ELR Skrevet 22. april 2005 Skrevet 22. april 2005 Noen som vet hvordan jeg kan kompilere slik at jeg kan bruke norske tegn i programmet?
buskmann Skrevet 22. april 2005 Skrevet 22. april 2005 Fungerer jo fint med norske tegn her hos meg. Har du nærmere opplysninger?
ELR Skrevet 23. april 2005 Forfatter Skrevet 23. april 2005 Har et enkelt lite program (kun ren utregning på et matematisk problem). Det er skrevet i java 1.5. Programmet skriver ut et par linjer med tekst som inneholder æøå, og disse blir til rare tegn når programmet kjøres. Det fungerer fint i linux, men sitter nå på en maskin med engelsk WinXP-pro, men norsk tastatur/regioninnstillinger. Har brukt XEmacs til å skrive programmet. Kompilerer vanlig med "javac Binominal.java" har og prøvd å legge til -encoding latin1 etc, men det samme skjer da også.
buskmann Skrevet 24. april 2005 Skrevet 24. april 2005 (endret) Om tegnsett: UTF-8 er på vei til å bli det nye universelle tegnsettet. Brukes som standard av Java. ISO-8859 var den gamle standarden. windows-1252 brukes i Windows terminal. Endret 24. april 2005 av buskmann
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå