Gå til innhold

Tips til trådløs HSDPA-router og ekstern antenne til hytta


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har tenkt å sette opp en trådløs router på hytta, med Telenors mobilnett for aksess (HSDPA). Jeg har også tenkt å sette opp en ekstern antenne for å få bedre kontakt med basestasjonen. Er det noen som har tips til router og ekstern antenne+kabler?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Legg merke til at routeren krever et 3g adapter.

og prisen blir da totalt ca 3200kr uten abb.

Skrevet

Ja, såvidt jeg har forstått er det to typer routere som støtter HSDPA - enten med plass til sim-kort, eller PCMCIA-slot/USB-støtte. Det er dyrt, og jeg tar gjerne imot alternative forslag (der enten routeren eller kortet/USB-modemet har inngang for ekstern antenne).

Skrevet

Har sett denne når jeg surfet rundt tidligere, men ved en nærmere titt nå så har jeg blitt litt mer "klar" for den. Den støtter ekstern antenne, og jeg kan ikke helt se noe drawback egentlig.

 

Er det noen som har tips til antenne? Har tenkt å skru den opp på veggen til hytte, vendt mot Telenor sin sentral.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...