Gå til innhold

Windows 2000 eller Windows Millenium?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er Win2000 mye tyngre å kjøre enn WinME?

 

Har nemlig en gammel maskin, som har gått på Win98 (Win ustabil), hadde tenkt å oppgrdere til WinME, men kansje jeg skla gå for Win2000 i stedet?

 

Specs. PII 300MHz 128MB Ram

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vil nok etter egen erfaring anbefale Win2000. Me er faktisk mere ustabil enn 98. Det eneste jeg kan tenke meg er at det kan være greit å putte på litt mere RAM. Kjørte selv 2000 tidligere på en tilsvarende maskin, en REC med PII 300 og 128 RAM, fungerte litt tregt til jeg doblet RAM´en. Den maskina arva ungene og den tusla og gikk med 2000 i 4år, uten annen oppgradering. :)

Skrevet

Tror det skal funke fint ja.. du finner ram og slikt på søppelfyllinga :)

 

Husker jeg hadde 128mb ram på en gammel p2 333mhz.. instalerte windows xp og så dro jeg ut all rammen og puttet i en 32 brikke!

 

DET gikk tregt det :p

Skrevet

Min erfaring er at w98se går ganske bra på en slik maskin, men desverre er w98 ustabil på endel maskiner. W2000 er utvilsomt bedre, men den vil gjerne ha litt mer RAM enn w98.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...