All aktivitet
Denne strømmen auto-oppdateres
- Siste time
-
Det er mange emner som ikke har et eget skolefag som likevel er dekket av f.eks samfunnsfag. Og hvorfor skulle pride være et fag, det er en merkevare ikke en form seksualundervisning, seksualundervisning er heller ikke et eget fag, men vi har fremdeles seksualundervisning i de eksisterende fagene. Man kan få fritak fra aktiviteter, men ikke undervisning, det er det en grunn til, det er visse krav, jeg skjønner fremdeles ikke hva som er menneskerettighetsbrudd her.
-
Norge spilte forsiktig. Jeg syns ikke de hadde grunn til å være sterkt påvirket av været, 28 grader og ok luftfuktighet.
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
Dragavon svarte i et emne i Politikk og samfunn
https://understandingwar.org/research/russia-ukraine/russian-offensive-campaign-assessment-june-7-2026/ -
148 944
-
27 942
- 72 058 svar
-
- Nedtelling
- 100000
-
(og 1 andre)
Merket med:
- I dag
-
Fin og god mandagsmorgen ❤️❤️
-
Israel har angrepet mål i Iran. Iran har lovet å slå hardt tilbake hvis Israel angriper Iran eller Libanon. Det går mot full krig mellom Iran og Israel. Hormuz-stredet er naturligvis like stengt. https://www.dagbladet.no/nyheter/israel-har-angrepet-mal-i-iran/84731474
-
Tenke kan du gjøre fritt. Men å komme med skriftlige utspill der man ønsker noen død er litt drøyt..hvilket er veldig forståelig at moderator slår ned på. Å være negativ til kongehuset er nok innenfor. Uansett trist når noen er syk vil jeg mene.
-
Banner Ciaran og Ciara for å ha gjort sånne rampestreker da de to var barn.
-
Hvilken sang hører du på nå?
Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene ) svarte på Nipoe sitt emne i Lekeplassen
Nå hører vi to på: Bad Boy - The Beatles.❤️❤️❤️❤️ -
Telletråden - hvor langt klarer vi å telle?
Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene ) svarte på Sondre sitt emne i Lekeplassen
148 943 -
Maskinførers digre nye chattetråd 😀
Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene ) svarte på Maskinfører sitt emne i Sosialt
Vi ønsker dere alle sammen en fin og god mandagsmorgen.❤️❤️ -
Pepsi eller cola - leken! V1.0
Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene ) svarte på Glassflasken sitt emne i Lekeplassen
Jordbær på både Ciaran & Ciara Vann med Kullsyre eller Vann uten Kullsyre?? -
Skal du sove nå??
-
Alle trailerne fra Xbox-showet
neutral22 svarte på Spillredaksjonen sitt emne i Diskutér artikler (Gamer.no)
Mye gøy her, men for meg? State of Decay 3 er på toppen av lista 🙂 Koser meg fortsatt med toeren. Nytt Crazy Taxi gjør meg og glad 🙂 -
Röyksopp - Poor Leno
-
148 942
-
Veldig hårete kamp i lengere perioder, men ganske greit resultat å spille uavgjort mot et lag som kom til semien forrige VM.
- I går
-
Filosofisk overbevisning er ikke basert på overtro, i hvert fall ikke hos alle. De som mener at Pride ikke hører hjemme i skolen, er ikke en homogen gruppe. Ja, en god del er nok konservativt kristne, men mange, om ikke de fleste, er trolig ikke spesielt religiøse.
-
Pride er ikke et skolefag. At enkelte har en tolkning av kompetansemål dithen at de kan gjennomføres ved å markere eller feire Pride på skolen, må de nesten stå for selv, men det rokker ikke ved fritaksretten slik den er formulert i den europeiske menneskerettskommisjonen. Å lære OM Pride og homobevegelsen er en helt annen sak og helt klart innenfor kompetansemålene, men å markere eller feire vil utløse fritaksretten for elever hvis foresatte har sagt nei til deltakelse og de subjektivt opplever tvang som krenkende. Norge er allerede dømt for brudd av menneskerettighetene i menneskerettighetsdomstolen for krenkelse av fritaksretten, riktignok i forbindelse med innføringen av RLE-faget, men den aktuelle lovbestemmelsen omfatter også foreldres rett til å bestemme egne barns opplæring også basert på filosofisk overbevisning. At Utdanningsdirektoratet (Udir) og kunnskapsministeren har snudd i fritaksspørsmålet tyder på en juridisk vurdering som ikke gir rom for å nekte fritak fra feiring eller markering av Pride. Det er ikke noe som tyder på at verken ministeren eller Udir har endret oppfatning av Pride ut over spørsmålet om fritaksrett.
-
🥰🥰
-
Hva går denne ideologien ut på, mener du?
-
Hva går denne kjønnsideologien ut på?
