Dotten Skrevet 14. april 2010 Skrevet 14. april 2010 Med forumoppgraderingen fikk vi et herlig tillegg som inntil nå har bært navnet "Tracker". Dens funksjon er å kunne lage ønsker og tilbakemeldinger, hvor man lettere enn før kan holdes oppdatert. I tillegg kan vi sette status og mer. Den vil etterhvert overta mye av tilbakemeldingforumets funksjon (men den er fortsatt nødvendig for å diskutere enkelte saker). Den har blitt veldig flittig brukt, dessverre har vi ikke hatt mulighet til å følge den så godt opp som den burde, men det løses nå snart med litt mer arbeidskraft som kommer på plass. Men, "tracker" er ikke et navn som gir så alt for mye mening. Derfor trenger vi dine forslag til noe selvforklarende. "Tilbakemeldingssentral"? "Tilbakemelding og ønsker"? "Kundeservice"? Fyr løs, og takk for forslag
Dotten Skrevet 14. april 2010 Forfatter Skrevet 14. april 2010 Men det kan også mislede. Det er ikke stedet for å få hjelp til eksempelvis innloggingsproblemer og spørsmål om hvordan man bruker forumet
Latias Skrevet 14. april 2010 Skrevet 14. april 2010 Kundeservice er jo mye av det samme da. Tilbakemeldinger eller Feedback passer best.
Thorsen Skrevet 14. april 2010 Skrevet 14. april 2010 Hva med, "Fortell Dotten og TSP om noe som ikke virker". Eller mer passende kanskje. "Det runde arkiv" Men seriøst, "Forumtekniske feil og mangler"
Dotten Skrevet 14. april 2010 Forfatter Skrevet 14. april 2010 Kundeservice er jo mye av det samme da. Det har du helt rett i. Vanskelig å finne navn som treffer det hele på kornet, men jeg satser på at vi løser gåten
TSP Skrevet 14. april 2010 Skrevet 14. april 2010 (endret) Synes det er skuffende at du ikke nevner hvilket geni det var som først (tror jeg) kom med forslaget "Tilbakemeldingssentralen" Vidar @Thorsen; Det første forslaget ditt falt jeg ganske pladask for, men det tredje forslaget er jo ikke i nærheten av å tilfredsstille våre krav Skulle noen være i tvil; forslag 3 var godt og enkelt. Men min, og sikkert mange andres, store drøm er om man kunne fått til et navn som ikke er lengre enn en linje i venstremenyen, maks to. Får man til et skikkelig trivelig og vakkert ord blir hvertfall jeg superglad! Kundeservice er jo mye av det samme da. Tilbakemeldinger eller Feedback passer best. Problemet med dette er at det (i likhet med "Tilbakemeldingssentralen") ikke gir et godt skille mellom det som kan si at teknisk rettede tilbakemeldinger og redaksjonelle tilbakemeldinger. "Tracker" vil ikke bli tatt i bruk til å håndtere de redaksjonelle tilbakemeldingene (de som handler om moderering, retningslinjer og andre ikke-tekniske ting), hvertfall ikke med det første. Dotten får bekrefte. En annen ide kan jo være å vurdere om f.eks "Tilbakemeldinger" kan være tittelen for det av teknisk art, mens vi prøver å finne på et annet beskrivende navn til de redaksjonelle tilbakemeldingene. Uantsett vil jeg foreslå at både muligheten til å gi tekniske og ikke-tekniske tilbakemeldinger blir tilgjengelig fra venstremenyen. Akkurat nå er det jo kun "Tracker" det blir lenket til der. Endret 14. april 2010 av TSP
Skagen Skrevet 14. april 2010 Skrevet 14. april 2010 *snip* Må ikke glemme det også kan ytres tekniske forslag og ønsker der óg. Men "Forumtekniske feil, mangler, ønsker og forslag" blir for langt. Hva med "Forumteknisk sentral" eller noe sånt?
Thorsen Skrevet 14. april 2010 Skrevet 14. april 2010 Eventuelt bare Forumteknisk ? Med lengre undertittel om dette er mulig.
Blåbær Skrevet 15. april 2010 Skrevet 15. april 2010 Eller bare 'Forumteknisk' med undertittelen til Skagen 'Forumtekniske feil, mangler, ønsker og forslag'
Dotten Skrevet 15. april 2010 Forfatter Skrevet 15. april 2010 Et alternativ er å dele opp og link til forskjellige forum i trackeren. Ønsker Feilrapportering Tilbakemelding
Latias Skrevet 15. april 2010 Skrevet 15. april 2010 På selve menyen man ser oppe til venstre? Det ville jo ha gjort menyen unødvendig lang.
Skagen Skrevet 15. april 2010 Skrevet 15. april 2010 Hva men en dropdown-lignende meny utført med CSS? Da får man brukt lenkene til Dotten, men pakket det sammen til én linje i menyen. Og mer eller mindre samtlige nettlesere kan vise den uten å være avhengig av JavaScript o.l.
hernil Skrevet 16. april 2010 Skrevet 16. april 2010 (endret) Må denne være å finne i sidebaren? Kan den ikke bare være en underkategori i tilbakemeldingsforumet? Forresten bør integrering av tracker i mine innlegg være prioritert hvis man faktisk ønsker aktivitet i kategorien Endret 16. april 2010 av hernil
tendilenz Skrevet 16. april 2010 Skrevet 16. april 2010 "Tracker" vil ikke bli tatt i bruk til å håndtere de redaksjonelle tilbakemeldingene (de som handler om moderering, retningslinjer og andre ikke-tekniske ting), hvertfall ikke med det første. Hvis dette stemmer kan man vel kalle det "Feilrapportering" med dropdown for kategori. Jeg stemmer for; Eirik Hvem av dem er Eirik?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå