Gå til innhold
Trenger du skole- eller leksehjelp? Still spørsmål her ×

[Eksamen V13] REA3024 Matematikk R2


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Den var jo ganske grei. Mange oppgaver hvor man skulle finne samme svar på to måter, så det var lett å sjekke om man hadde rett.

 

Har hørt at S2 var ganske hard derimot. Eller kanskje bare de jeg har snakket med er litt mindre begavede :v

 

Var det samme på vår skole, S2-elevene skal visst nok ha blitt slakta.

Men ble overrasket over R2-eksamen. Spesielt del 1, som var super-overkommelig.

Sierpinski-oppgaven var ganske knotete, den gikk fint da jeg så at a1 i tallfølgen med omkretser startet på figur 2. Greia er at du ender opp med null areal og uendelig omkrets.

 

Hva var den nest siste om igjen?

 

ah, for følte jeg skrev mer enn hva jeg regnet rent matematisk.. og det føltes ikke helt riktig :p

 

nest siste var den om det rektangelet inne i sirkelen, hvor vi skulle vise forskjellige ting rundt omkrets og arealet.

Som andre har nevnt var del 1 plankekjøring. Knotet dog ganske lenge med den sirkelsektoroppgaven, selv om den egentlig gikk ganske greit bare jeg greide å putte inn de korrekt tallene i likningene.

 

Det eneste jeg ikke fikk tid til var å bestemme den største omkretsen av rektangelet uttrykt ved diameteren D på oppgave 5.

Endret av simen236

Følte del 1 var utrolig lett, men de to siste på del 2 silte nok ut femmerne og sekserne. Noen som fikk til disse? Sykt bra hvis noen kunne lagt ut et LF asap :)

 

Kan legge ut oppgave 5 i alle fall!

 

Antall poeng for sekseren er 55-60, sant? :)

Oppgave 5.pdf

Endret av maikenflowers

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...