Gå til innhold

Snart kan familien se deg på kartet


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Klart de kan. Men husk at det må settes opp og man må godkjenne hvem som skal kunne finne deg. Alt i alt så tror jeg de positive egenskapene overskygger potensialet for misbruk.

Skrevet
Klart de kan. Men husk at det må settes opp og man må godkjenne hvem som skal kunne finne deg. Alt i alt så tror jeg de positive egenskapene overskygger potensialet for misbruk.

Et barn er ikke myndig til å kunne godkjenne noe som helst. For det andre kan foreldrene kreve at de skal ha muligheten til å kunne overvåke dem.

 

Dette ligner litt på den internettsjekkeren de har i USA. Foreldrene kan se hvilke sider barna har besøkt. Ønsker vi et samfunn hvor hvert skritt barn tar blir kontrolert?

Skrevet

Ser for meg at paranoide foreldre kan benytte denne til å passe på ungene sine. Særlig "Videre kan programmet sende en SMS til bestemte personer dersom du går utenfor et viss område, hvis du ønsker det.".

Skrevet
Funksjonen tillater også at du til enhver tid vet hvor vennene dine oppholder seg, og omvendt. I programmet skal du nemlig kunne få en oversikt over vennene dine plassert på kartet.
Er ikke dette litt i strid med personvernloven? Man har jo litt krav på privatliv.

Det er sikkert en god forklaring til at dette produktet finnes, og at det ikke bryter loven.

Skrevet

Jeg vil ikke at noen skal kunne overvåke hvor jeg er på den måten.

 

Foreldra mine er såpass samarbeidsvillige at det for meg ikke på noen måte kan bli noe aktuelt problem (er sikkert myndig innen et sånt system innføres uansett), men jeg liker ikke sånt som dette uansett.

Skrevet

Og hva er så galt med at foreldre vil vite hvor barna sine er? Inntil du er 16 så er det ikke du som bestemmer.

 

Tror kanskje det hadde vært svært så bra hvis faktisk flere foreldre tok ansvar for hvor barna sine er, og hva de driver med.

Skrevet (endret)

They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety.

- Benjamin Franklin

Endret av Atald
Skrevet

En slik tjeneste gir vel hackere både ereksjon og fråde i munnvikene. Dette må jo være en stalkers våte drøm.

 

Netcom forsøkte å lansere en slik tjeneste for en tid tilbake siden. Netcom Buddy. Den ble de nødt til å gi opp etterhvert.

Gjest Slettet+513
Skrevet (endret)

Ingen hackere klarer 1024 eller 2048 Bits kryptering likevel, det burde de ta i bruk. 1024 bit blir brukt i mange sikre banker.

 

Det er bra å kunne overvåke sine egne barn og de som er myndig kan jo bestemme selv om de vil ha det.

Endret av Slettet+513
Skrevet

Jeg skjønner ikke hvorfor folk får så noia av å bli overvåket. Det er jo ikke slik at du har et kamera i senga.

Om folk overvåker meg - so what - la dem for pokker titte på meg da. Jeg gjør ikke noe galt allikevel, so let them have a ball....

Skrevet

At man selv ikke har gjort noe galt er jo bare halve problemstillingen. Det jeg ser på som det største trusselbildet er at personen som overvåker deg ikke har rent mel i posen.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...