Ghost Tulsa Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 Hei Jeg lurer på å investere i nytt skjermkort, og har pekt meg ut dette: Gainward GeForce6800 Er dette et bra kort? Får jeg mye for pengene? Legger til en link til Gainward sin side om kortet Håper jeg får noen svar, for jeg bestiller kanskje i morgen
Windoge Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 Du skal ikke regne med at kortet du får blir å se sånn ut.
Apoc_ Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 Gainward er kjempe bra merke, og det kortet eier Men hvorfor ikke ATI? Det sier vel seg selv... nVidia er best (skal ikke starte en diskusjon nå, så never mind ) Du skal ikke regne med at kortet du får blir å se sånn ut. Er det ikke den kjølingen på kortet? I så fall e det jo dårlig å ha bilde av det.
Ghost Tulsa Skrevet 24. august 2004 Forfatter Skrevet 24. august 2004 Ser bra ut det! Men hvorfor ikke ATI? Tja hvorfor ikke ati? Har hatt et GeForce4 kort i to år, og vært strålende fornøyd med det. Det holder til og med bra standard på doom3. Kjører ikke på beste oppløsing, men det har jeg tenkt å forandre på nå! Tenker slik at det er på tide med nytt nå, siden det popper opp spill som krever heftigere skjermkort. Kommer jeg ikke til å få kortet slik det ser ut? Hva kjøler denne med da?
El Fantasma Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 Det sier vel seg selv... nVidia er best (skal ikke starte en diskusjon nå, så never mind ) Ja der er vel bare å ta en titt på HL2 testene, så finner vi vel ut av det! var det opp 30% bedre ytelse? har du sett på maken!
Ghost Tulsa Skrevet 24. august 2004 Forfatter Skrevet 24. august 2004 Du skal ikke regne med at kortet du får blir å se sånn ut. Ser du har samme kort. Er du førnøyd med kortet? Er det verdt pengene? Og til deg maverick2002. Setter pris på om du holder saklig. Dette er ikke noen nvidia vs ati tråd!
Lucas Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 har samme kortet ! se i signatur for 3dmark03 score ! klokker veldig bra, men foreslår at du oppdatere BIOS med en gang du får kortet ved hjelp av expert tool ! (noe gainward ba meg gjøre over mail) extrem fin kjøling ! og er VELDIG fornøyd, kjøling er svært stor også !
Ghost Tulsa Skrevet 24. august 2004 Forfatter Skrevet 24. august 2004 har samme kortet ! se i signatur for 3dmark03 score ! klokker veldig bra, men foreslår at du oppdatere BIOS med en gang du får kortet ved hjelp av expert tool ! (noe gainward ba meg gjøre over mail) extrem fin kjøling ! og er VELDIG fornøyd, kjøling er svært stor også ! tror jeg går for dette kortet ja! Hvordan er det med støy/kjøling?
Ghost Tulsa Skrevet 24. august 2004 Forfatter Skrevet 24. august 2004 har samme kortet ! Ikke samme kortet nei, du har i 2600-serien til gainward, jeg tenker på 2400-serien.
JimRamse Skrevet 24. august 2004 Skrevet 24. august 2004 Det sier vel seg selv... nVidia er best (skal ikke starte en diskusjon nå, så never mind ) Ja der er vel bare å ta en titt på HL2 testene, så finner vi vel ut av det! var det opp 30% bedre ytelse? har du sett på maken! Det var en BETA test, å det var opp til 30% bedre i ekstreme tilfeller. Hvem faen spiller i 2500x1900 med 8x AA å 16x AF?? Blir garantert bedre med nyere drivere, men ATi kommer nok til å være best i HL2 ja. Men uansett, begge kortene har så høy FPS at det er ikke noe problem. Doom3 er jo Nvidia klart best i igjen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå