Gå til innhold

Malvado

Medlemmer
  • Innlegg

    19 099
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    5

Malvado vant dagen sist 18. september 2018

Malvado hadde mest likt innhold!

1 følger

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

44 785 profilvisninger

Malvado sine prestasjoner

5,7k

Nettsamfunnsomdømme

13

Hjelpsomme svar

  1. Kunne man ikke fikse seg en "boot" brikke som restaurerte idiotien om W11 oppdateringen fusket opp ved en oppdatering? Sjekket det opp og fikk denne infoen :
  2. Hvordan monterte du PSU? Mener at i noen kabinetter og PSUer fungerer det å flytte PSU som resulterer i mindre whine , eller fjerner den helt. Verdt å teste før du kjøper en ny , så er det skjermkortet , eller vise versa som viser seg er synderen. Og når det gjelder undervolting hadde jeg prøvd med å justere hastigheten på GPU først, så litt uv osv. Cpu kan være tricky så ta det rolig der og.
  3. Min personlige mening er at skal man leke seg og er villig til å utforske en del for å få til best mulig funksjonalitet og ytelse ( spesielt om man har Nvidia) så er Linux morsomt , sikkert og dine personalia blir ikke plukket opp i enorme mengder og så brukt for å gi deg reklame for sex leketøy nå som du er skilt ( my case ha ha ) , ønsker man stabilitet og spill ytelse / kompatibelitet uten å måtte jobbe for mye for det , og er lett påvirkelig til å kjøpe seg en kone erstatter, så ikke ta livet av Windows 11 enda. Og ja litt teit humor her...
  4. F ESA. Vi har produsert strøm for å dekke Norske behov lenge, de siste 20 årene har korrupte politikere fråtset i å få oss inn i EU og selge oss for egen personlig gevinst, vi har greid å sagt nei, men likeså har de kjørt på med å få på plass kabler og kostnader som befolkningen må betale for å så selge store deler av strømmen til utlandet. Så ja f ESA, f EU og be dem dra til h. Vi har mange problemer allerede der mange faktorer er med og ødelegger på en negativ måte landene våre, strøm , industri , medisin , forskning og mye mer.
  5. Mange måter å gjøre det på, har man kjapp USB 3.0/3.1 kan det funke begrenset det og. Men ja å legge inn Linux eller Windows på en egen disk vil ofte være det tryggeste. Her bruker jeg plug n play data HDD for en del eldre disker og os.
  6. Personlig anbefaler jeg at man har Osene i flere partisjonere, det vil alltid oppstå situasjoner der man må hoppe litt fram og tilbake for at ting skal fungere. Når det gjelder overvåking så er vi det allerede på et teknisk nivå som er ufattelig, har du ei kul klokke med GPS vet de tvert hvor en person er, har du lagt inn info blir det enda mer konkret, kommer man i nærheten av et av millioner ( hypotetisk) overvåkningskamera på kjøpesenter , veier osv kan de identifisere deg , Android telefonen din sender data , iPad skiten gjør det samme ( jepp bias 😆 ) . Så enkelt sagt, du slipper ikke unna på Linux, du er ikke fri og informasjonen din blir plukket opp der og. Beklager avsporing en, men test ut og sammenlign og finn ut selv hva du føler fungerer best for dine behov.
  7. NAV er et system som er politisk idioti og ment for å straffe individer for å få dem i jobb med null unntak så og si. Har vært innkalt til møte med dem og de har kommet med trusler om jeg ikke kom, så overlegen for hjernekirurgi ringte dem og forklarte at jeg skulle opereres ( i farta husker jeg ikke om det var i 2010 eller operasjon 3 i 2018). Etter siste hjernesvulst behandling fikk jeg også epilepsi, så å komme tilbake i jobb selv om jeg blir friskmeldt en dag i fremtiden pga ny behandling (immunterapi, Nano teknologi osv ) er komplisert. Man føler rett og slett at gjengen på Nav ikke forstår hva det innebærer å leve med en passiv hjernesvulst og andre sykdommer og bivirkninger etter operasjonene.
  8. Googlet litt svar på dette og : 1 : Paradox Launcher ser noe ustabil ut, men bør gå an å få til å fungere. Har du aldri lagt den inn antar jeg at det går fint out of the box. 2 : Rockstar games launcher ser ut til å fungere, men du må da være via Lutris / Proton og steam. https://lutris.net/ 3 : Battle.net skal fungere via de to overnevnte i 2. 4 : Ubisoft connect fungerer trolig best med Lutris den også. 5 : Gog galaxy Igjen Lutris, men ser ut til å fungere best på Heroic Game Launcher https://heroicgameslauncher.com/ 6 : Epic Games Launcher : Heroic Game Launcher er trolig den som fungerer best her, så Lutris. Av egen erfaring har de fleste spillene fungert greit under Lutris av de få jeg har spilt litt på Linux ( har stort sett bare testet og lekt meg der ) ytelse tapene er ikke så store med AMD og driverne der og ganske så stabilt avhengig av hvilken linux du bruker, men personlig er jeg ikke plaget med siste versjon med Windows 11 og sparker dem heller i ballene når noe irriterer meg ( er litt on / off på developer delen ved å kjøre prøveversjoner av kommende utgaver innimellom + tilbakemeldinger ).
  9. Jeg er litt innenfor den gruppen ( fikk karantene på 1 år pga et epileptisk anfall hjemme, trolig pga mangel på medisinering / lav dose eller spist for lite under noen kjappe lys glimt forhold ) mens andre epileptikere som har vært uten anfall i flere år kan kanskje få nye anfall pga noe så enkelt som konkrete farger som blinker i eget tempo. Så ja innføres dette bør de som er epileptikere (eller noen kontrollgrupper) og har lov til å kjøre undersøkes slik at de ikke får anfall i trafikken.
  10. Det kan påvirke et mindretall av de som har epilepsi og som før har hatt null problemer med å kjøre : Flashing, flickering, or high-contrast,, patterned lights can trigger seizures in people with photosensitive epilepsy, a condition affecting 3–5% of those with epilepsy, often children and adolescents. Triggers typically include strobe lights, rapid screen edits, or flickering, especially at 3–60 flashes per second, which can cause convulsions, dizziness, or confusion. Så vanskelig å si før det settes i bruk, men man bør sjekke litt om noen grupper kan være utsatte for måten lysene blinker på.
  11. Han ønsker jo å vise sitt beste forbilde, alltid, så ja jeg tror at Danmark kan få Trump til å bli med på noe sånt om de ønsker å prøve å være lurere enn han. Vi får se...
  12. Har hatt dette problemet selv, Windows kjører på med oppdateringer mens pcen står og folder, BANG krasj. Sjekk også at BIOS på hovedkort er 100% oppdatert og sikkerhets delen er nytt, måtte selv ta den oppgraderingen for å få mer stabilitet.
  13. Noen personlige meninger : 1 : Trump fokuserer på seg selv og hva han mener er best for sine nærmeste, så landets befolkning. 2 : Det er muligheter for at Trump er en "kompis" av Putin og samarbeider tett med ham. 3 : Han har også en personlig oppfatning av verden der han ønsker å stå fram som en reddende Gud og gjør noe som han ikke liker ( som å ikke gi ham Nobel prisen ) så ser man fort dritten bli slengt fra ham og irritasjonen øke. Å ta over Grønland er en prosess som kan bli kald og vil ta tid , det bor mange der og hvilke rettigheter skal befolkningen ha? Danmark kan være lur og si at Trump kan ta over men at befolkningen skal ha de samme rettighetene som de hadde før i helse, skatte osv som de hadde hos Danmark og at det ikke skal ha en negativ betydning for dem men positiv. La det være en prosess som tar tid og ved eventuelt skifte i USA kan det hele snu.
  14. Har et kaldt soverom så har begynt å folde mer siden pcen også er her. Pcen har ikke krasjet i det siste så tipper det er pga noen innstillinger jeg fikset og pga at Windows ikke har oppdatert på en stund ( ser ut som det er også en årsak til at ting blir F**** opp ).
×
×
  • Opprett ny...