Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Da blir det jo feil at man skal oppfordre syke og svake til å vaksinere seg? Vi så jo hjertesyke unge menn under massevaksineringen for noen år siden. Og ikke minst fadesen rundt svineinfluensavaskinen. Tror ellers vi skal være glad for pillene vi får servert, siden levealderen øker de fleste steder.
  3. Eg ser absolutt dei praktiske utfordringane, det eg seier er at dersom ein vil kåre beste laget akkurat no så burde alle nasjonar hatt moglegheita til å spele seg inn. Hadde økonomien vært irrelevant så burde vi ikkje ein gong hatt gruppespel der ein i teorien kan ende opp med dei fire beste landa i samme gruppe og ha tredje og fjerde beste nasjonane ryke ut heilt i starten. At Infantino også ønsker å gå bort frå rein loddtrekking og fordele dei antatt beste nasjonane utover ulike grupper er ikkje ei spesielt god løysing sjølv om det openbart reduserer faren for at den reelle bronsekandidaten blir slått ut i eit gruppespel mot beste- og nest beste laget. Ideelt sett burde alle spele mot alle i eit VM, men eg forstår godt at det kan føre til at ein teng nesten alle dei fire åra til neste VM for å klare å gjennomføre ei turnering der alle har møtt alle.
  4. Wow, kanskje jeg gidder teste Dying Light 2 også da
  5. Vaksiner blir noe helt annet, det er designet for å trigge immunsystemet til å skape en kortvarig inflammasjon som er nødvendig for å lage antistoffer mot det viruset det blir utsatt for. Dette er helt avgjørende for at vaksinen skal fungere.
  6. Stikkord: SJELDNE! Altså bøker det ikke er bare å stikke inn på en bokhandel å kjøpe. Dette er nok ikke bøker folk kjøper og kaster i store kvanta. Om AI selskapene ødelegger sjeldne bøker kan man i høyeste grad skylde på AI selskapene for at de sjeldne bøkene blir ødelagt. For det er nemlig de som ødela de sjeldne bøkene. Og sjeldne bøker eksisterer naturligvis ikke i mange eksemplar. Om de gjør det er de nemlig ikke sjeldne. Ja, men det gjør de altså ikke. Hva har de å tjene på det? Da er det bedre å sikre at konkurrentene ikke får tilgang til samme informasjon.
  7. Igjen ser vi at det viktigste for kriminalomsorgen (omsorg for kriminelle) er mest opptatt av å slippe løs farlige voldelige hvor det åpenbart er gjentagelsesfare fortest mulig. Vårt ikke-fungerende rettsvesen er en katastrofe.
  8. Det er ønsketenking å tro at personer med alvorlige personlighetsforstyrrelser som psykopater kan kureres på kort tid og slippes løs på uskyldige igjen. Dette har kostet mange liv.
  9. Det gjorde jeg før jeg svarte. La meg spørre sånn: A. Hvor mye tror du advokaten vil fakturere forsikringsselskapet for i denne saken? B. Hvor mye tror du det vil koste å utbedre skaden? Hvis A >> B så bør du ikke bruke forsikringen Hvis A << B så bør du bruke forsikringen
  10. Nå hører vi to på: The Hippy Hippy Shake - The Beatles.❤️❤️❤️❤️
  11. Det kan umulig være riktig at en person som har begått så mye vold og kriminalitet at han er utvist fra Norge i flere år går fritt rundt i samfunnet og begår ny vold og kriminalitet. Dem som har avgjort dette er i mine øyne ikke bedre enn drapsmannen. Denne praksisen strider mot all sunn fornuft og må få etterspill med konsekvenser for de personene som står bak. Nå må det bli slutt på at folk som leker med liv ved å slippe løs svært farlige personer i samfunnet vårt skal slippe unna med eksperimentet sitt.
  12. Vi innrømmer at vi er snackssyke i dag.
  13. Vi ønsker dere alle sammen, en fin og god onsdagskveld.❤️❤️
  14. Vi har kost oss med middag i dag.🍗🍗🍗🍗🥗🥗😋😋
  15. Vi ønsker dere alle sammen, en god og fin onsdagskveld.❤️❤️
  16. Gratis strøm i Tyskland, Frankrike, Belgia, Nederland og Danmark i mårra torsdag ca kl 11-17: Det er generelt lave priser på dagtid, men noen land får veldig høy pris noen timer på kvelden. Så, det kan være opp til flere kroner per kWh å spare på å flytte forbruket. For de som kan, vil og følger med.
  17. Se typisk oppbygning av en klimavegg med gesims - jeg kjenner jo ikke konstruksjonen på det du har kjøpt, men dette gir deg iallefall et konsept om standard oppbygning på hus med gesimser. Du ser hull i kledningen oppe ved geismen og ser at vindsperreduken er malt. En vindsperre duk er ikke vanntet og vil trekke til seg vann over tid som trekker seg nedover som ofte vann gjør. Ned mot dekke, samme om det er trevirke, betong eller annet ligger det trolig en 48x98-198mm bunnsvill som du ser i gult (basert på tykkelsen på gesimen) Denne er ikke impregnert så den tar skade av vann, vann og fukt kan også trekke gjennom og gå ned under den ned ytterveggen. Det er heller ingen andre åpninger enn hullet der fukt kommer inn, så damp slipper ikke så lett ut igjen, så vann vil samle seg mer og mer over tid og gjøre veldig stor skade.
  18. Advokater vet i mange tilfeller at den de råder til å "ikke huske" eller nekte å forklare seg er skyldig. Selv om de er tatt med en blodig kniv på åstedet så "husker de ikke". Målet er selvsagt at de skal slippe straff uansett hvor farlig de er for allmenheten. "Psykotisk i gjerningsøyeblikket" er nå standard i norsk strafferett etter grufulle voldshandlinger - for å slippe straff. Kriminalomsorgen tror ikke på straff, derfor går det så mange farlige personer fritt rundt i Norge. Men det er ikke noe som heter å begå mened lengre. Det er fullt lovlig å anbefale sin klient å "ikke huske". Dermed kan vi først sist si at det er fullt lovlig for en advokat å fremme uriktige opplysninger i retten.
  19. ja, det stemmer. De ter det ytterste planken, bak planken ved takrennen som er råtten. De andre ser fine ut, har banket på de, men ikke åpnet
  20. Går ytterveggen videre ned under gesimskassen? I så fall etter 10 år er det stor sjanse for at vann kan gå gått forbi bunnsvillen i geismkassen så isolasjon, gux m.m. er fukting nedover hele veggen på kald side av dampsperren.. Dette kan være ekstremt dyrt.
  21. les hele tråden.
  22. 3000 kr til avdokat for å erstatte en planke til 100 kr? 🤪
  23. Dette har stått i slik i over 10 år, vet jeg.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...