  7. Hei. Jeg må aller først si at jeg ikke har peiling på dette her, men jeg regner med at trådstarter er seriøs når spørsmålet stilles eller om man kanskjer spør av ren nysgjerrighet. Uannsett da, så blir det veldig teit å diskutere hvem som er mest bortreist.
  8. Hei. Hva lurer du egentlig på trådstarter? Du kan oppgradere til Windows 11 hvis du ønsker det selv om PC`en ikke har støtte for Windows 11. Du kan også fremdeles bruke Windows 10 etter Oktober eller når det er, uten problemer. Om du ønsker og installere/bruke Linux, så bør heller ikke det være noe problem. En annen ting som er viktig og huske på og som tydligvis glemmes i denne tråden, er at ALT er enkelt når man kan det.
  9. Hei. Jeg har endel timer med Euro Truck Simulator 2. Jeg husker ikke hvor mange timer jeg har på spillet i Steam, men det er ganske mange. Riktignok har jeg ikke spillt Euro Truck Simulator 2 siden i fjor tror jeg det var. Jeg har bygget opp profiler. Jeg har forskjellige Backupmapper og 7 forskjellige profiler. En for hvert lastebilmerke, også har jeg forskjellige Backupmapper. Profilene brukte jeg og kjøre til Level 30. Da hadde jeg kommet såpass langt at jeg kunne kjøpe egen lastebil og man begynte da og få endel greier som man tjente penger på da. Det jeg har gjort da, er at jeg har kjørt turer med ferdigvalgte sett, også har jeg kjørt de turene som man har tjent mest på. Jeg husker jeg kjørte veldig mye Italia -> Sverige. Jeg tok rett og slett de lengste turene. Fordi at man kjører disse turene for å tjene mest og kjappest mulig penger, så bør man ikke få noe særlig bøter.
  10. Hei. Jeg kan ikke noe om verdi på ting og den slags, men at den er verdiløs, vil jeg ikke si at den er. Da har man for høye krav. Det spørs alt etter hva man bruker PC`en til. Nevnte PC har jo DDR4 og den har kanskje mulighet for M.2 også, så da bør det ikke være noe problem og få gjort noe med den og at den holder lenge enda. Hva angår Gaming, så har jeg ikke noe peiling på det, men etter hva jeg har forstått så krever de heftigste spillene en ganske bra PC, så der kommer nevnte PC kanskje litt til kort, men til surfing, film, serier og kort sagt vanlig bruk så vil den holde lenge enda. Man trenger ikke kaste/selge en PC bare fordi at den begynner å bli gammel.
  11. Kosmetisk tilstand: T1A Klikk her for å lese mer ✔ Når du velger å kjøpe oppusset elektronikk, bidrar du til å redusere behovet for utvinning av nye råmaterialer, samtidig som du reduserer mengden elektronisk avfall. ✔ Selv om varen er oppusset, får du et fullt funksjonelt produkt med 2 års garanti. ✔ Produktet er profesjonelt testet, dataslettet og rengjort i Danmark. Hva kan du forvente av denne graderingen? Produktet vil vise mindre brukstegn, såsom små riper og merker på enheten og skjermen. Merker på skjermen vil ikke være synlige når den er på. 70 % av original mAh batterikapasitet.
  12. Hei. Du skriver ikke noe om hvor stor skjermen bør være, men kan Refurbished PC være noe? f. eks Proshop har Lenovo Refurbished både Laptoper og Minipc`er til en billig penge. Denne f. eks er på tilbud på Proshop til under 4000 kr. https://www.proshop.no/Baerbar-PC/Lenovo-Refurbished-ThinkPad-T14-G1-14-Ryzen-5-16GB-512GB-T1A-Grade/3340688 Dette er en flott PC. Det er kanskje ikke noe særlig spillpc, men til vanlig bruk og skolearbeid, så bør den fungere mer enn bra nok.
  13. Hei. Det er to enkle løsninger på dette problemet. 1. Du betaler regning selv. 2. Du slutter og feste til langt ut på natta/morran. Da lærer man kanskje at man ikke skal gjøre slike ting. At man i det hele tatt trenger og bli fortalt at man IKKE skal feste i en blokk eller i en byggning sammen med masse naboer til langt ut på natta/morran bør jo være grunn nok til å gi trådstarter regningen. 3000 kr er MYE penger. Det er riktig, men det skulle man tenkt på FØR man drar inn folk i kåken og har fest på natta/morran.
  14. Hei. Jeg vet ikke om du har fått løst problemet ditt, men du trenger ikke og være logga på Microsoftkonto hverken for å installere, aktivere eller bruke Windows 11 hvis du ikke ønsker det selv.
  15. Det er klart at det er ikke noe problem i å spørre. Problemet er at noen er slik at man spør om det samme gang på gang på gang også har man ikke peiling på det man spør om. Så når man får svar i klartekst, så forstår ikke den som stiller spørsmålet, svaret som den har fått og da blir vedkommende sur. Man har da heller ikke evnen til å søke opp informasjon selv. I dag har så mye informasjon på nett at det bør ikke være noe særlig problem og finne løsninger på det man lurer på. Enten i form av Internettsider eller Videoer som gjerne forklarer i klartekst hvordan ting gjøres. Vi som har vært medlem på forumet i noen år har sett slike ting mange ganger før.
×
×
  • Opprett ny...