Gå til innhold

Cappo

Medlemmer
  • Innlegg

    7 107
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

19 512 profilvisninger

Cappo sine prestasjoner

868

Nettsamfunnsomdømme

  1. Jeg skjønner jo at han syns det er kjipt å bli benket, samtidig som han ser at Konate får forsette å spille. Men han burde skjønne at det er en vesentlig forskjell her. I Salahs posisjon finnes det alternativer. Det gjør det egentlig ikke på stopperplass, for Liverpool ønsker ikke gamble med den eneste backupen de har. Hadde ikke Leoni vært skadet så hadde nok Konate vært ute av laget for lengst.
  2. Han blir ikke kastet under bussen. Han sitter på benken fordi han over lengre tid ikke har prestert i nærheten av det han er god for. Det er ikke sånn at han hadde en dårlig kamp og ble benket. Greit nok at han ikke sier han er ræva, men greit at om han var litt koblet til virkeligheten og heller sa at han jobber hardt med å gjøre det bedre. Kanskje får han i media mer kritikk enn andre i og med at han er lagets største stjerne og at det kan føles litt urettferdig når f.eks Konate driver på som han gjør. For er det noen som fortjener kritikk så er det nettopp Konate. Han gjør så mange kritiske feil at jeg får helt vondt. Feil som ikke hører hjemme fra en så rutinert spiller. Hadde det vært en akademi stopper så hadde jeg skjønt de feilene. For hva faen var den taklingen idag? Den var fullstendig unødvendig og eneste det oppnådde var å gi Leeds troen på poeng. En tro som var i ferd med å slokne før den taklingen. Jeg har messet om det i evigheter, men Liverpool har ikke råd til å ta noen sjanse om at Guehi kanskje signerer til sommeren. Han må signeres i januar. Ferdig snakka.
  3. Quansah ønsket å spille fast. Hadde det ikke vært for det så hadde Liverpool solgt han. Men sånn Konate spilte en periode så hadde han vel sikkert spilt fast. Han gjør det tilsynelatende veldig bra i Leverkusen. Diaz ønsket å forlate Liverpool. Derfor ble han solgt. Ellers er jeg enig i det siste. Eneste som spiller i nærheten av noe slik i dag er vel Szoboszlai og Jones. Det største problemet slik jeg ser det idag (sett bortsett fra at flere spiller langt under pari) er at frykten for å tape tilsynelatende er større enn viljen til å vinne. Dette var ikke tilfellet tidligere og laget evnet å komme tilbake etter å havnet under. I dag faller laget litt sammen om de får et mål baklengs. Selv med evigheter igjen å spille. Jeg kjenner at denne sesongen ikke kan bli ferdig fort nok. For dette er nitriste greier og det irriterer, for det burde ikke vært det. Men det er alt for mye rar disposisjon av spillere, etc. for øyeblikket som ikke akkurat hjelper på et lag i krise.
  4. Ryggingen er vel et tegn på dårlig selvtillit. For hvis du er usikker på om du treffer på taklingen eller ikke, så er det ofte sånn at en ender opp med å rygge. På en annen side ser det tilsvarende dumt ut om en setter inn en takling som bommer. Det er i mange tilfeller ihvertfall å gi bort en sjanse. Personlig syns jeg det er fullstendig idioti om stemmer at Liverpool ikke vurdere å punge ut for Guehi i januar. Vi trenger desperat noe nytt på stopperplass. Og det er fryktelig synd at Leoni er skadet. Jeg tror han og Guehi kunne skapt et bra kommende stopperpar. Tror ærlig talt ikke Chiesa passer helt inn lenger. Men jeg er enig i Ekitike, selv om jeg tror han ikke er 100%. Slot burde spille Ekitike og Isak med Wirtz bak. Du ser hvor mye bedre Wirtz har spilt de siste kampene når han har hatt en friere rolle. Salah virker dessverre som en tapt sak. Jeg forstår ikke hva som har skjedd og det er det nok ingen andre som gjør heller når han hadde den fantastiske sesongen i fjor. Helt greit at han ikke har en tilsvarende i år, det er litt for mye å forvente, men han er jo helt borte. Han spilte seg ihvertfall ikke inn i diskusjonen om startplass. Om noe så spilte han seg enda lenger inn på benken og omtrent samtlige angripere, Rio inkludert, burde vurderes før han per nå.
  5. Tror Ekitike er småskadet. Ellers ville han nok startet. Han ble visst testet rett før kampen, noe som som regel ikke er det beste tegnet for at en er skadefri. Personlig ville jeg likt å sett Ekitike og Isak på topp med Wirtz bak etterhvert. Det er det som gir mening ut i fra den type backer en har kjøpt.
  6. Jeg tror ikke det er Slots feil. For selv om han stiller samme laget som han vant med i fjor, men 1-2 forandringer som ikke bør påvirke mye da de ikke er i kjernen av laget, så presterer laget dårlig. Så det er spillerne det står på. Og flere av de virker mentalt helt på bærtur. Spesielt Salah og Konate, men også flere av de andre. Men noe skyld har Slot. Han har vært for sta for lenge og burde ha benket Salah for lenge siden til fordel for 2 spisser og en i mellomrommet. Et slikt formasjonsbytte har vært umulig på grunn av klippekortet til Salah. Og hvorfor spiller ikke Rio oftere når motstanderen ligger lavt? Det er jo akkurat en av tingene han er god på. Kort sagt, problemet ligger med spillerne. Et managerbytte vil ikke hjelpe.
  7. Ok, nå er jeg offisielt drit lei Konate. Sånn han spiller nå fortjener han overhodet ikke noen ny kontrakt. Liverpool er nødt til å legge ut for Guehi i januar om de i det hele tatt ønsker å redde sesongen og få noe slags europaspill. Kerkez kan også ta seg en bolle. Hvorfor han velger å følge løpet til en PSV-spiller som er soleklart offside er uforståelig. Fryktelig dårlig og absurd kamp. Hvorfor får ikke Ekitike straffe? Er jo ikke sånn at PSV-spilleren står stille. Han kommer løpende inn, snur seg og setter skulderen til og hockey-takler Ekitike. Og folk prater om at det blir bedre. Nei, det kommer ikke til å bli bedre. Det er 0 bedring å se. Er jo ikke knepne tap. De blir knust på Anfield med 0-3 og nå 1-4. Før kunne en se på kampoppsettet kamper som en med stor sannsynlighet ville vinne. Ærlig talt så ser jeg ikke lenger en eneste kamp som Liverpool vil vinne. Bare en haug med det som mest sannsynligvis blir tap på rekk og rad.
  8. Det er bare 6 poeng ned. Og det ser ikke ut som de klarer å slå noen som helst. Når du taper 0-3 hjemme mot Forest, da kan du bli slått av hvem som helst. Jeg skulle gjerne sett at de la om formasjonen til 4-3-1-2. Da kan du få det beste ut av Wirtz, Ekitike og Isak. Men siden Salah har klippekort så er ikke det mulig.
  9. Og likevel får han spille, kamp etter kamp. Noe som er helt horribelt. Forøvrig tror jeg at problemene til Liverpool er ganske sammensatt. Du går fra et lag som har spilt sammen i 2-5 år, til et lag hvor halvparten er nytt. Det hjelper heller ikke at dette nye laget ikke har hatt tid til å bli kjent med hverandre før sesongstart og utover i sesongen heller ikke får de positive opplevelsene og roen til å bli kjent. Spille inn så mange nye spillere på et lag i motgang er vel noe av det vanskeligste som er. Nøkkelspillere underpresterer. Dødsfallet til Jota ser ut til å fortsatt prege mange av spillerne. Du ser det veldig godt på Salah som var en nær venn, at han er fullstendig borte. Dette er ikke snakk om en vanlig Salah formdupp. Det er ikke mye endringer som skal til før det gir utslag hos toppidrettsutøvere. Sesongen kan ikke reddes. Det må fokuseres på å unngå nedrykk. Så får en heller spørre seg om laget kan reddes. Kanskje, men en må starte helt på nytt og det betyr at Salah dessverre ikke lenger har noen plass i startoppstillingen. Og at en må innse at Kerkez ikke er god nok arvtager til Robertson.
  10. Haha, dette lukter faktisk nedrykk. Liverpool er nødt til å punge ut for Guehi i januar for å prøve og skape noe som kan ligne defensiv stabilitet. Hjelper heller ikke at samtlige i front er mer eller mindre vaksinert mot å score.
  11. Ja, en kan nok si at ballen ikke spretter vår vei. Med unntak av Doku sitt mål så er det jo to tilfeller av ballen spretter City sin vei. Han har i det hele hatt en fantastisk kamp. Syns annulleringen av målet til Van Dijk var i overkant strengt. Har sett flere slike bli godkjent tidligere. Og det er jo ikke sånn at han hindrer Donnarumma fysisk eller sikten hans, som ofte er kriteriene for at slike situasjoner blir offside. Men var jo et varslet resultat. Et slumpende Liverpool mot et City i kjempeform og på hjemmebane.
  12. Vet dessverre ikke noe mer om det. Det er vel som alle andre situasjoner. At når det ikke er noen forseelse allikevel så går ballen til forsvarende lag. Og siden ballen ikke var død, så er vel dropp neste naturlige steg.
  13. Ja. Det er rart det ikke ble corner i det minste, men det var visst forklart med noe i regelverket fordi dommeren blåste før ballen var over linja.
  14. Er det bare jeg som reagerer på en utsettelse som kommer et halvt år før release? Innen spillutvikling for et stort team som Rockstar så er allerede et halvt år en evighet. Spillet må være i usedvanlig dårlig stand om de allerede nå ser at de trenger mye mer enn 6 måneder. Ikke misforstå, bra de tar seg tid til å gjøre det beste de kan. Men kanskje ikke sett en ny dato? På den måten kan en jobbe i fred.
  15. Næh, det var helt fair at det ikke ble det. Det var jo opprinnelig blåst frispark av dommeren før VAR kom på banen for å sjekke om det var straffe. Så en litt rar situasjon egentlig siden det som sagt opprinnelig bare var blåst frispark. Men straffe ville vært veldig strengt. Hånden er veldig nære kroppen i en naturlig stilling.
×
×
  • Opprett ny...