Pepsi-Max Skrevet 20. oktober 2006 Skrevet 20. oktober 2006 Åssen står det til med jvik nå? Har du vært å sjekka deg?
Jokko88 Skrevet 21. oktober 2006 Skrevet 21. oktober 2006 (endret) Dette kan jo også være høyt stoffskifte eller lavt stoffskifte. Endret 21. oktober 2006 av Jokko88
Bratwurst Skrevet 21. oktober 2006 Skrevet 21. oktober 2006 Wrææl! Jeg pisser ofte, vennene mine klager hele tia at jeg drar på dass konstant! Har jeg diabetes :|? En periode drakk jeg enormt mye brus.. Håper virkelig ikke at jeg har fått diabetes, er nemlig ikke den typiske typen som får det
ErlendRU Skrevet 21. oktober 2006 Skrevet 21. oktober 2006 Wrææl! Jeg pisser ofte, vennene mine klager hele tia at jeg drar på dass konstant! Har jeg diabetes :|? En periode drakk jeg enormt mye brus.. Håper virkelig ikke at jeg har fått diabetes, er nemlig ikke den typiske typen som får det 7122118[/snapback] Type 1 kan hvem som helst, når som helst få..
Veritas_ Skrevet 4. november 2006 Skrevet 4. november 2006 Jau, stemmer for den. Hvordan går det nå? Innlagt på sykehus kanskje?
IcedInsanity Skrevet 4. november 2006 Skrevet 4. november 2006 Hmm...lurer på åssen det går..*Crosses fingers*
Snirfle Skrevet 5. november 2006 Skrevet 5. november 2006 Type 1 kan hvem som helst, når som helst få.. 7122259[/snapback] Det stemmer. Min mor fikk type 1 i en alder av 42. Det er mulig å gå med begynnende type 1 veldig lenge, fordi kroppen fremdeles produserer insulin, men produksjonen er på vei ned. Man våkner ikke plutselig en dag med dårlig syn og dårlige bein. Det er ikke sånn det fungerer. Angående testing, så er det vanligst å måle blodsukkeret fastende. Det betyr null inntak av noe som helst, verken vann, røyk eller tannpuss. Grenseverdiene der har inntil nylig vært på mellom 2 og 6, det er det som er normalt for et menneske uten diabetes. I den siste tiden er dette endret litt på, og man skal vel helst ha over 7 for at det skal settes i gang tiltak. Noe av det første som gjøres er en glukosebelastning. Det er en god del glukose, blandet ut i alt for lite vann. Det kan vel helst minne om et glass cola med 2 dl sukker oppi... Dette drikkes, og så måler man blodsukkeret etter to timer. Her skal det vel aller helst være over 10 for at det kan være mistanke om diabetes. Jeg kom aldri lengre enn dette, for mitt blodsukker lå på 7,2 fastende, og 7,5 etter glukosebelastningen. Den videre gangen vil bestå av blodprøver og ytterligere testing, blant annet for å fastslå hvilken type det er. Og typebestemmelsen trenger ikke være riktig engang. Kan godt hende man har type 1, selv om man er godt voksen og har et råttent kosthold.
ErlendRU Skrevet 5. november 2006 Skrevet 5. november 2006 (endret) Type 1 kan hvem som helst, når som helst få.. 7122259[/snapback] *snip* 7221573[/snapback] Først av alt, jo man kan våkne plutselig en dag med dårlig syn. Hva er alt dette andre du snakker om egentlig? Testing for å sjekke ut om man har diabetes? Det enkleste er vel bare å måle langtidsblodsukkeret tenker jeg.. Det ble gjort på meg hos legen, og han så med en gang at jeg hadde diabetes, da bar det rett til sykehuset. Endret 5. november 2006 av ErlendRU
Snirfle Skrevet 5. november 2006 Skrevet 5. november 2006 Alt det andre jeg snakker om er sånn som er vanlig å gjøre ved mistanke om diabetes der det finnes symptomer, men de ikke er så veldig framtredende ennå. For å våkne opp med dårlig syn, så har det gått ekstremt langt allerede, og da blir det nok slik som du har gått gjennom.
BrukerSlettet Skrevet 7. november 2006 Skrevet 7. november 2006 Fastlegen min er en opptatt fyr så jeg fikk ikke noe time før 01/11/06. Da skulle jeg møte fastende klokken 10:00. Samme greia i natt 7103141[/snapback] Hvordan gikk det hos legen jvik?
Jigsaw V Skrevet 14. november 2006 Skrevet 14. november 2006 Lite svar. Frykter ikke det verste.... Kanskje han ble innlagt?
@Lee Skrevet 15. november 2006 Skrevet 15. november 2006 (endret) Jeg ble ikke innlagt da jeg fikk diabetes. Fikk beskjed om å hente insulin på apoteket og begynne behandlingen. Funka fint for meg, har ingen store problemer med høyt eller lavt blodsukker. Håper det går bra med han, unner ingen å få diabetes. Endret 16. november 2006 av @Lee
Veritas_ Skrevet 15. november 2006 Skrevet 15. november 2006 "Sist aktiv i dag, 12:38 " Så han lever iallefall
tom waits for alice Skrevet 15. november 2006 Skrevet 15. november 2006 Minner om reglene for gjesteposting. To poster er fjernet. Geir
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå