Gå til innhold

Vil nettleservalget utrydde IE6?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har det ikke allerede blitt diskutert en milliard ganger at store firmaer sitter på latterlige interne løsninger som er avhengig av IE6? Tipper at det mest kommer til å bli irritasjon... IE6 dør ikke ut før alle har kommet seg over til Vista/7.

Skrevet

Har det ikke allerede blitt diskutert en milliard ganger at store firmaer sitter på latterlige interne løsninger som er avhengig av IE6? Tipper at det mest kommer til å bli irritasjon... IE6 dør ikke ut før alle har kommet seg over til Vista/7.

 

Slike firmaer har også "oppgraderingssystemer" som gjør at neppe installerer den "updaten" som gir disse valgene. Altså ingen irritasjon.

Skrevet

Men det fører også til at de ikke oppgraderer til IE6.

Noen ganger må IT avdelingene la slike ting gå gjennom, slik at det blir stort nok press på brukermassen på å få det gjennom at bedriften setter penger av til det :)

Skrevet

Dere mangler noe viktig: Updateringen kommer inn 1ste mars, og skjermen vil ikke komme vis IE8 er installert.

 

Valget vil komme uansett hvilken versjon av IE som er installert så vidt jeg vet.

Skrevet

Vil nettleservalget utrydde IE6?

NEI!

Problemet med IE6 gjelder i veldig stor grad bedrifter. Der kan det være svært store omkostninger rundt det å bytte nettleser (selv om nettleseren si seg selv er gratis).

 

Private som styrer sine egne maskiner har vel allerede bytte (på godt og ondt).

Skrevet

Private som styrer sine egne maskiner har vel allerede bytte (på godt og ondt).

Ikke nødvendigvis. Det er mange personer i verden med en WinXP-maskin som ikke vet hva en browser er og tror at internett = blå E på skrivebordet. Dette initiativet fra Microsoft, i sammenheng med Google som fjerner support og støtte for mange funksjoner i eldre browsere i mange av tjenestene deres (spesielt Youtube) vil kanskje føre til at flere privatpersoner oppgraderer. Det utrydder ikke IE6 på en veldig lang stund. Det jeg tror utrydder IE6 er Windows 7, det er nok en del bedrifter som hoppet over Vista og venter til Win7 SP1 eller til økonomien bedrer seg, og noen privatpersoner som har hørt gode ting om Windows 7 og drar ned til elektronikksjappa og kjøper en ny PC. Dette fører med seg IE8.

 

Faren er jo at bedriftene går til innkjøp av Windows 7 Professional/Ultimate og får med Windows XP-modus og IE6 og tenker "Kult, da slipper vi å kjøpe inn ny intranet-programvare". :p

 

Det er synd Windows-brukere utenfor EU (muligens også EØS) ikke får med seg denne oppdateringen, da det i artikkelen tyder på at dette er en del av Microsoft's browser ballot som kun vil bli sluppet i EU, da resten av verden er slappere enn EU på mange gigantbedrifter's tvilsomme foretak (EU var først ute med å saksøke Intel for antitrust-saken mot AMD).

Skrevet (endret)

Om de så bruker compatability mode på intranet, så er det greit. For det påvirker bare intranett sider uansett, og de pleier ikke akkurat har flust med skadelig kode uansett. Men det er fremdeles en oppdatert browser ute på den vide webben. Således kan det sees på fra ett motsatt standpunt. "hey, vi trenger ikke oppdatere intranet, så hvorfor ikke trø ut IE8?":)

Endret av MrLee
Skrevet

Det ville vært en drøm om de utryddet IE6. Både pga ting nevnt tidligere i tråden, men også pga en annen viktig ting - webutvikling. Mye unødvendig tid som går med på å kompabilitetsfeilsøke/utvikle nettsider for IE6 som er en ordentlig dritt av en nettleser. I tillegg ville det nok meget sansynlig bidratt til å begrense spredning av skadelig programvare som lett snirkler seg forbi "sikkerhetskontrollen" i IE6.

Skrevet

@saccosekk:

 

Dette gjelder nok i hele EØS området. Når det gjelder konkurranseregler er det i utgangspunktet full harmonisering i tråd med de 4 friheter.

Skrevet

Således kan det sees på fra ett motsatt standpunt. "hey, vi trenger ikke oppdatere intranet, så hvorfor ikke trø ut IE8?":)

Hmm, den tenkte jeg ikke på. Godt poeng.

 

@saccosekk:

 

Dette gjelder nok i hele EØS området. Når det gjelder konkurranseregler er det i utgangspunktet full harmonisering i tråd med de 4 friheter.

Aha, takk for klarifiseringen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...