Backspace_89 Skrevet 1. juli 2006 Skrevet 1. juli 2006 jeg har alltid lurt på hvorfor det ikke finnes flere Cowboy-og superheltspill. joda, det finnes spill som Gun, men det er ikke mange. og superheltspill finnes det jo i form av hulken, spiderman og City of Heroes. men hvorfor er det ikke flere slike spill? hadde vært utrolig kult med et superhelt-RPG, nesten som City of Heroes, bare at det ikke var online. andre forslag?
zeox Skrevet 1. juli 2006 Skrevet 1. juli 2006 Spill følger hva som er "hipt" eller "på mote". Cowboyer og superhelter har ikke akkurat vært så særlig i rampelyset de siste 10 årene, og jeg vil tippe det er derfor vi ikke har sett så mange spill av de sjangerne. Nå har riktignok superheltfilmer tatt helt av de siste årene, men det har stort sett produsert spill som baserer seg på et kjent merke/kjent helt, enn noe originalt, og de spillene som har prøvd seg på originalitet har stort sett floppet siden ingen bryr seg. Det er synd at ingen prøver seg på noe sprøtt og originalt som for eksempel det du beskriver. problemet er at dagens marked er så fiksert på kjente varemerker at det er få som tør å satse på noe originalt. Der kan vi faktisk takke Neversoft for å tørre å prøve seg, og faktisk lykkes. Takket være Gun har western-prosjekter som Call of Juarez dukket opp og sikkert noen andre titler. Jeg håper at EA, Activision, Ubisoft og andre store utgivere begynner å satse på mere originale ting. Bransjen trenger det
Armageddon Skrevet 1. juli 2006 Skrevet 1. juli 2006 Jeg savner spill som har det science fiction temaet i likhet med Freelancer eller Eve. Jeg skulle gjerne ha sett spill som omhandler de samme konseptene som Spore gjør. Gleder meg utrolig mye til det spillet. Ser ut som at det kommer til å overgå alle som prøver seg på det samme..
Mala Skrevet 1. juli 2006 Skrevet 1. juli 2006 (endret) Eg hadde ikkje hatt noe i mot å sett ein ny innsprøytning i X-Wing VS Tie-Fighter konsptet eller annet godt SW flyspel. Endret 1. juli 2006 av Mala
Oz370 Skrevet 2. juli 2006 Skrevet 2. juli 2006 jeg vil gjerne se mer indianer/cowboy spill, men jeg kunne godt tenkt meg enda flere rpg/adventure/fps spill med en gammeldags setting.. Afrika, Hellas/roma, middelalderen (hurra for assassins creed ) osv.
Whalecore Skrevet 2. juli 2006 Skrevet 2. juli 2006 jeg vil gjerne se mer indianer/cowboy spill, men jeg kunne godt tenkt meg enda flere rpg/adventure/fps spill med en gammeldags setting.. Afrika, Hellas/roma, middelalderen (hurra for assassins creed ) osv. 6422922[/snapback] Prøv Titan Quest, sinsykt rått RPG. Minner mye om Diablo 2 og Dungeon Siege. Spillet foregår i gamle Hellas. Det er ganske nytt forresten.
Gunfreak Skrevet 2. juli 2006 Skrevet 2. juli 2006 vil har mer historiske spill, der man må bruke ekte taktikker fra tiden spillet tar for seg. i stede for klickfest og stein, saks, pappir taktikk
Hr. Jenssen Skrevet 2. juli 2006 Skrevet 2. juli 2006 (endret) Superhelt-spill finnes det massevis av. De får man faktisk skaffet i hopevis. Problemet er bare at mesteparten av dem er pissdårlige. Grunnen til dette er fordi disse spillene ofte er laget samtidig som filmene med samme navn (Spider-Man, Fantastic Four, Batman, osv), og skal være ferdige til en viss dato, samme hvor ferdige eller uferdige de er. Western-spill er det alt for få av ja, men til gjengjeld er omtrent alle western-spill vi har, kvalitet. For alle de som liker western-spill, er Call Of Juarez et spill å se nærmere på. Dette spillet ser ut til å bli knallbra, og er ferdig en gang mot slutten av året. Flere gode gangsterspill kunne jeg også tenke meg å se. Mafia, Gudfaren og GTA synes jeg var veldig fornøyelige spill (gir blanke i hva folket synes om Gudfaren - JEG LIKER DET!). Kunne tenke meg å se enda flere slike spill. EDIT: Jeg håper at EA, Activision, Ubisoft og andre store utgivere begynner å satse på mere originale ting. Bransjen trenger det Det er vel som oftest ikke på den måten det fungerer. Det fungerer heller slik: Utvikler får lyst til å lage spill, finner utgiver som de overbeviser om at dette er en god idè, utgiveren sponser med penger, spillet lages av utviklerne, og gis ut av utgiveren. Endret 2. juli 2006 av Hr. Jenssen
lisleherad Skrevet 2. juli 2006 Skrevet 2. juli 2006 Er det noen som vet om det finnes noen bra spill, der handlingen er lagt til første verdenskrig? Kunne hvert artig og prøvd det og ikke bare andre verdenskrig om - og om igjen..
Mala Skrevet 2. juli 2006 Skrevet 2. juli 2006 Vel, eg veit ikkje heilt om WW1 kunne bydd på den store variasjonen i lengden
zeox Skrevet 2. juli 2006 Skrevet 2. juli 2006 EDIT: Jeg håper at EA, Activision, Ubisoft og andre store utgivere begynner å satse på mere originale ting. Bransjen trenger det Det er vel som oftest ikke på den måten det fungerer. Det fungerer heller slik: Utvikler får lyst til å lage spill, finner utgiver som de overbeviser om at dette er en god idè, utgiveren sponser med penger, spillet lages av utviklerne, og gis ut av utgiveren. 6423684[/snapback] ja, men det er ikke ofte at de er de originale spillene som får utgiver kjappest, siden de er mye mer risikable å satse på.
Polar Pål Skrevet 3. juli 2006 Skrevet 3. juli 2006 Skulle gjerne sett mer middelalderspill som ikke omhandler trollmenn, alver og andre uinteressante vesener.
Mala Skrevet 3. juli 2006 Skrevet 3. juli 2006 Skulle gjerne sett mer middelalderspill som ikke omhandler trollmenn, alver og andre uinteressante vesener. 6428324[/snapback] Enig! Så kansje eg også kunne beveget meg inn i den sjangeren. Eg får fnatt av slike spill med spells 1337 magic0rz og annet vas. Det er meg.
Backspace_89 Skrevet 3. juli 2006 Forfatter Skrevet 3. juli 2006 jeg har utrolig lyst på et spill hvor man er "en av massene". like mange folk som på Rome:Total war, bare at man er en enkelt sjel midt oppi alt sammen. vet at de prøvde på det i Spartan warrior, men det ble lissom ikke så bra. tenker litt på noen scener man f.eks fant i Call of Duty 2, bare i enda større skala
Mala Skrevet 3. juli 2006 Skrevet 3. juli 2006 jeg har utrolig lyst på et spill hvor man er "en av massene". like mange folk som på Rome:Total war, bare at man er en enkelt sjel midt oppi alt sammen.vet at de prøvde på det i Spartan warrior, men det ble lissom ikke så bra. tenker litt på noen scener man f.eks fant i Call of Duty 2, bare i enda større skala 6429185[/snapback] Følger tankegangen! Men så er det maskinkraften da! For å få det til å se noenlunde troverdig ut samtidig som det blir gjengitt i stor skala. Men absolutt, hadde vert knall!
Gunfreak Skrevet 3. juli 2006 Skrevet 3. juli 2006 jeg har utrolig lyst på et spill hvor man er "en av massene". like mange folk som på Rome:Total war, bare at man er en enkelt sjel midt oppi alt sammen.vet at de prøvde på det i Spartan warrior, men det ble lissom ikke så bra. tenker litt på noen scener man f.eks fant i Call of Duty 2, bare i enda større skala 6429185[/snapback] har selv drømt om et sånn spill. husker jeg drømte om en semi RPG. der man velger en av nasjonene under napoleons krigene. og kan velge de forskjellige grenene. man kan enten være i marinen der man begynner som Midshipman(hvis man velger engelsk) og kan jobbe deg oppover. Eller man kan velge en av de landbeserte delen. infanteri, Artileri eller Kavaleri. der begynner man som Lieutenant(igjen hvis man velger england. velger man et annet land begynner man på samme nivå men har da andre navn. det største problemet blir dette med randomness. er man en løyntnad i en infanteri formasjon og du har 20 000 fiender rundt deg er det store muligheter at man styrker med. men tror dt hadde vært kult
Neppe Skrevet 3. juli 2006 Skrevet 3. juli 2006 Uansett hva du skriver om gunfreak, så har det med militær å gjøre. Haha
Gunfreak Skrevet 3. juli 2006 Skrevet 3. juli 2006 han sa han hadde lyst til å være del av en stor hær, noe som er militært, så hvorfor var det da rart at jeg fortsatte.
shizz kebab Skrevet 3. juli 2006 Skrevet 3. juli 2006 Hva med et MMORPG fra det gamle Asia med samuraier og ninjaer? Der spillere tilhørte forskjellige rival-klaner, og det kunne bli store slag etter hvert? Hadde vært artig. Eller noe sånt som Gudfaren, bare online.
Hr. Jenssen Skrevet 3. juli 2006 Skrevet 3. juli 2006 (endret) Skulle gjerne sett mer middelalderspill som ikke omhandler trollmenn, alver og andre uinteressante vesener. 6428324[/snapback] Enig! Så kansje eg også kunne beveget meg inn i den sjangeren. Eg får fnatt av slike spill med spells 1337 magic0rz og annet vas. Det er meg. 6428352[/snapback] Prøv ut Mount & Blade da. Det er et kjempeartig lite spill hvor gameplay er lagt først. Grafikken er mildt sagt ikke noe å skryte av, men det er fordi det ikke er laget av "profesjonelle" spillutviklere. Uansett, spillet er i et uferdig stadie for tiden, men oppgraderes regelmessig. Dessuten finnes det mange kule mods til spillet (Shogun-mod, 1066-mod, Storymod, LOTR-mod, Star Wars-mod, osv). De oppdateres også regelmessig. Spillet foregår i en fiksjonell tid som gjerne kunne vært middelalderen. Dette landet du befinner deg i, har hovedsaklig to rivaliserende styrker, og disse to har kontroll over mesteparten av byene i landet. Du kan alliere deg med den ene, men da må du regne med at det ikke blir lett å komme seg inn i en by som fienden kontrollerer. Du kan selvsagt også være en nøytral person. Da er det ikke lurt å gå til angrep mot noen av disse hærene (som har kompanier ute og rir overalt til enhver tid), men det er likevel nok folk å ta kverken på. Allerede i begynnelsen får du et oppdrag om å drepe noen elvepirater som vandrer rundt elven i nærheten av landsbyen. Det finnes alle mulige andre "cutthroats" å drepe også. Det er generelt mye å gjøre. Noen borger eies også av pirater, og disse kan du storme og ta over. Fra starten velger du utseendet ditt (omtrent slik som i Oblivion, bare at du kun kan være menneske, og at det ikke er like mange valg til utseende), og når du er ferdig med dette, begynner du i en liten landsby hvor du kan trene dine kampferdigheter, bli med i gladiator-turneringer, kjøpe ditt og datt, eller besøke den lokale puben, hvor du kan sove eller leie med deg folk. Etter hvert kan du, om du vil, dra ut fra byen. Da havner du i et stort world-map (veldig likt Rome: Total War), hvor du kan dra til andre byer, gjøre oppdrag eller angripe fiendtlige hærer. Etter hvert som du gjør oppdrag, dreper folk og vinner slag, får du experience, som etter hvert selvsagt fører til at du går opp i level. Du er kun èn fyr, altså den fyren du velger å være i begynnelsen men du kan få kontroll over massevis av folk (flere hundre, om du har lyst). Disse kan du kontrollere med enkle kommandoer ("Everyone, follow me!", "Infantry, follow me!", "Cavalry, Charge!!", "Archers, stay here!", osv). Disse folkene går opp i rank etter hvert, hvis de overlever slagene. I tillegg til de vanlige folkene du kan leie, kommer du av og til over "helter", som blir med deg for alltid, og som ikke kan dø (de kan bare bli hardt skadet og bevistløs, slik at de må stå over noen slag). Disse heltene går opp i level på samme måte som deg. Du kan også gi disse folkene ting som du selv føler du ikke trenger (våpen, rustninger, hester, osv). Det koster heller ikke penger å ha med seg heltene. Det som er mest imponerende med spillet, er kampsystemet. De fleste vet hvordan folk slosser i WoW. Du sikter på fienden og trykker på musa, så sitter du og ser på at karakteren din hugger seg ferdig. I Oblivion slåss man slik man "selv vil". Der kan man bevege seg rundt og unngå slag fra fienden manuelt. Dessuten fører ett klikk til ett slag. I Mount & Blade er det enda mer avansert. Der kan du velge hvilken retning du vil slå! Om du vil stikke fyren med tuppen på sverdet, så gjør du det. Vil du slå fra venstre, gjør du det. Vil du hugge fra opp til ned, så kan du sannelig gjøre det også. Dette gjøres veldig lett, og for de som ikke gidder å gjøre det sånn, og heller vil ha det slik som i Oblivion (at man trykker på musa, så slår karakteren selv slik han "har lyst til"), så kan dette fikses i options-menyen. Det går for det samme når det gjelder blokkering av slag. Med skjold er det ganske simpelt, der blokkerer du jo alt som kommer fra retningen du holder skjoldet (slag, piler, spyd), men med våpen blir det litt mer avansert. Der må man gjøre det samme som når man angriper. Man må bestemme seg for hvilken retning man vil blokkere utifra hvordan fienden starter slaget sitt. Du kan også her endre det i options, slik at fyren blokkerer automatisk, igjen utifra hvor fienden starter angrepet (da må man jo blokkere etter fienden har startet angrepet, rett før han treffer deg). Som sagt, spillet er enda i et uferdig stadie, så det finnes ikke så utrolig mange forskjellige oppdrag å få rundt omkring, og i hver oppdatering kommer det masse nye ting (våpen, rustninger, fiender, oppdrag, osv). Likevel er spillet knallbra, og må oppleves av alle som liker spill med massevis av middelalder-aktig slåssing, og samtidig ikke krever all verden til grafikk. Spillet har ingen monstre. Det minner mye om Rome, men i stedet for å styre hæren "ovenfra", er du en av kommandantene på slagmarken, som strømmer inn i fienden sammen med dine allierte. Det finnes også som sagt mange mods, og disse legger til mye bra (noen er små og legger bare til nye oppdrag, utsyr, noen nye byer, osv - mens andre er store og er egentlig en hel TC). Storymod er for eksemepl et must. Den er en av de som legger til nytt til vanilla M&B. Den legger blant annet til et nytt landområde med en ny faksjon, mange nye oppdrag, massevis av nytt ustyr, flere valg til blant annet gladiator-turneringene, osv osv. Det rådes å installere Storymod helt fra starten, da den som sagt ikke er noe annerledes fra vanilla i prinsippet. Den bare legger til mange nye ting. Huff, dette ble langt. Det er tusen andre ting jeg kan si om M&B også, men jeg tror jeg slutter her. I stedet linker jeg heller til Taleworld's hjemmeside, hvor spillet kan lastes ned og spilles gratis til du kommer til level 6. Da må du kjøpe spillet. Det koster ikke mer enn ca. 70-80kr, så det er ikke store tapet om man ikke skulle like spillet (det er uansett liten sjanse for at du ikke vil like det). EDIT: Jeg har faktisk laget en liten in-game film fra spillet for en stund siden. Den viser litt av det gladiator-kamper har å tilby. Sjekk den ut her. PS: Spillet er for tiden 100% singleplayer, men det snakkes om å implementere en multiplayer-mode, eventuelt at noen av modderne prøver seg. Det kan i såfall bli kjempetøft. Endret 3. juli 2006 av Hr. Jenssen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå