Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Det har ikke vi Vi har drukket vann nå.💧💧
  3. Her oppnådde du kanskje, en gang til, å bekrefte poenget til den du diskuterer med..
  4. 75192 er nede på havnen og vi sier hallo i natten.
  5. VI må fokusere på beredskap fremover. Vi kan ikke ha elbiler som kan slåes av fra Kina eller USA. Porshe ga en liten forsmak av hva dette vil si. Alle porsher av en nyere dato kan ikke startes i Russland. Slik er det med alle biler som er på nett 24/7. Vi trenger enklere biler, med mindre byråkratisk tull, med forutsigbart drivstoff. Alle biler bør ha en fysisk kill switch til internettilgangen etter min mening og bilen skal selvfølgelig virke selv om den ikke er koblet på nett.
  6. Pengene tilbake på vanlig bankkonto på høsten når børsen har en tendens til å gå nedover.
  7. Ikke jeg har det jeg ligger i sengen å daffer i sengen med vr briller på nå iforumet her da er lat nå
  8. de kan fort være det, selv om det selvsagt er ufrivillig og ukorrekt. det er jo ikke noe nytt i verdenshistorien at mennesker som tilhører samme "stamme" eller nasjonalitet, risikerer å bli offer for kollektiv avstraffelse, av den andre siden, i en konflikt. det er f.eks. mange amerikanere som har følt seg utilpass/utrygge i utlandet pga. de frykter å måtte betale en "kollektiv" pris for USA sine misgjerninger opp gjennom rundt omkring på kloden. btw, selv Israel bedriver jo slik kollektiv avstraffelse, hvis en palestiner er dømt for drap på en jøde, så kommer de med bulldosere og jevner boligen til foreldrene med jorden. Faktisk har de en vedtatt doktrine om å slå tilbake "tre ganger så kraftig", noe som, i kjølvannet av 7. oktober terroren, fikk meg til å "forvente" at det sannsynligvis ville bli drept tre-fire tusen palestinere på Gaza) som hevn, men i det tilfellet hadde de visst ingen limit.
  9. I går
  10. De fleste avgifter har vel den leie egenskapen at de gjerne påvirker prisnivået oppover.. Torsdag er det nytt rentemøte i NB. det er visst et par-tre til "rundt bordet" i tillegg til sentralbanksjefen når styringsrenta skal avgjøres hva den vil ligge på fremover. Men det er nok sistnevnte som har det avgjørende ordet kan man vel anta, og det virker som hun er veldig hektet opp i dette at prisøkningen skal ned på 2% for at det blir aktuelt med noe videre rentenedsettelser. Men hvordan kan landet komme ned på 2% "noen gang" når det gjerne kreves adskillig høyere lønnstillegg enn den prosentsatsen (sist over det dobbelte) fra fagforbundene ved lønnsoppgjørene? Hundrevis av firmaer innen byggebransjen har gått dukken siste året, og anleggsbransjen sliter med å skaffe oppdrag, kommunene klager over høye renteutgifter og setter opp kommunale avgifter og kutter tilbud, ofte med hovedbegrunnelse i for høyt rentenivå. Rekordlav nybygging og prisoppgang pga. knapphet på boliger osv. Nei, å være så firkantet mht. å nå dette 2%-nivået, det kan neppe være det beste for landet nå.
  11. Den globale markedsandelen er i svært stor grad pga kinesisk politisk styring av hva som selges på hjemmebane. I stort sett alle marked hvor fossil og elektrisk er likestilt er elbilandelen betydelig lavere (men sakte men sikkert økende)
  12. Ifra Kina. I dag kan ingen konkurrere med dem..
  13. CC ned paa havna i morgen den dag skal jeg sette urge boksen i stua i kjole skapef til lordag
  14. Ekstremt skremmende .Men takk for viktig info! Så er det selvsagt også en annen side av saken, men denne siden her måtte også.komme frem
  15. Luke 17 Bare åtte dager igjen til julaften! Bak dagens luke skjuler det seg to spill som kan gjøre førjulskveldene litt mer spennende – perfekt for deg som elsker action, eventyr og historier som drar deg inn i en annen verden. Les hele saken på Gamer.no»
  16. Nei, jeg vet. Forent i jødehat. | Aftenposten Innsikt Anser du de døde på stranda i Australia som en del av konflikten?
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...