morgenutgaven Skrevet 8. januar 2009 Skrevet 8. januar 2009 Vi har løftet, snudd, tittet og lekt med Apples nye Macbook Pro 17-tommermodell. Les mer
SUPERJANNE Skrevet 8. januar 2009 Skrevet 8. januar 2009 (endret) OMG !!! I´m in love! men dumt ramma rundt blir svart når man ønsker blank overflate... men pytt! *beromkredittkort* Endret 8. januar 2009 av datating Fjernet gjentakelser av teksten.
master air Skrevet 8. januar 2009 Skrevet 8. januar 2009 De gamle mbp var mye finere. Håper de går tilbake til sitt gamle design.
-Tommy Skrevet 8. januar 2009 Skrevet 8. januar 2009 Synes virkelig de kunne ha fått plass til et full tastatur. Er jo milevis med plass på sidene av tastaturet.
SUPERJANNE Skrevet 8. januar 2009 Skrevet 8. januar 2009 men kan du forklare poenget med fullt tastatur? er jo knall som det er, savnet de macbook-tastene etter jeg fikk denne MBP 17"! men at de har laget de sorte ? det er nedtur da!
-Tommy Skrevet 8. januar 2009 Skrevet 8. januar 2009 Er bare at jeg liker å ha alle tallene på siden der, mye enklere å skrive raskt inn. Bruker pc'en mye som kalkulator og da er det veldig tungtvindt med knappene over tastaturet.
RamGuy Skrevet 8. januar 2009 Skrevet 8. januar 2009 For ikke å snakke om at den ser rett og slett merkelig (aka stygg) ut når det blir et slikt massivt rom på sidene av tastaturet, hvert fall min mening
ATWindsor Skrevet 8. januar 2009 Skrevet 8. januar 2009 For ikke å snakke om at den ser rett og slett merkelig (aka stygg) ut når det blir et slikt massivt rom på sidene av tastaturet, hvert fall min mening Ja, det er lite estetisk pent, og er tsatene fullstørrelse når det er så mye rom på sidene? AtW
Ty4on Skrevet 8. januar 2009 Skrevet 8. januar 2009 Tastaturet er for lite, men ellers en lekker PC Elsker kontrasten mellom grått og svart, den med matt skjerm derimot ligner for mye på MacBook Air som er den styggeste PC-en du kan kjøpe fra Apple.
Carl Sagan Skrevet 8. januar 2009 Skrevet 8. januar 2009 For stort mellomrom mellom tastene, det burde være plass til fullt tastatur samt den var bigrim med anti-reflex skjermen. Og tre USB'er? Altfor lite, selv på en bærbar maskin. Og prisen for dette? Blir sikkert 20k med 2gb RAM og 2,5GHz Intel ...
Gjest Slettet-yzDjfSSl Skrevet 8. januar 2009 Skrevet 8. januar 2009 Synes at det var pent med lite tastatur, jeg. Synes dog at det egentlig ikke var så pent med sorte taster.
dizx Skrevet 8. januar 2009 Skrevet 8. januar 2009 Bra design er jo subjektivt, men likte bedre de forrige modellene. Svart tastatur på hvit bakgrunn virker litt retro. Sony Vaio sine nye modeller er etter min mening lekre. De er dessverre dyre og.
Habitats Skrevet 8. januar 2009 Skrevet 8. januar 2009 Apple har tapt seg innen design... Syntes denne var direkte stygg. Hva skjedde med det cleane'?
Nothingtown Skrevet 8. januar 2009 Skrevet 8. januar 2009 Vi spurte også om hva som ville skje hvis Apple fant ut at de måtte tilbakekalle batterier (som har skjedd før) og da er svaret det samme. Ta med eller send inn maskinen til en butikk eller serviceforhandler. Brukervennlig? Så absolutt ikke.. Dette er et klasseeksempel på at man velger design fremfor brukervennlighet. Kan ikke si jeg liker det.
Newton Skrevet 8. januar 2009 Skrevet 8. januar 2009 (endret) Vi spurte også om hva som ville skje hvis Apple fant ut at de måtte tilbakekalle batterier (som har skjedd før) og da er svaret det samme. Ta med eller send inn maskinen til en butikk eller serviceforhandler. Brukervennlig? Så absolutt ikke.. Dette er et klasseeksempel på at man velger design fremfor brukervennlighet. Kan ikke si jeg liker det. 5 timers batteritid med lett utskiftbart batteri eller 8 timers batteritid med et batteri som helst bør skiftes av servicetekniker _dersom_ behovet skulle oppstå. Tror faktisk at jeg anser det siste alternativet som overlegent mest brukervennlig i det daglige, for min del. (Det hjelper selvsagt at det finnes et autorisert serviceverksted her i byen, slik at et eventuelt batteriskifte kan gjøres på få minutter mens jeg venter.) Med mitt bruksmønster ser jeg imidlertid ikke at behovet for batteribytte noen gang skulle oppstå i løpet av de 4-5 årene jeg regner med at maskinen vil være i daglig bruk, dersom batteriet virkelig holder i 1000 ladesykluser. MacBook Pro 17" blir nok med stor sannsynlighet mitt neste datainnkjøp. Endret 8. januar 2009 av Newton
ATWindsor Skrevet 8. januar 2009 Skrevet 8. januar 2009 Vi spurte også om hva som ville skje hvis Apple fant ut at de måtte tilbakekalle batterier (som har skjedd før) og da er svaret det samme. Ta med eller send inn maskinen til en butikk eller serviceforhandler. Brukervennlig? Så absolutt ikke.. Dette er et klasseeksempel på at man velger design fremfor brukervennlighet. Kan ikke si jeg liker det. 5 timers batteritid med lett utskiftbart batteri eller 8 timers batteritid med et batteri som helst bør skiftes av servicetekniker _dersom_ behovet skulle oppstå. Tror faktisk at jeg anser det siste alternativet som overlegent mest brukervennlig i det daglige, for min del. (Det hjelper selvsagt at det finnes et autorisert serviceverksted her i byen, slik at et eventuelt batteriskifte kan gjøres på få minutter mens jeg venter.) Med mitt bruksmønster ser jeg imidlertid ikke at behovet for batteribytte noen gang skulle oppstå i løpet av de 4-5 årene jeg regner med at maskinen vil være i daglig bruk, dersom batteriet virkelig holder i 1000 ladesykluser. MacBook Pro 17" blir nok med stor sannsynlighet mitt neste datainnkjøp. Nå blir vel ikke batteritiden magisk 5 timer om man lagde et tilsvarende batteri som var utskiftbart? AtW
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå