Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Hvor fy-fy er dette? Og vil det tas på EU?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du risikerer ikke bare en enkel puntering. Du risikerer at hele dekket flerres i stykker i fart. Noe som ikke er morsomt i 110 på motorveien. Du bør bytte det snarest (og aller helst også på motsatt side). Jo lengre du venter jo farligere blir det.

 

Du kan nå risikere at det kommer fukt inn til stålet i dekket. Når det begynner å ruste mister sideveggen styrken og kan ryke.

  • Liker 1
Skrevet

Dekkene står på et sett felger som ligger ute på finn, var mer interessert i hva farene var når du har en slitasje som det her, har sett lignende skrap-skader på kjørende biler.

Skrevet

Alvorlig skade eller flenge i dekket (3)

 

Den der hadde jeg nok gitt deg kjøreforbud på.

 

Bytt!

Dekkskade skal ikke/kan ikke bedømmes med kjøreforbud/3erfeil. Skaden på bildet er forøvrig en klar 2erfeil, dekket ansees som svekket når armeringen er blottlagt.

Skrevet

En sånn bul hadde jeg på et tilhengerhjul en gang.. Oppdaget det under bensinfylling, skiftet dekk samme dag.. Sent på kvelden fant jeg et brukt dekk på en bensinstasjon med verksted, fikk låne verkstedet for å gjøre jobben selv :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...