Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Banner N-4 i natten for HÆr var det mye "hæing". 🤣
  3. 5 https://no.wikipedia.org/wiki/Kategori:Dramatikk
  4. Jeg har problemer med å finne sko som er store og "høye" nok i fysiske butikker, så ja, av og til kjøper jeg på nett for å se om det er brukbart, men nok en gang gikk det skeis, selv om jeg fant et par støvler som skal være brukbare ned til -15 som jeg skal bruke vinters
  5. Pleier @N-4K0 å handle fottøy via nett? Det har jeg gjort noen ganger og angret etterpå. Har heldigvis fått solgt dem videre/gitt bort, så nå må jeg lære at også mine føtter er spesielle og må teste nye i skobutikk...og det er det verste jeg vet.
  6. I dag
  7. Gå tilbake til siste innlegg på side 1057, så ser dere svart på hvitt at dere skrev "cappuccinoyesplease", hvor det står "no" inni, jeg bare uthevet med fet skrift det dere selv skrev
  8. 28 890
  9. N-4K0

    Bannetråden v3

    Banner Cia for jeg kunne gjerne hatt en klokke hvor alle tallene var "HÆ?" 😀
  10. Jeg tar patent på hyblene til hybelkaninene
  11. 7944
  12. Cia er nede på havnen hvor de loffer rundt med hver sin loff på hodet
  13. Bra, håper det svir godt på pungen. Jeg spiser ikke Sony sin restemat, så kommer de ut med spillet flere år etter det var på konsoll, så er jeg rett og slett ikke interessert lenger av prinsipp.
  14. Jeg spiller gjennom The Division 2 nå faktisk, men det skal jeg skryte på meg at jeg startet med før denne oppdateringen kom. Jeg spiller spillet helt fra start for å oppleve den originale følelsen av å spille "hele spillet" (altså starte på level 0, ikke bruke level 30 boost som er blitt normalt nå). Jeg har vel spilt gjennom begge spillene både 2 og 3 ganger minst, men det begynner å bli mange år siden sist nå - og jeg har vel aldri spilt dem på PC (kun testet det første spillet for å sjekke grafikken). Jeg har alltid sittet med et ønske om å spille det på nytt igjen men bare utsatt det hele tiden. Nå er jeg endelig i gang igjen, men jeg tar det i veldig rolig tempo og stresser ikke med å bli ferdig. Noen timer her og der. The Division-spillene er kjempekule synes jeg, mest på grunn av story og setting, men de er veldig enkle og lite kompliserte å spille (det er bare loot, point & shoot) - samt at de er en fornøyelse for både øyet og øret (bra lydbilde). Til slutt vil jeg si at gear crafting/cusomization konseptet i The Division 2 er noe av det beste jeg har vært borti i noe spill noen gang (og det er ganske forskjellig fra det første spillet). Anbefaler alle som vil ha litt hjernedød materie å spille gjennom, men med en kul story/bra missions/brett, å prøve disse spillene hvis man ikke har gjort det enda. De er fremdeles høyst aktuelle spesielt med tanke på verdensbildet. Anbefaler det første spillet basert på story alene, men det andre spillet har bedre gameplay. Det første spillet anbefaler jeg å spille sammen med noen, fordi det kan være litt vanskelig å komme gjennom aleine pga. ujevn scaling her og der. Men det er verdt det, og det ser helt sinnsykt pent ut (på PC).
  15. Iran har bombet amerikanske baser og andre mål som har fasiliteter amerikansk tilstedeværelse. Iran kan ikke nå USA direkte, så å gå etter USAs militærbaser i eget nabolag er svært rasjonelt. Det er ikke uten risiko, men Irans naboer vet også at full eskalering i en konfrontasjon med Iran kun vil gagne Israel. Krigen er trolig et skoleeksempel på asymmetrisk krigføring. Iran legger nå maksimalt press på Trump, hvor målet trolig er på kort sikt å skade Trumps og USAs interesser, på lang sikt å stå for avskrekkelse for å hindre en tredje runde mot USA og Israel i framtiden. Revolusjonsgarden har nå gått ut og sagt at det er de som bestemmer når krigen skal avsluttes. Det blir ikke noen flere "get out of jail-free card" på Trump, og Trump kan ikke bare snu ryggen til og satse på at Hormuzstredet skal åpne seg selv. Terningen er kastet, og Trump sitter fast i hengemyra, i et valgår.
  16. Enig. Epstein-saken gjort det dessuten klart at bistandspolitikken er preget av korrupsjon og tvilsomme målsetninger som gjort det klart at hele ideen om "fredsnasjonspolitikken" er malplassert. Vi MÅ kutte ned bistandspengene. Men; kutt skal ikke gå utover produktiv distriktspolitikk, forvaring av nasjonal kunnskap knyttet til bibliotek, museer og utdanning, subsidiestøtte for kollektivtrafikk, landbruksvirksomhet og annet som er vitalt for Norges evne til å stå på egne føtter. Det burde heller være fokus på trygdesystemet som er den største utgiftsposten i hele statsbudsjettet.
  17. https://x.com/mhmiranusa/status/1853142601987211457 Interessant tråd om Khorramshahr-4, det er en opplysning om at et enslig missil kunne frakte opptil åtti klasebomber, som spres over et kilometerstort område, som gjør det egnet for angrep på industrielle områder og militærbaser, spesielt flybaser - og det har et exo-atmosfærisk RV stridshode som gjør at det kan manøvreres og dermed unngå exo-atmosfæriske ABM missiler som SM-3. Allerede på 7 km høyde vil klasestridshodet detoneres så klasebombene slippes ut, dette har vært observert en rekke ganger, blant annet av en norsk journalist som mente opptil 50 stykker var sett på en gang. https://x.com/fab_hinz/status/2031141807908590063 Dette er fra klasestridshodet, mer presist dekselet som dekket stridshodet - den kom fra nr. C008, den siste i en bransje på 8 missiler som var levert i august 2023, som kan antyder at disse Khorramshahr-missilene leveres i mindre bransjer opptil åtte missiler om gang. Trolig er det langt færre enn hundre missiler til sammen. Det som gjør at disse kunne benyttes, var at de er i østre Iran så langt vekk, at det ikke er mulig å hindre forberedelsene eller jage ned rakettrampene etter utskytning. Enten er det en skjerpelse eller er det svanesangen for de iranske rakettstyrkene. Alle fabrikker vitalt for produksjon av rakettbrensel, dronefly og ballistiske missiler har omsider kommet under angrep i de siste 36 timer, med store ødeleggelser som resultat. Det vist seg også at man ikke kunne bruke missilbasene med dronefly hovere døgnet rundt, så det ble bare sendt ut få rakettramper om gang for utskytning av ballistiske missiler, all arbeid kan være for å sette sammen lagrede raketter og lage nye rakettramper. Så langt har ikke iranerne klarte å stoppe flyangrepene - kaoset i den første uken hadde hindret dem fra å konsentrere seg om å overvelde all motstand på flybasene hvor tankflyene og kampflyene holdt til, og da de skiftet om var det med langt mindre styrke enn ønskelig.
  18. Det kan hun hvis hun har en avgjørelse i likestillings - og diskrimineringsnemnda på at det er akkurat det hun har blitt (mest sannsynlig at man får et slikt vedtak i saker om graviditet vil jeg tro). Men de fleste slike saker havner nok ikke der, det er en tidkrevende prosess. Og som du nevner så er alt ikke diskriminering heller selv om det føles slik, (arbeidsgiver får også medhold i saker). Men, veldig mange av styrevervene er ikke noe man søker på. Nettopp pga at rekrutteringen ikke skjer i åpne kanaler, men ofte blant (mannlige) venner og kjente. Det har nok blitt bedring på dette etter at kravene om minst 40 % representasjon fra begge kjønn kom, hvor man faktisk i større grad blir nødt til å lete etter kandidater i forskjellige registre, men det er nok enda litt tunggrodd visse steder. F.eks som nevnt tidligere at man i stedet for å ta inn begge kjønn i styret har valgt å redusere styret fra f.eks 6 menn til 2 menn (det er ikke før det er 3 personer at man må ha begge kjønn representert). Men nå var det ikke selve rekrutteringen til styrene jeg tenkte mest på, men det som kom frem i den forskningen linket i HI. Altså dynamikken innad i styrene. Hvor jevn må kjønnsfordelingen være for at man skal få til det beste resultatet? Hvor alle styremedlemmene møtes respektfullt, likeverdig, og hvor man gjør det best mulig som selskap både etisk og økonomisk?
  19. Vi ønsker dere alle sammen i tråden en fin og god natt.🥱🥱💤💤😴😴
  20. Vi ønsker dere alle sammen her i tråden en god og fin natt.🥱🥱💤💤😴😴
  21. Vi leste ikke når N-4K0 formidlet fake news av det vi skrev.
  22. Banner N-4K0 for vi har ikke klokkeslettet hæ på klokkene våre.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...