Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Nullstille feilmelding audi b6


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Noen som vet hvordan jeg skal nullstille feilmeldigen som kommer opp i kjørecomputeren? Bremsene er byttet og alle stikk sitter skikkelig.

post-148607-0-98113800-1359962873_thumb.jpg

Endret av Svampebob
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Akkurat denne er jeg ganske sikker på skal forsvinne av seg selv. Har selv en A6 med litt dårlig kontakt i den ene ledningen, og den går av og på ettersom den får kontakt eller ikke.

Skrevet

Det kan være brudd i ledningen nede på bremsevarsleren eller det kan være lite bremsevæske i bremsevæskebeholderen. Denne skal slukke av seg selv.

  • 2 uker senere...
Skrevet (endret)

Sltasjevarslingen som lyser i kombiinstrumentet ditt lar seg ikke slette.

 

Årsakene er som regel enten dårlig kontakt i et stikk, heller at det har kommet fukt inn ledningsnettet for sltasjevarslingen for bremseklossene.

 

Sjekk om ledetrådene i ledningende har "normal" farge, og at de ikke har blitt mørke/svarte, da leder de kontakt svært dårlig/ikke i det hele tatt?

 

Et triks for å finne ut av hvilken av sensorene som varsler er å "kortslutte" kretsen nede ved kontakten til bremseklossene.

Putte en ledningsstump inn i hunndelen av kontakten, så begge kontaktstikkene har kontakt med hverandre.

Da kan du avdekke hvilken side som varsler, evt. Foran eller bak?

Endret av Duppsko89
Skrevet

Har ikke fått gjort noe med det enda, har vært mye jobbing, men skal ta det nå i helgen, lurer på om det bare er ene kontakten som har falt ut for på høyre siden var den litt dårlig, ville ikke sitte skikkelig, men skal prøve det som står her vis ikke det er det som er gale:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...