Gå til innhold

Mer Gmail-trøbbel


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Har selv ikke opplevd noen problemer, men denne

mail.google.com/mail/?ui=1&disablechatbrowsercheck=1

urlen tyder kanskje på at jeg kjører den gamle versjonen?

Endret av cyclo
Skrevet

Min er hvert fall ikke noe tregere, dessuten har vi en knapp som heter "older version".

 

Så hvorfor i allverden skal mann klage på at den nye er så treg og dårlig, når du med et lite trykk kan bytte over til den gamle igjen?

Skrevet

Ja. jeg har hatt problemer med den nye versjonen av Gmail. Når den først virker er den mye raskere enn den gamle versjonen, men dessverre henger den ofte på timeglasset.

 

Da den nye nettopp var blitt tilgjengelig (for meg), var et klikk på "Sent"-mappen dømt til å gjøre Firefox uvirksom mens timeglasset gikk i det uendelige. Da var det bare å tvinge FF til å avslutte og så restarte den igjen.

 

Dessuten gjør den nye Gmail-versjonen at PC-en min "puster". Dette viser seg når jeg f.eks. skriver på tastaturet og markøren stopper opp for så å komme med en mengde bokstaver i ett rykk et sekund eller to etterpå. Veldig irriterende! Jeg vet at dette skyldes Gmail, fordi jeg får normal PC hvis jeg logger ut av Gmail og problemer kommer tilbake når jeg logger inn igjen. Det ser ut til at den nye Gmail bruker mye maskinressurser i bakgrunnen for å være rask på sidevisninger.

Skrevet (endret)

Dette er jo bare småting, selvfølgelig vil det kommer flere bugfixes etter en stor oppdatering.

Det går kanskje ørlite tregere enn før, men jeg legger nesten ikke merke til det.

 

Gmail er tross alt en public beta.

Endret av Svedge
Skrevet

Det eneste jeg har merket er at i går slapp det plutselig tre spam-meldinger av godt gammelt merke gjennom filteret til gmail. Hvorvidt det har noe med ny/gammel gmail-problematikken å gjøre vet jeg ikke, men det er den første oppfordringen jeg har fått om å forlenge penisen så lenge jeg har brukt gmail.

Skrevet
Aner ikke om jeg har den nye versjonen, men prøver å sende en fil på 126mb til en, og startet å sende natt til fredag, og den er fremdeles ikke ferdig :S

 

Det er jo maks 20mb så vidt jeg vet, hvis ingenting er endret, så er jo ikke akkurat så rart.

Skrevet

Jeg er ikke akkurat overasket. At det dukker opp noen feil ved oppgraderinger er jo ikke helt unormalt. Da er det normalt at selkspaet ser problemen, kommuniserer det til brukere og prøve å fikse problemene. Men ikke Google. Google har jo takt med sin vekst hatt enn lineær økning i kundeforakt. Har vel funnet ut at når de er store trenger de ikke bry seg.

Skrevet

Jeg har brukt Gmail i over to år og er kjempefornøyd! Min favoritt funksjon er måten eposter med svar fram og tilbake blir behandlet som en "samtale".

 

Nå som IMAP-støtten er på plass, måtte det jo bare prøves :)

 

Men får det ikke til å virke 100%. Programmene jeg har prøvd med er Apple Mail (på nye Leopard) og Windows Live Mail (nye Outlook Express-arvtageren til Microsoft). Får dels synkronisert mapper og lastet ned eposten, men å få sendt noe er værre... Har gått over innstillingen mange ganger, men finner ikke noe feil...

 

Ray

 

Google: Keep up the good work!

Gjest Slettet+9871234
Skrevet

Rart. :hmm:

Min gmail fungerer strålende flott, noe den alltid har gjort.

:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...