Nå har ikke jeg sett et eneste flir over ansiktet under de intervjuene/debattene og jeg har fulgt med, skulle gjerne ha sett noen bevis for denne påstanden..
Har dere glemt kjernefunksjonee til Forsvaret? TTT!
Få snudd en skute som Forsvaret er noe av det vanskeligte man kan gjøre. Rent militært virker det som han gjør det veldg bra, ytrer kloke tng i media og Forsvarets diverse podcaster, men organisasjonsmessg virker det som at det er mye læring å gjøre og ikke minst gjenninføre lover og regler om refsing og faktisk sparke inkompetente folk og ikke bare omplasserer folk opp og rundt i stillinger de ikke skulle ha vært i.
På meg virker siste saken hull i hodet, mangel på "Tøm våpen kontroller" viser bare inkompetanse på alle nivå for et befal. Ja, de var/er FSK men det er noe av det mest basic tingen som eksisterer.
Det å bare flytte folk opp over i systemet fungerer ikke og straffbare forhold må straffes. Bæsja på leggen har han gjort.
Hadde forrøvrig gleden av å hilse på Kristoffersen under en Heimevernsøvelse før han tiltrodde i rollen som forsvarssjef, fremsto som genuint opptatt om hvordan vi hadde det og viser tydelig at han har vært fotsoldat selv en gang (panserbataljonen hvis jeg husker riktig).