Gå til innhold

Hvor får man tak i Aluminiumskofferter?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Som emnet sier er jeg på jakt etter en aluminiumskoffert, som ofte er laget for CDer. Har sjekket Clas Ohlsson katalogen og Biltemakatalogen uten hell. :( Jeg vet at minst en her på forumet lagde en koffert mod så det er jo mulig å få tak i det.

 

Hvis noen lurer skal jeg bruke den som kabinett

etter at den har blitt ganske modifisert,

med Waterchill og Zalman heatpipe HDD kjølere.

Aktuell HW blir sansynligvis:

Abit NF7-S v 2.0

Athlon XP2500+

Sapphire Radeon 9700

osv.....

:D:D:D

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ta kontakt med noen platebutikker :-)

 

Jeg fikk 2 slike som jeg herpa opp fra min bror som er Dj, ganske perfekte til datamaskiner slike kofferter.

Skrevet
Clas Ohlson har. Men den har et litt ***** navn. Husker ikke helt hva det var, eller i hvilken kategori den er....



cdkoffert trur eg d heter

Skrevet

Takk for svar, men jeg har skiftet mening.

Kofferten blir vel litt for liten så jeg tenkte at jeg skulle lage en boks helt fra scratch, av aluminium, plexi og vinkeljern.

Skal lakkes svart til slutt!!

  • 9 måneder senere...
Skrevet
Takk for svar, men jeg har skiftet mening.

Kofferten blir vel litt for liten så jeg tenkte at jeg skulle lage en boks helt fra scratch, av aluminium, plexi og vinkeljern.

Skal lakkes svart til slutt!!

Ville ikke brukt vinkeljern. Bruk heller vinkler av aluminium. Jern og alu. går ikke bra sammen.

Skrevet (endret)

Åjoooda! Aluminium og jern/stål går fint sammen. MEN: du må smøre noe mellom, for hvis ikke, kan det bli galvanisk korrosjon! Og da blir det rett og slett sveiset sammen. Jeg tror dog at det ikke er noe problem å bruke rustfritt stål i vinkeljernene. Dette korroderer som kjent ikke... ;)

 

P.S. Jeg har den største versjonen av cd-/fotokofferten til Clas Ohlson, og den funker uuutmerket til å putte en maskin inni. Må bare være litt lur når det gjelder plassering av komponenter, så går det fint :)

Endret av baronKanon
Skrevet

Er ingen problem å putte en pc inn i de koffertene fra Chlas. Holder på sjæl jeg, er du bare litt smart med plassering av komponentene, som baronKanon sier går det fint :D

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...