Per-O Skrevet 11. april 2022 Skrevet 11. april 2022 Hei, har en Subaru Forester 2.0 2001 mod. Den begynte å gå dårlig, så stopp. Byttet drivstoffpumpe, filter, tenningsmodul, plugger med kabler, kamakselsensor, veivsensor og lamdasonde. Vil fortsatt ikke starte, er inne og tenner, så ingen reaksjon. Hva kan være feil?
Powertrainer Skrevet 11. april 2022 Skrevet 11. april 2022 (endret) Toppakning muligens. Peil olja å sjekk om den er grå og boblete. Sjekk også om kjølevæsken er misfarget i beholderen. Kan også være noe feil med register/registerreim men er nok mindre sannsynlig. Endret 11. april 2022 av Powertrainer
Per-O Skrevet 11. april 2022 Forfatter Skrevet 11. april 2022 (endret) Oljen helt fin både på pelepinne og oljelokk. Ingen olje i vannbeholder. Endret 11. april 2022 av Per-O
Kajac Skrevet 11. april 2022 Skrevet 11. april 2022 Kan registerreimen ha hoppet? Har bilen fordelerlokk? I så fall hadde jeg også sjekket denne for korrosjon
Per-O Skrevet 11. april 2022 Forfatter Skrevet 11. april 2022 Hei, er ikke fordeler, alt elektronisk. Skal sjekke registerreim i morgen og ta kompresjonstest. Også skiftet injectorer.
Mechablast Skrevet 11. april 2022 Skrevet 11. april 2022 Per-O skrev (5 minutter siden): Skal sjekke registerreim i morgen og ta kompresjonstest Ville sjekket kompresjon ja Har du prøvd startgass?
Per-O Skrevet 11. april 2022 Forfatter Skrevet 11. april 2022 Ja, ingen reaksjon. Så lurer på om ECU kan ha tatt kvelden 🤔
Kajac Skrevet 11. april 2022 Skrevet 11. april 2022 Om du har gnist, så skulle startgass fungert. Du skulle i hvert fall fått en respons. Har du god gnist? Jeg hadde store startproblemer for noen år siden, men siden jeg hadde gnist slo jeg fra meg at det var noe med tenningen. Det viste seg imidlertid at det var korrosjon i fordelerlokket, og at gnisten jeg fikk i pluggen rett og slett var for svak. Etter å ha renset fordelerlokket og slipt kontaktene startet bilen umiddelbart, og gnisten var som natt og dag i forhold til tidligere. Kan det hende coilen synger på siste verset?
Per-O Skrevet 11. april 2022 Forfatter Skrevet 11. april 2022 Tenningsmodul ny, er ikke fordeler, men Datahjerne som styrer alt, ECU..
Kajac Skrevet 11. april 2022 Skrevet 11. april 2022 Per-O skrev (3 minutter siden): Tenningsmodul ny, er ikke fordeler, men Datahjerne som styrer alt, ECU.. Tenningsmodul er ikke det samme som coil. Alle biler har minst én coil for å generere høyspenningen til pluggen. Noen biler har én coil pr. sylinder. Jeg tipper du har en coil av denne sorten. Disse har to coiler, som tenner to av pluggene hver gang. Er vel det som kalles et wasted spark system.
Per-O Skrevet 11. april 2022 Forfatter Skrevet 11. april 2022 Spenning er topp👍 Kajac skrev (39 minutter siden): Tenningsmodul er ikke det samme som coil. Alle biler har minst én coil for å generere høyspenningen til pluggen. Noen biler har én coil pr. sylinder. Jeg tipper du har en coil av denne sorten. Disse har to coiler, som tenner to av pluggene hver gang. Er vel det som kalles et wasted spark system. Tenningsmodul er coil og tenning i ett på disse. 1
Per-O Skrevet 11. april 2022 Forfatter Skrevet 11. april 2022 Tenningsmodul er tenning og coil i samme modul.
dj_j0tul Skrevet 13. april 2022 Skrevet 13. april 2022 (endret) Kommer tenning på sylinder 1 når den skal? Kan fort bytte om på dette under arbeid på disse motorene. Sjekkes med tennningslampe mot veivhjulet. Hvis tenninga er feil, vil ikke startgass hjelpe. Endret 13. april 2022 av dj_j0tul
Per-O Skrevet 13. april 2022 Forfatter Skrevet 13. april 2022 Er boxer og godt merket, så alle kabler er rett.
NoBo Skrevet 13. april 2022 Skrevet 13. april 2022 Har du byttet ut bensinen i seg selv? Tenker om du eks. har (mye) kondensvann i tanken så blir det dårlig futt.
Per-O Skrevet 13. april 2022 Forfatter Skrevet 13. april 2022 Tank vert tømt og rengjort. Fått tips om at mulig bensinpumpe rele er årsaken.
Powertrainer Skrevet 14. april 2022 Skrevet 14. april 2022 Vil ha sjekket fargen/tilstanden på tennpluggene. Er de våte er det noe med tenningen og er de hvite får de for lite bensin og kan da muligens være noe med bensinpumpen eller styrestrømmen til bensinpumpen(rele). Pluggene skal være nøttebrune viss alt er i orden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå