Gå til innhold

Breaking Bad - Alle sesonger (USA-sendetid)


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
  • 4 uker senere...
Skrevet

Bumper denne litt. Har sett alle episodene som har kommet ut så langt (s02e07), og kan ikke annet enn å anbefale den på det sterkeste. Karakterene og forholdene dem i mellom har blitt virkelig utviklet i andre sesong.

 

For meg er denne serien oppe med Carnivalé, Oz, Deadwood, Rome, The Shield og tilsvarende.

Skrevet

Ja, Jesse kunne vært også veldig mye tøffere den sesongen. Men karaktern, eller fyren er liksom ikke så tøff. Digget det plottet med at Jesse skulle drepe de rednecksene, så endte dama opp med å drepe han istede. Badger er forresten en dritbra sidekarakter, samt alle disse løytnatene Jesse har skaffa. Bra gjeng retards/wannabe gangstre.

 

Morsomt å se en special guest starring av Danny Trejo, var så ironisk alt det med han i siste episode. Det at f. eks hode til fyren ble flytta på av en skilpadde og det at det var eksplosiver i skillpadda, eller "Turtle".

 

 

En bra ting er at AMC fornyet Breaking Bad allerede etter 4 episoden denne sesongen. Så en tredje sesong kommer neste år og. Ikke bekreftet hvor mange episoder dog, men er kanskje noe ala denne sesongen som har 13 episoder.

Skrevet

Jeg trodde nesten Badger solgte ut Walt til DEA et par sekunder der. Denne serien er sykt bra, og det er koselig å se igjen faren i Macom i mitten. Synes han er veldig flink i begge seriene.

Skrevet

Siste episode (4 Days Out) var meget bra. Walt og Jesse tilbake i gammel stil med kokingen. Scenene med de to sammen er rett og slett geniale.

  • 2 uker senere...
Skrevet

Mye bra gjesteskuespillere denne sesongen. Mark Margolis, Danny Trejo og nå Giancarlo Esposito fra Homicide: Life on The Street.

 

Nok en god episode likte hvordan episoden starta med en at Combo ble drept. Også hadde du plottet med Gus-fyren. Denne sesongen er virkelig bedre enn den første.

Skrevet

Eneste jeg har å utsette på denne serien er at hu kjerringa og han sønnen er ekstremt irriterende.

 

Langdryge søvndyssende samtaler og konstant klaging og sutring. Blir liksom noe klisjefylt amerikansk over det hele.

 

Bortsett fra det så er det bra saker. Men langt ifra Weeds nivå.

Skrevet

Uenig, nesten bedre enn Weeds. Tiltross for det ville jeg ikke sammenligna seriene heller, men ville ha lagt den foran Weeds.

 

Kona er så og si det eneste dårlige karaktern i serien, men hun er der og fyller en typisk rolle i en litt utenom det vanlige type-serie som denne. Sønnen liker jeg litt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...