All aktivitet
Denne strømmen auto-oppdateres
- Siste time
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
Kahuna svarte i et emne i Politikk og samfunn
Russiske droner over Polen er bare et pr-problem. Men vi kan godt be ukraina male 'flamingo'-missilene i polske farger. -
Hva skjer dersom jeg ikke overholder dette? Blir jeg doxxet og jaktet ned på sosiale media og i det virkelige liv? 😅
-
Kaur er et nek. Bra hun ble kastet som leder av RU. Må forandre seg mye før hun kan bli en seriøs politiker.
-
Ok så det er ikke overaskende at meningsmotstandere på hvordan samfunnet bør være blir drept? Så man mener dette også er lite trist om det utføres i Norge?
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
Simen1 svarte i et emne i Politikk og samfunn
I følge kartet over så går de fleste over Ukraina så det er der det vil være mest effektivt å stoppe dronene. Da beskytter de både Ukraina og Polen. Belarus varslet Polen så de kunne vurdere tiltak. NATO-landet Litauen vil sikkert gjøre det samme. Men hvorfor skulle Russland egentlig gå omveien via disse landene når de har kontroll på Kaliningrad/Königsberg? Hvis de virkelig ville angripe Polen, med droner med sprengstoff så er det mye enklere å bare sende dronene derfra. Poenget er jo at Russland vil unngå at Polsk luftforsvar sender luftvern til Ukraina. Det er jo et signal om at det er nettopp det Polen bør gjøre. -
Amrit gjorde det på TikTok. Jeg har ikke lest hele denne tråden men det virker som flere synes det var greit ved å bruke semantisk gymnastikk.
-
Det er trist for barna ja, og familien selvfølgelig. Men det kommer ikke akkurat som noen spesielt stor overraskelse, og det er ganske naturlig at mange andre ikke synes det er så trist.
-
Ok, har ikke lest hele tråden, men er det noen som gjør det?
- 206 svar
-
- 1
-
-
Jeg ville tolket "aksept" som at man ikke jobber videre for å forhindre det og gjør systemene tryggere. Jeg skrev allerede tidligere at samfunnsnytten av bilferd veier opp for de nåværende kostnadene i menneskeliv, det har vi som samfunn bestemt kollektivt. Men vi jobber fortsatt mot tryggere systemer så dødstall kan komme så langt ned som mulig. Det gjør ikke USA med skytevåpen, spesifikt da ikke den republikanske siden. Charlie Kirk og hans Turning Point USA har ofte blitt sponset og støttet av NRA, så selv om mye av hans utsagn er ideologisk overbevisning så vil jeg tro at en god del også er gunstig for ham å mene, gitt hans støttespillere. Jeg er ganske kynisk selv, så jeg legger til mye kynisme til folk som Charlie Kirk, spesielt med det utsagnet. Men dette blir en meningsløs debatt nå. Man kan sammenligne hva som helst med hva som helst for å få frem sitt poeng, og jeg kan godt si Charlie Kirk ikke er kynisk.
- 206 svar
-
- 1
-
-
SnowDOG's Picture humor thread V.4 *Ingen post uten bilde!*
HF- svarte på osse-mon waits for alice sitt emne i Humor
-
Ja de som hyllet ABB og hans handlinger kan man sidestille med de som hyller dette drapet.
-
Ja. I de rette ørene kan nok høres ut som jeg normaliserer og oppfordrer til vold mot demonstranter, og bare ikke politiets side.
-
Vel som far så har jeg sto medfølelse og empati med alle barn som mister en god far til meningsløse drap som utføres pga meningsforskjeller.
-
Nøyaktig samme fiendebilde som Fjordmann, ABB, European Defense League, Gates of Vienna, etc. Hvem har hyllet et drap her?
-
Så vidt jeg vet oppfordret aldri Fjordmann til drap, allikevel var han en inspirasjonskilde for Breivik. Å tro at ord ikke fører til handlinger hadde vært naivt hvis det ikke hadde vært for at så mange som forsvarer Kirk er uærlige.
-
-
Høres ut som du oppfordrer til vold mot demonstranter.
- 206 svar
-
- 1
-
-
-
Dette trenger man ikke. Han har allerede klart det selv, og det er lite poeng å diskutere det videre. Hva gjelder diskusjonen rundt drapet så er det vel ikke stort mer å si nå, før man får flere opplysninger. Folk flest synes det er feil å drepe noen kun for meningene sine, men de trenger ikke gråte over dette tilfellet.
- 206 svar
-
- 1
-
-
Hva er det som gjør akkurat disse meningene "ekstreme"?
-
Uten å underholde denne diskusjonen som bør foregå i en egen tråd. Hva mene du med høyreekstreme meninger? Jeg vil si at det å hylle et drap er særdeles ekstremistisk.
-
Kunne brukt hvilket som helst ord;)
-
Because sarcasm.. følte du deg truffet,så tar jeg den.
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
jallajall svarte i et emne i Politikk og samfunn
Og om de går over Belarus og Litauen? Og hva med de dronene som Ukraina ikke rekker å stanse? -
Åpenbart fordi han hadde høyreekstreme meninger. Dette venstreside/Islam-greiene er jo den gamle Fjordmann/ABB-konspirasjonen.