janosh Skrevet 16. februar 2005 Skrevet 16. februar 2005 Kjempeflott artikkel. Har aldrig drevet med casemods selv da jeg ikke er så praktisk av meg, det er derfor sjelden jeg besøker casemod sider. Jeg synes også de fleste mods jeg har sett - har ikke sett så mange - ikke er så veldig pene, men denne var virkelig flott. Men jeg har et spørsmål ang. lagringsmedium. Ser det ble en del spørsmål om dette CF-kortet, så jeg lurer på om det ikke går å lage en tilsvarende maskin, men å bruke iPod harddisk til lagring? Man skulle tru denne var ganske lydløs, og den er jo veldig liten. Er det mulig å kjøpe slike hardisker for privatpersoner?
holtiz Skrevet 16. februar 2005 Skrevet 16. februar 2005 Ser at flere nevner myHTPC og Meedion. Fant en annen HTPC programmvare på nettet nå. Og den ser meget lovende ut, og den er gratis. Det er en opensource programvare som virker profft laget og meget lovende. Sjekk ut: http://mediaportal.sourceforge.net Skal laste ned nå og prøve ut selv. Har bare et gammelt TV kort for øyeblikket, men virker sikkert det også.
EpziloN Skrevet 16. februar 2005 Skrevet 16. februar 2005 (endret) jeg prøvde å finne det tastaturet på siden til ELFA, men fant det ikke. kan noen gi meg en direkte link så hadde jeg vært dypt takknemmelig. never mind ! jeg fant det. http://www.elfa.se/elfa-bin/dyndok.pl?vat=0&dok=6504.htm jævli ment, men drit dyrt. vurderer å bytte det ut med mitt gamle IBM tastatur fra 96' Epz. Endret 16. februar 2005 av EpziloN
cptCory Skrevet 16. februar 2005 Skrevet 16. februar 2005 Syke, syke skills på den mannen! Si fra hvis du får ett eller annet selskap til å produsere det der, jeg vil ha en også !!
mongojarle Skrevet 16. februar 2005 Skrevet 16. februar 2005 (endret) Meget bra guide, og sinnsykt tøff maskin! gratulerer også med førstesiden på hw.no! men noe jeg lurer på, hvor kjøpte du kjøleribbene? (de store sorte på sidene...) håper du kommer med en web-shop nå, eller noen andre som har noen sjapper de vet om... (skal modde et 4liters kjøleskap til "vannkjølingsstandard" (dvs mer kjøling)) på forhånd takk! Kanskje jeg skal lage et egen radiator også... hihi... edit: noe fimsfjams! Endret 16. februar 2005 av jalejale
tZar Skrevet 16. februar 2005 Skrevet 16. februar 2005 Edit: Fra Norsk Språkråd, bokmålsordboka: maskin m1 m1 stol stolen stoler stolene bakke bakken bakker bakkene Tilslagsord: maskina Bøyingsform: substantiv hunnkjønn, entall, bestemt form Oppslagsord: maskin Dette er også fra ordboka til norskspråkråd, ref Så... ikke kritiser når du ikke er helt stø på rettskrivning selv
Guybrush Skrevet 17. februar 2005 Skrevet 17. februar 2005 Og hvorfor diskutere det i det hele tatt? Så lenge det ikke er skrivefeil, men dialekt så synes jeg det er opp til forfatter hva han/hun selv velger å skrive. Til artikkelen. Den er bare helt rå! For en maskin... Jeg gjerne 3 stk jeg! En annen ting, litt statistikk: 139 personer gir denne artikkelen 5.7/6 i relevanskarakter. 169 personer gir denne artikkelen 5.8/6 i kvalitetskarakter. Denne artikkelen er vist 16641 ganger. Da vet du at du har gjort noe riktig Dr. Spawn!
Heatsink Skrevet 17. februar 2005 Skrevet 17. februar 2005 seriøst det der er noe av det beste jeg har sett "Piloux gå å legg deg"
Petrvs Romanvs Skrevet 17. februar 2005 Skrevet 17. februar 2005 Til og med SweClockers synes dette er meget stilfullt, de har ett bilde på førstesiden og har skrevet følgende: Den Norska hårdvarusajten Overklokking har skrivit om ett mycket intressant HTPC-projekt kallat beQuiet. Det är en Norsk profil som heter Audun "DrSpawn" Lindbråten som har skapat den egenbyggda kreationen där många egna lösningar har kommit fram. Språket är tyvärr Norska, men bilderna talar för sig själv. Ett mycket intressant bygge från våra Norska moddare. Link til forumtråden hos SweClockers.
Erik J. Nilsen Skrevet 17. februar 2005 Skrevet 17. februar 2005 http://www.nordichardware.se/ linker også på forsiden, se litt ned på siden.
karamba Skrevet 17. februar 2005 Skrevet 17. februar 2005 Det er godt å se at du får så mye positiv respons, Audun! Den er jo vel fortjent! (..selv om jeg ikke har tatt den nærmere i øyesyn enda. Du har ikke et par kalde vel?
Mafo Skrevet 18. februar 2005 Skrevet 18. februar 2005 Det er ingen overdrivelse å si at dette er det råeste jeg har sett noensinne.
ahoo Skrevet 18. februar 2005 Skrevet 18. februar 2005 Enkelt å greit GENEALT!! Eg bøyer meg dypt til den moden!!
madbits Skrevet 18. februar 2005 Skrevet 18. februar 2005 leet! Beste "hjemmelagede" htpc maskinen jeg har sett. Gratulerer!
LOZER Skrevet 18. februar 2005 Skrevet 18. februar 2005 At det ble langt gjorde ingen ting, tvert imot! Jeg leste det veldig grundig å studerte bildene nøy. Har fulgt med på nærmest hver bokstav i Workloggen og en "repitisjon" (ja jeg har det fra skolen) var en god opplevelese. Jeg blir virkelig mer og mer imponert for hver gang jeg ser det! Dette prosjektet er nærmest en religiøs overbevisning for meg LOZER
LOZER Skrevet 18. februar 2005 Skrevet 18. februar 2005 Å, jeg glemte noe: Det er flott at du lar prosjektet komme på forsiden! At du skriver selv (i den friske fjelluften) er virkelig flott. Synes dette er en meget bra formiddling med mange bra bilder! Flott!
mariux Skrevet 18. februar 2005 Skrevet 18. februar 2005 Hva er levetiden til disse CF-kortene om de brukes som systemdisk? Finnes det et rimelig alternativ til CF-kort om en fortsatt ønsker et 100 % lydløst system? Ja, Linux med nettverksboot. (Det krever en annen pc som står tilkoblet i nettverk)
DanteUseless Skrevet 18. februar 2005 Skrevet 18. februar 2005 Jeg har en harddisk av typen "Noise Guard" i min "bredbåndsrouter" hvor jeg kjører linux. Er i utgangspunktet en mini-itx med passiv kjøling (Epia CL 6000 hvis jeg ikke husker feil) med ekstern strømforsyning av den typen som bærbare har, og uten kabinettvifter. Kjøleskapet mitt bråker mer, så for min del er det et helt oki alternativ. -Dante
*Titan* Skrevet 19. februar 2005 Skrevet 19. februar 2005 deilig da! men prøv å kjøre opp 1024 mb etter hvert hadde vært "kjekt" lage en sånn med vannkjøling - med diiiiiiger radiator så du slipper vifter
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå