Gå til innhold

Hvor handler dere spill?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Gjest Bruker-127711
Skrevet

Det er 5 min å gå til Gamestop og Spaceworld, og da blir Gamestop valgt, både fordi Spaceworld har veldig dyre priser, og jeg kan bytte inn gamle spill mot nye, noe som passer meg perfekt.

Skrevet (endret)

Play.com som regel. Nytt, billig og tregt.

Gamestop hvis dem har byttetilbud.

Elkjøp hvis dem har syke tilbud på visse spill som skal lanseres.

Endret av Gormers
Skrevet

Ebay er en sikker vinner her i gården, med mindre jeg er på jakt etter flunkende nye utgivelser.

Gode priser og gigantisk utvalg er gode argumenter for å handle der.

Skrevet

Jeg kjøper som regel spill på Elkjøp om det er på release, da Elkjøp ganske ofte har fine priser på mange spill de første dagene. Ellers er jeg en hyppig bruker av Platekompaniet sine kampanjer, og plukker stadig opp titler i butikken deres til flere hundre kroner lavere priser enn andre steder.

 

Fra nett bestiller jeg som regel fra nettbutikker over hele spekteret, alt avhengig av hva slags pris de opererer med. Den billigste får pengene mine. Jeg bestiller nemlig svært sjeldent spill jeg synes er "viktige" fra nett, slik at jeg slipper ventetid osv. Da er det ikke så farlig om de spillene jeg ikke "må" spille med en gang kommer en dag eller to senere i forhold til den litt dyrere nettbutikken.

 

Om jeg skal ha et spill på release eller om jeg har veldig lyst på spillet kjøper jeg altså som regel spillet i butikk, og om det er "mindre viktig" bestiller jeg fra nett. Gears of War, Halo, GTA, Call of Duty 4 osv har jeg alle kjøpt på release i butikk, mens spill som Fight Night, FIFA og GRID har vært på nett.

Skrevet (endret)

Play.com for eldre, billige spill. Absoluttspill.no, Komplett.no og MPX.no over nett innenlands. EB Games brukes flittigere og flittigere. Elkjøp skal ihvertfall aldri brukes mer.

 

Edit: Elkjøps nettbutikk rundt forhåndsbestillinger, that is.

Endret av Laland
Skrevet

Gamezone, elkjøp og/eller lefdal på nett for nye spill. Kommer an på hvor det er billigst selvfølgelig. Elkjøp og lefdal har gratis frakt ved kjøp av et spill mens Gamezone har lavest frakt av spillbutikkene. Play får pengene mine ved kjøp av litt eldre spill.

Skrevet

Handler alltid på absoluttspill.no, de er Kjempebillige, og jeg har alltid fått en arbeidsdag etter at jeg har bestillt, så leveringen er Rask.

Anbefales på det sterkeste. B)

Skrevet

Veksler mellom Platekompaniet, PlayCom, GAME, og Spaceworld for retail-shopping, alt etter hvem som har best pris på det jeg ser etter - alle ligger strødd rundt i samme kvartal i sentrum likevel.

 

Steam bruker jeg for indiespill, eller titler som det er vanskelig å få tak i ellers.

Skrevet

Enkelt og greit der jeg får tak i dem.

 

Går først på Platekompaniet fordi de er veldig gode på pris, så går jeg på Gamestop for de er gode på utvalg og til slutt går jeg på nettbutikker for de er siste utvei.

 

For PC-spill er Steam alltid første alternativ, så fremt ikke prisen er avskrekkende mye høyere enn butikkutgaven.

Skrevet

handler vel for det meste på play.com og zavvi.co.uk, ellers så bruker jeg ofte gamezone, hvis spillet er rimelig nytt :D

 

hmm, må også bare legge inn her... sender amazon.co.uk til norge?

Skrevet

Elkjøp, platekompaniet og play.com. Mest pga. prisene de har på diverse spill.

 

F. eks. play.com blir brukt til litt eldre spill, mens elkjøp og platekompaniet pleier å ha gode priser på nylanserte spill.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...