Gå til innhold

wil

Medlemmer
  • Innlegg

    10 208
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

16 219 profilvisninger

wil sine prestasjoner

584

Nettsamfunnsomdømme

2

Hjelpsomme svar

  1. Man lærer seg det man vil lære seg. Så enkelt er det vel kanskje?
  2. Hvis han har bestemt seg for at den nåværende Laptopen skal byttes ut, så gjør han jo det, men jeg tenkte at det hadde vært billigere og oppgradere til mere RAM og eventuelt en M.2 SSD hvis mulig.
  3. Hei. Har du sjekket om det er mulighet for å oppgradere den han har fra før? Hvis du opgraderer RAM og SSD. Se om det kanskje er mulighet til å oppgradere til M.2 SSD?
  4. Litt offtopic, men jeg prøvde faktisk og bruke kortet på Pumpa i dag. Jeg fikk litt hjelp til hva jeg skulle gjøre, men det gikk bra. Men jeg ble fortalt at man måtte fylle med en gang man hadde gjort det man skulle.
  5. Blir nok en flott PC det der. Iallefall hvis du skal bruke den med en Linuxdistro, det er kanskje litt lite Lagringsplass på den, så du kan jo vurdere og oppgradere den til litt større og kanskje litt mere RAM. Det kan se ut som at det er en RamBrikke som er loddet også kan man sett inn en ekstra. Så du kan se om du får satt inn en 16 GB Brikke til iallefall, så da får du 32 GB RAM og det bør vel holde en stund vil jeg tro.
  6. Ok. Ja, men hvis det fungerer for dere så er jo det kjempe bra. Det er samme for meg. Som jeg skrev. Folk får gjøre som de vil. Og sånn forresten. Hvor leste du at jeg klaga over noe?
  7. Jaja. Folk får gjøre som de vil.
  8. Vel. Jeg tror ikke du skjønte hva jeg mente. Det du forklarer nå er en av måtene du BØR gjøre det på, MEN jeg fikk inntrykk av at måten ilpostino forklarte det på, var at man skulle gjøre det igjennom Windows. Det var det jeg mente med løs kannon.
  9. Så du mener at man skal Flashe BIOS på en løs kannon?
  10. Jeg tror anbefalt Strømforsyning for 5070 Skjermkort er 750 Watt. Og Chiftec Strømforsyning. Vel. Hvis den i tillegg begynner og dra på åra, så er det nok uannsett på tide og bytte den ut vil jeg tro. Jeg ville nok iallefall ha bytta den ut. Proshop har tilbud på Corsair Strømforsyninger nå. Med f. eks Corsair 1000 Watt Strømforsyning bør det være greit iallefall. Da er du iallefall innafor det du bør ha. Er det en ting man ikke er grådig på når det gjelder PC, så er det Strømforsyning.
  11. Hei. Jeg kan ikke se at du har skrevet noe om hvilken Strømforsyning du har nå. Du må passe på at du har bra nok Strømforsyning til skjermkortet du har kjøpt. Hvis du har en god nok og kraftig nok strømforsyning så er det jo greit, men hvis du har en som ligger akkurat på minimumskravet så bør du vurdere og skaffe en kraftigere strømforsyning.
  12. sedsberg: Det var ikke feilfylling han mente. skaftetryne32 kommenterte det JEG skrev.
  13. Ok. Kanskje jeg skal prøve det neste gang da.
  14. Nei. Nærmeste stasjon er ikke lagt unna. Jeg fyller bare på Circle K og jeg kan velge og trykke på Kort eller Kode på skjermen på Pumpen. Hvor stor sjangse er det for at man kan gjøre noe galt, eller er det ikke mulig?
  15. Hei. Jeg har ikke lest det sikkelig selv, men er det betalingen man sliter med, eller er det det at man ikke kommer nærme nok? Eller er man redd for å fylle feil drivstoff. Selv har jeg bare hatt Bensinbiler desverre (skulle gjerne hatt Diesel istede), men for min del er det ikke noe problem med selve fyllingen. Det som derimot jeg sliter med er betalingen på pumpa. Jeg har alltid gått inn på stasjonen for å betale. Nå har det blitt litt mer upraktisk siden at man nå må gå inn og si hvor mye man skal fylle for. Si at man skal fylle for 600 kr da. Da fyller man og den stopper på 600 kr hvis man ikke er ferdig før da. Altså at tanken er full før den når 600 kr. Det man da ikke bruker får man tilbake igjen. Ja. Det er veldig tungvindt for mange, men det har jeg blitt vant til, og jeg blir nok stressa hvis jeg skal velge kortbetaling på pumpen. Jeg har tenkt veldig mye på å ta skrittet og faktisk betale med kort på pumpen, men jeg tør ikke i frykt for å gjøre feil. For ordenskyld. Jeg er ikke i den katogorien ung lengere.
×
×
  • Opprett ny...