Gå til innhold

Kulturo: Klassikeren: Leon


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Kongefilm. Ganske enkelt. Helt fantastisk.

Indeed. Dette er en actionfilm, om den kan kalles det, med innhold og dybde. Dette sammen med godt skuespill, gjennomførte karakterer og god filmkunst blir filmen virkelig en klassiker. Leon fortjener i høyeste grad tittelen klassiker. Det er nå helt sikkert.

Skrevet

En av mine absolutte favoritter, og av ytterst få filmer jeg har ratet til 10/10 på skalaen.

Får frysninger av bare å lese om filmen. Å se andre filmer med Jean Reno etter Leon er fantastiske nedturer.

Siden jeg faktisk ikke har filmen i DVD-samlingen tror jeg kanskje Directors Cut skal kjøpes til helgen og nytes på ny.

Skrevet

en klassiker dette ja, sett den mange ganger. lurer på om den må skaffes på dvd. dne gamle vhs kopien min er ikke så aktuell lengre da alt av vhs spillere er forlengs kassert (dvs skutt i stykker :p)

Skrevet

Léon er en av de beste filmene jeg har sett. :)

 

Hadde tidligere kun sett den vanlige versjonen, men etter å ha lest denne artikkelen så jeg den utvidede versjonen, og jeg må si at jeg definitivt er enig i at den er bedre enn originalen.

 

Bra dere trekker fram slike klassikere på siden, slik at de kan nå ut til flere.

Skrevet

Leon er veldig god, synd Besson ikke har imponert meg så mye med hans andre filmer, 5h element er ikke så værst, men nikita synes jeg feks bare er en traurig film.

 

AtW

×
×
  • Opprett ny...