Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Den typen argumentasjon er ganske stygg. Du er på ABB og fjordman-nivå. det plasserer deg politisk et godt styke til høyre for FrP, just saying..
  3. Disse folka er reinspikka psykopater! Hvorfor er befolkningen så inni granskauen evneveike til å stå opp mot dem? https://tiffinohio.net/posts/ohio-gop-bill-would-create-state-registry-of-pregnancies-require-fetal-death-certificates/ https://thephiladelphiacitizen.org/listen-velshi-ohio-gop-bill-track-every-pregnancy/ https://eu.cincinnati.com/story/news/politics/2026/03/17/ohio-bill-would-require-fetal-birth-death-certificates/89183531007/ De våpenfiserer selve kroppene og kroppsfunksjonene til ca halve befolkningen til å rettferdiggjøre overvåking. Det er sykt, perverst og så gjennomført ondskapsfullt.
  4. Hva er fremprovosert her? TV2 stilte noen spørsmål, og Hårek svarte som en idiot. Dersom du ikke klarer å la være å presentere tullete raseteorier i fylla så bør du enten være ærlig på at du tror på det, eller så bør du slutte å drikke. Fylla gir deg ikke nye holdninger. Den bare fjerner filtre du har ellers.
  5. På den annen side så risikerer man samtidig ikke stort. Jeg er 'egentlig' i målgruppa, jeg har rukket å bli gjeldfri, jeg har penger på bok, ungene er store nok til å passe seg selv. Om jeg satser sparepengene på et prosjekt som feiler, så vil jeg fortsatt ikke sulte den dagen jeg er for gammel til å jobbe.
  6. Helt meningsløs undersøkelse. I stedet for å spørre folk hva de synes om lov X og Y så bør de spørre folk om de vet hva loven sier. "Synes du det er akseptabelt å kjøre uten setebelte og tekste meldinger mens du kjører?" Akkurat like meningsløst spørsmål. Lydopptak av denne typen er lov. Punktum!
  7. Selvsagt. Norge er et demokrati. KRF er et parti som alltid bør være under sperregrensa.
  8. Som en annen snylter, ja.
  9. Har du så dårlig fantasi at du ikke klarer å lage egne innlegg?
  10. Beskyttelsen ligger vel først og fremst i at om en fiende angriper og dermed skader eller dreper amerikanske soldater så vil USA bli direkte involvert. En fordel USA har er at det gir dem global rekkevidde å ha baser og soldater overalt. Det virker ikke helt som Trump forstår det siste.
  11. Putin manipulerer Trump rundt lillefingeren. Retorikken han sirkler seg inn mot er "Se, Europa sviktet USA i Iran. Hvorfor skal USA hjelpe Europa mot Russland da? Dessuten er Narva egentlig russisk, akkurat som Grønland egentlig er amerikansk!"
  12. Takk for tipset! Jeg har så vidt hørt om jetcarrier, men aldri satt meg helt inn i hvordan det fungerer -- kanskje på tide å gjøre det Betaler man USA tax (=VAT?)? Er det slik at jetcarrier er et billigere alternativ pga billigere fraktpriser?
  13. 😅 Vi snakker om perioder med mangel på brød altså.. Vi hadde sikkert fått beskjed om å være takknemlige siden staten ble så rik.
  14. Kommer med iOS 27 til høsten.Les hele artikkelen på Tek.no her
  15. Når putin sammenligner seg med peter den store så er det klart at det ikke er et tegn på at de vil ha fred,russland må knuses totalt om de ikke tar et realt oppgjør med slik galskap. https://www.nrk.no/nyheter/putin-sammenligner-seg-selv-med-peter-den-store-1.15996714
  16. Dette har blitt besvar tidligere i tråden, men for å gjenta meg selv: Dette er et uttrykk som brukes innenfor statistikk, særlig i vitenskapelige publikasjoner, men lite brukt på "det åpne internettet". Mulig uttrykket egentlig kommer fra engelsk, for jeg har funnet mest bruk av det i engelskspråklige artikler. Men det brukes også her i Norge, og faktisk i en presentasjon fra SSB som ligger under regjeringen.no innenfor dette temaet!: https://www.regjeringen.no/contentassets/5c65bd0c29a944d28bed6d5c1b57a421/presentasjon_holmoy.pdf "Norskfødte • R0 hvis minst en av foreldrene er ikke-innvandrer • R1 hvis 2 innvandrerforeldre, mor fra Vestlige land • R2 hvis 2 innvandrerforeldre, mor fra EU-Øst Europa • R3 hvis 2 innvandrerforeldre, mor fra resten av verden • Store regioner => mindre forskjeller i gjennomsnittsatferd enn om vi ser på statsfinansielle pluss- eller minusvarianter" Det blir ganske absurd å knytte det til eugenikk/rasehygiene, når dette også brukes av personer fra SSB. PS: Som vanlig, vær skeptisk til enkle svar fra KI da de primært bruker aviser og sosiale medier. Som denne saken har vist er ikke journalister særlig godt bevandret i akademisk ordbruk (samt at de elsker å tolke alt i verste mening for å skape en skandale.) Edit: PPS: Her er en sak som helt korrekt har overskriften "Nordmenn flest er statsfinansielle minusvarianter." https://prosa.no/artikler/aktuelt/trenger-velferdsstaten-flere-barn Det har jo vært flere artikler om dette temaet i det siste, så ikke rart at dette dukker opp på nytt som tema. De fleste av oss tar mer av kaka enn vi tilfører, særlig kvinner og noen innvandrergrupper. Det er statistikken.
  17. Skal man først differensiere så bør man først skille om det er bensin eller diesel, og typen kjøring, dernest kjørelengde. Koksing fra EGR og innsprøytning av diesel på en typisk DPF forurenser oljen mye mer enn "vanlig slitasje" tilsier, og begge deler kan lage mye mer trøbbel på rn motor sim blir småkjørt enn en som blir langkjørt. Veldig mange diesel personbiler brukes "feil" med lav belastning, lav tempetatur, korte kjørelenggder og derved mengde avbrudte rengjøringssykluser av DPF. Gjennomsnitt er 11.500km/år i Norge, det blir sjeldent mye motorvei kjøring av slikt. Da er man smart og får byttet olje pg filter 2 ganger i året, feks 1 gang på verksted og en gang i egen garasje, om det er en mulighet. Da er forhandler fornøyd og motor snurrer lettere. Kjører man 20-30 i året så kan gjerne 1 gang i året være nok, men personlig ville jeg hatt et tett øye med både oljenivå, konsistens og lukt. For moro skyld har jeg fått analysert oljen flere ganger på mine biler, og ser at med den store mengden småkjøring og mye oppvarming med dieselvarmer, så blir oljen fort mettet av forurensing og trenger absolutte bytte 2 ganger årlig. Dette har stemt for iallefall 4-5-6 siste dieselmotorene jeg har hatt. Kjøremønster spiller og en rolle. Det hjelper godt om en fra tid til annen kan belaste en varm motor litt ekstra. Feks med full bil, tilhenger eller hva man har. Og kjøre i motbakker, og gasse på.
  18. Spesiell uttalelse i en tråd som handler om noe som til og med FrP aksepterer er en rasistisk ytring
  19. Er fan av Star Wars ja, har ikke sett de seneste spin off seriene. Men sett filmene mange ganger, liker de elste best. Men av seriene jeg har sett er dette den jeg liker minst. Sett: The Mandalorian, Andor s1, Obi-Wan Kenobi og the book of Boba Fett. Som du ser har jeg ikke ar sett animasjonseriene, da jeg ikke liker animasjonserier/filmer.
  20. Arrangerer egen Steam-festival for norske spill Har samlet 60 utviklere og over 150 spill. Les hele saken på Gamer.no»
  21. Greit nok det. Men problemet for Putin er jo bare det at han vinner ikke krigen for øyeblikket. Han kan alltids starte en atomkrig, men det er ingen vinnere etter en atomkrig så det hjelper lite
  22. Det ville gitt store inntekter til staten, som igjen ville kommet oss til gode gjennom statlige og kommunale tjenester. Vinn-vinn!
  23. Pristoppene vil bli mye lavere, eller nærmest forsvinne som ved de fleste varer i normale tider. Ville det vært en forbedring om vi hadde stadig mangel på bensin eller brød som drev prisene i været?
  24. Nei. Europeiske land bør heller gjøre noe med befolkningen sin. I mange europeiske land er det latterlig få som svarere at de er villig til å forsvare landet hvis det blir invadert av en fremmed makt...
  25. Hvordan er endor woke? Og at man liker the last jedi, det er noe man sier for man ønsker seg oppmerksomhet.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...