Redaksjonen. Skrevet 23. mai 2012 Skrevet 23. mai 2012 Japaner viser mystisk lyspære. Hvordan fungerer denne lyspæra av tre?
Gavekort Skrevet 23. mai 2012 Skrevet 23. mai 2012 Kult, men det er ikke så veldig miljøvennlig når alt lyset blir absorbert av treverket og omgjort til varme istedet.
αкαѕнα Skrevet 23. mai 2012 Skrevet 23. mai 2012 Kult, men det er ikke så veldig miljøvennlig når alt lyset blir absorbert av treverket og omgjort til varme istedet. hvor mye varme avgir den LED dioden da ??
Simen1 Skrevet 23. mai 2012 Skrevet 23. mai 2012 Kul design, men som andre har nevnt her: utrolig ineffektiv og miljøfiendtlig.
Gavekort Skrevet 24. mai 2012 Skrevet 24. mai 2012 Kult, men det er ikke så veldig miljøvennlig når alt lyset blir absorbert av treverket og omgjort til varme istedet. hvor mye varme avgir den LED dioden da ?? Mer enn den burde, men du har helt rett i at LED ikke avgir mye varme. Derimot så er disse lyspærene sikkert flere ganger verre å produsere.
Mr. A Skrevet 24. mai 2012 Skrevet 24. mai 2012 Kult, men det er ikke så veldig miljøvennlig når alt lyset blir absorbert av treverket og omgjort til varme istedet. Og hvor går den varmen? Jo, til å varme opp huset som resten av elektronikken, lyspærene og ovnene.
Gavekort Skrevet 24. mai 2012 Skrevet 24. mai 2012 (endret) Kult, men det er ikke så veldig miljøvennlig når alt lyset blir absorbert av treverket og omgjort til varme istedet. Og hvor går den varmen? Jo, til å varme opp huset som resten av elektronikken, lyspærene og ovnene. Men da kan man jo strengt tatt se på vanlige lyspærer som miljøvennlige. De prøver jo opplagt å gi mer lys og mindre varme når de bruker LED og da blir det ganske idiotisk å absorbere lyset igjen i treverk. Endret 24. mai 2012 av Gavekort
Mr. A Skrevet 24. mai 2012 Skrevet 24. mai 2012 (endret) Er ikke logikk i mote/kunst. De hadde nok ikke noe annet valg en å bruke LED. Er jo det mest logiske. Du kan jo prøve å putte en glødetråd inni der. Endret 24. mai 2012 av Mr. A
Gavekort Skrevet 24. mai 2012 Skrevet 24. mai 2012 Nå snakket jeg om miljøvennligheten og ikke estetikk.
Anbefalte innlegg