Atterendag Skrevet 2. april 2006 Skrevet 2. april 2006 Hei, Jeg har en Maxtor på 80Gb og en Wd på 200Gb. Jeg har installert Windows Xp på Wd, å formatert Maxtor til NTFS. Her er problemet: Jeg går på min datamaskin å bare 32 gb vises av Maxtor på 80, åssen fikser jeg på dette problemet. ps jeg har prøvd å fikse det via "PowerQuest PartitionMagic 8.0" å sjekket datamaskinbehandling. men det går ikke. " Bare å legge emne ett annet sted viss det ikke tilhører her " .. TRENGER HJELP takk
Ulkesh Skrevet 2. april 2006 Skrevet 2. april 2006 Sjekk disken for en jumper som står på "Limit to 32 GB / Cap 32 GB". Fjern denne i så fall.
PerB Skrevet 2. april 2006 Skrevet 2. april 2006 (endret) Sjekk jumpersettingen på Maxtor. Enkelte harddisker har jumper for å sette størrelsen til 32 for å være komptaible med en del tekniske systemer. EDIT: For sent ute... Endret 2. april 2006 av PerB
Atterendag Skrevet 2. april 2006 Forfatter Skrevet 2. april 2006 Sjekk jumpersettingen på Maxtor. Enkelte harddisker har jumper for å sette størrelsen til 32 for å være komptaible med en del tekniske systemer. 5856248[/snapback] Hvor i såfall sjekker jeg Jumper settingen da ? " mener vel der Pinsen sitter ?" jeg tok den vekk fordi den ikke fungerte når den satt på eller det var mere komplisert med den på, når jeg satte den på slave så byttet Maxtor navnet til Maytor å bytta Gb fra 80 til 697Gb. klarer ikke forklare
PerB Skrevet 2. april 2006 Skrevet 2. april 2006 Har du full modelbetegnelse på Maxtor harddisken? Forøvrigt er jumpersettingen forklart på en klebelapp på harddisken.
Ulkesh Skrevet 2. april 2006 Skrevet 2. april 2006 Høres ut som disken er rimlig herpa dersom den vises som 679 GB ?
Atterendag Skrevet 2. april 2006 Forfatter Skrevet 2. april 2006 Har du full modelbetegnelse på Maxtor harddisken? Forøvrigt er jumpersettingen forklart på en klebelapp på harddisken. 5856276[/snapback] Ja det har jeg.
Atterendag Skrevet 2. april 2006 Forfatter Skrevet 2. april 2006 Høres ut som disken er rimlig herpa dersom den vises som 679 GB ? 5856287[/snapback] Den er ikke herpa jeg har tatt godt vare på den.. skal forklare åssen alt startet.. Jeg satt rolig på pc'en min å chattet på msn å hørte på musikk som lå på C: altså Maxtor. plutselig stoppa musikken så gikk jeg på C: for å se hva som skjedde, så var alt borte, så startet Chkdsk automatisk, så restartet den automatisk. å da sluttet alt å fungere, etter en formatering fant jeg ikke Maxtor, men jeg fant maytor på 679 Gb. etter litt fikling fikk jeg navn tilbake men ikke harddisk plass.. Sry for litt feilskriving å rot jeg er trøtt å sliten
Ulkesh Skrevet 2. april 2006 Skrevet 2. april 2006 Dersom du kunne være snill å si oss full modellbetegnelse på disken, så kan de kloke hoder si deg hvordan jumperene skal stå, slik at dette kan feilsøkes videre...
Atterendag Skrevet 2. april 2006 Forfatter Skrevet 2. april 2006 Dersom du kunne være snill å si oss full modellbetegnelse på disken, så kan de kloke hoder si deg hvordan jumperene skal stå, slik at dette kan feilsøkes videre... 5856336[/snapback] Maxtor 6Y080L0 " 80Gb " 7200Rpm Ultra ATA/133 Var vel sånn du mente håper jeg.
Ulkesh Skrevet 2. april 2006 Skrevet 2. april 2006 (endret) http://www.maxtor.com/_files/maxtor/en_us/...gs/style_a1.htm Du må sette jumperen som på en av de 3 øverste eksemplene, Cabel Select dersom du er i tvil. Endret 2. april 2006 av Ulkesh
Atterendag Skrevet 2. april 2006 Forfatter Skrevet 2. april 2006 http://www.maxtor.com/_files/maxtor/en_us/...gs/style_a1.htm Du må velge en av de tre øverste tegningene... 5856394[/snapback] Men hver gang jeg gjør noe sånt så klikker Windows å jeg ender opp med å formatere. Wd står på Master så viss jeg setter Maxtor på Slave så skal det fungere ?
Ulkesh Skrevet 2. april 2006 Skrevet 2. april 2006 (endret) Ja, du kan koble på to disker på en IDE-kabel. Den pluggen på midten av kabelen er slave, og den ytterste enden er master. Koble diskene til å matche dette. Dersom WD er master, må Maxtor være slave, og slave må være på midten av kabelen. Endret 2. april 2006 av Ulkesh
Atterendag Skrevet 2. april 2006 Forfatter Skrevet 2. april 2006 Ja, du kan koble på to disker på en IDE-kabel. Den pluggen på midten av kabelen er slave, og den ytterste enden er master. Koble diskene til å matche dette. Dersom WD er master, må Maxtor være slave, og slave må være på midten av kabelen. 5856447[/snapback] Takk skal teste det etterpå viss jeg ikke svarer på innlegget om 1 time så kommer jeg ikke tilbake før om noen timer:P , Men Tusen takk viss det fungerer
PerB Skrevet 2. april 2006 Skrevet 2. april 2006 Har du full modelbetegnelse på Maxtor harddisken? Forøvrigt er jumpersettingen forklart på en klebelapp på harddisken. 5856276[/snapback] Ja det har jeg. 5856290[/snapback] Og hva er den? Ønsker du hjelp må du svare på spørsmål og gi opplysninger.
Ulkesh Skrevet 2. april 2006 Skrevet 2. april 2006 I følge meg har vi kommet ganske langt i denne saken, og du lagger bakut...
Atterendag Skrevet 2. april 2006 Forfatter Skrevet 2. april 2006 I følge meg har vi kommet ganske langt i denne saken, og du lagger bakut... 5857211[/snapback] Jeg vet ikke akkurat hva det betyr men det betyr vel at jeg forvirrer dere. Jeg skiftet jumperen istad , men som sakt så gikk det ikke så bra, maxtor skiftet navn igjen til maytor å ble borte ifra min datamaskin å gb gikk opp igjen. noen som trur det kanskje kan være virus ?
Ulkesh Skrevet 3. april 2006 Skrevet 3. april 2006 Tror du burde gi opp den disken der. Virus er det ikke, men en feil i elektronikken er ikke å utelukke. Dersom en disk gir deg så mye problem, vil den snart dø uannsett. 80 GB er ikke stort å samle på, du får 320 GB disker til under 1000 kr.
wiberos Skrevet 3. april 2006 Skrevet 3. april 2006 Ja det kan væra hardwarefeil, men etter alle de forklaringer om format i Ntfs, og fikse med Partition , og fikse med navn og God vet hva annet så vil jeg si det enkelt dette er harddiskvoldtekt. Om du ikke har mulighet til å finne problemet på en riktig way så støtter jeg forslaget fra ulkesh under post#18.
Atterendag Skrevet 3. april 2006 Forfatter Skrevet 3. april 2006 Tror du burde gi opp den disken der. Virus er det ikke, men en feil i elektronikken er ikke å utelukke. Dersom en disk gir deg så mye problem, vil den snart dø uannsett. 80 GB er ikke stort å samle på, du får 320 GB disker til under 1000 kr. 5859383[/snapback] Ja ok, men hva om jeg putter 200Gb hdd min altså Wd (xp) til Slave å Maxtor til Master. kommer det til å fungere ?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå