Helm Skrevet 18. oktober 2012 Skrevet 18. oktober 2012 Hvordan er to skjermer i praktisk bruk? Jeg ser ofte tre eller flere skjermer nevnt for spilling, men jeg har ikke plass til mer enn to stk. 1) Er det praktisk å spille med to skjermer? 2) Dersom ja på forrige spørsmål, hvordan stiller man dem opp? Si også litt om oppløsning. Mange takk!
LMH1 Skrevet 18. oktober 2012 Skrevet 18. oktober 2012 Eyefinity er den enkleste å bruke til slik. Du burde ha skjermer med tynne rammer, ellers bør du plassere ene skjermen bak den andre for å slippe rammen blir for stor. Angående oppløsning skal eyefinity gjøre det for deg, men spillet må vel støtte teknologien ellers får du halve skjermenbildet på ene skjermen også halve på den andre, merker at windows 7 er dårlig på det spessielt under påloggingsbildet. Godt mulig driverne ikke er optimalisert for det. 1
N o r e n g Skrevet 19. oktober 2012 Skrevet 19. oktober 2012 Hvordan er to skjermer i praktisk bruk? Jeg ser ofte tre eller flere skjermer nevnt for spilling, men jeg har ikke plass til mer enn to stk. 1) Er det praktisk å spille med to skjermer? 2) Dersom ja på forrige spørsmål, hvordan stiller man dem opp? Si også litt om oppløsning. Mange takk! 1. Ikke i skytespill, ettersom crosshair blir splittet i midten mellom de to skjermene. 1
Helm Skrevet 20. oktober 2012 Forfatter Skrevet 20. oktober 2012 1. Ikke i skytespill, ettersom crosshair blir splittet i midten mellom de to skjermene. Godt poeng som jeg glemte å tenke på. Da ser det mørkt ut for to skjermer. Hvis jeg skal ha tre skjermer så kan de ikke være større enn ca 15" og det tror jeg blir for smått. Jeg må da ha en oppløsning som er under full HD.
Helm Skrevet 20. oktober 2012 Forfatter Skrevet 20. oktober 2012 Eyefinity er den enkleste å bruke til slik. Du burde ha skjermer med tynne rammer, ellers bør du plassere ene skjermen bak den andre for å slippe rammen blir for stor. Angående oppløsning skal eyefinity gjøre det for deg, men spillet må vel støtte teknologien ellers får du halve skjermenbildet på ene skjermen også halve på den andre, merker at windows 7 er dårlig på det spessielt under påloggingsbildet. Godt mulig driverne ikke er optimalisert for det. Er det ikke seks skjermer som kalles Eyefinity?
Mr. A Skrevet 20. oktober 2012 Skrevet 20. oktober 2012 Er det ikke seks skjermer som kalles Eyefinity? Eyefinity er AMD's flerskjerm teknologi og ikke avhengig av hvor mange skjermer du har. 2
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå