abene Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 Den populære serien testprogrammer for skjermkort har fått et nytt medlem. Les mer
serrghi Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 (endret) ...495 dollar aktuelt. 20dollar for avansert versjonen er ganske rimelig.Men det er ganske høye systemkrav, men hadde vært kjekt å se forskjellen på de 3 versjonene. Endret 29. april 2008 av serrghi
kjeLL// Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 http://www.youtube.com/watch?v=I1-Y6sOgIOo ivertfall en av dem. trur det lagger for at de gjore opptak samtidig.
Malvado Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 Ser ut som Futuremark satser på å få enda flere til å betale for denne versjonen. Tror ikke helt det blir så veldig vellykket denne gangen.
meitemark Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 Finnes det ikke alternativ til Futuremark sine programmer?
Malvado Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 Finnes det ikke alternativ til Futuremark sine programmer? Finnes faktisk mange alternativer, mener det var et benchmark program der ute som kjører en suite av spill i benchmarkmodus for å så gi deg en poengsum basert på de. Og ja, det er ordentlige spill. Husker ikke i farta navnet til den benchmarken men skal se om jeg finner den.
Tydeus Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 Kjøpte akkurat dette programmet, er rett å slett dritt lei alt som heter cracks/keygens med virus og trojanere. Ser heller ikke på 40 kr som en utgift for Basic versionen
JimRamse Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 For oss som vil sammenligne scores, så er det nå laget en tråd her: https://www.diskusjon.no/index.php?showtopic=945728&hl=
Simen1 Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 ...495 dollar aktuelt. 20dollar for avansert versjonen er ganske rimelig.Men det er ganske høye systemkrav, men hadde vært kjekt å se forskjellen på de 3 versjonene. Vista blir dyrere for hver dag
JimRamse Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 ...495 dollar aktuelt. 20dollar for avansert versjonen er ganske rimelig.Men det er ganske høye systemkrav, men hadde vært kjekt å se forskjellen på de 3 versjonene. Vista blir dyrere for hver dag Enig her Simen1. Prisen for den største pakken er helt latterlig høy. Men kjøper man den til 20$ kan man ihvertfall kjøre alle de forskjellige testene. Holder for meg.
AllFather Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 Ser ikke noe problem med at folk som skal klaske sin erigerte epenis i trynet på hele interveven må betale for dette. Hadde det vært opp til meg hadde det kostet 1000 dollar for programmet.
Gjest Slettet+6132 Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 (endret) Ser ikke noe problem med at folk som skal klaske sin erigerte epenis i trynet på hele interveven må betale for dette. Hadde det vært opp til meg hadde det kostet 1000 dollar for programmet. Det virker mot sin hensikt å poste/skrive slike innlegg. Blir veldig lett oppfattet som noe helt anent (uten at jeg skal gå i detalj her). Benchmarks/miljøet rundt 3DMarksnn er som enhver annen hobby hvor man "konkurrerer" med seg selv/andre. Ikke spesielt dyrt å kjøpe en lisens for å kunne poste mange resultater til ORB'en (så kan de som er interessert i dette sjekke slike tall). Ingen vits å bruke energi på dette dersom man synes det er "dumt". Endret 29. april 2008 av Slettet+6132
Jo Are Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 Er alt man kan gjøre med dette programmet og teste hvor bra spill pc man har? I så fall ser jeg ikke vitsen i og betale for det, da man som oftest bare tester hver gang man får ny hardware. Så det blir jo lite for pengene.
elf_man Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 Er alt man kan gjøre med dette programmet og teste hvor bra spill pc man har? I så fall ser jeg ikke vitsen i og betale for det, da man som oftest bare tester hver gang man får ny hardware. Så det blir jo lite for pengene. Jeg bruker 3DMark til å teste nye drivere, ny overklokking og ny hardware. I og med at jeg er en hardware-entusiast, så blir det faktisk en del tester i uken
efikkan Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 Skuffende at programmet kun er tilgjengelig for Vista og DirectX 10. Jeg hadde ønsket meg OpenGL-tester samt DirectX 9.0c-tester for XP i det minste. Jeg er forsåvidt ikke imponert over DirectX 10 så langt. Ytelsen i forhold til det grafiske er for dårlig.
elf_man Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 (endret) Skuffende at programmet kun er tilgjengelig for Vista og DirectX 10. Jeg hadde ønsket meg OpenGL-tester samt DirectX 9.0c-tester for XP i det minste. Jeg er forsåvidt ikke imponert over DirectX 10 så langt. Ytelsen i forhold til det grafiske er for dårlig. Da er det jo bare å bruke 3DMark 06, der testet DirectX 9 Og det finnes UTROLIG mange programmer som tester OpenGL; specviewperf er en av de mer avanserte der; og det er helt gratis Endret 29. april 2008 av elf_man
Professional Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 Der var det bestilt, 100kr og du kan last ned på sekundet etter du trykker "bestill" og du får seff tilsend produktet i tilleg i boks! not bad at all.
Blåbær Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 regner med at det er ment som fremtidens test av system, derfor kun støtte for direct x10 osv. Uansett så finnes det nok av andre programmer man kan teste directx9 støtte for.
Knightospr Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 Har da aldri betalt for Futuremark før, ikke gidder jeg heller! Om spill funker bra, ser jeg jo når jeg spiller. Fps kan jeg måle med Fraps, hvorfor betale dyrt for å kunne teste ett program. Har de ikke en gratis versjon er det bye bye!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå