Gå til innhold

Trestein

Medlemmer
  • Innlegg

    9 184
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    2

Trestein vant dagen sist 14. august 2019

Trestein hadde mest likt innhold!

1 følger

Nylige profilbesøk

20 536 profilvisninger

Trestein sine prestasjoner

7,2k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Leste den for noen år siden. Kan ikke si at jeg merker noen forskjell. Las riktignok ikke alle brev og salmer. Men at sterke rusmiddel fantes for 2000år siden er i alle fall Johannes åpenbaringer et godt eksempel på
  2. Mange religioner har vel ikke stor respekt for vanntro? Hva sier Bibelen og Koranen om dem?
  3. Ja hadde vi bygget ett atomkraftverk hver dag i verden i noen år fremmover kunne det vel gått. Hvor ville du tatt 600 exajoules fra?
  4. Som sagt så har jeg diskutert drivhus effekt blant annet. Spurt om hvorfor ikke planeten mars er gloheit osv osv. Gang på gang tar ai feil. Poenget er at menneskeheten ikke klarer å holde dagens levestandard uten fossilt brennstoff. Selv AI senter klarer man ikke å bygge uten bruk av fossilt kraftforsyning
  5. Dette kan du sikkert spørre AI om og få et greit svar Poenget var at også kristne har drevet slavehandel. De fraktet en masse mennesker (12 millioner?)fra Afrika til Amerika for noen hundre år siden. Nå er det ikke sikkert at alle som utførte dette var dypt religiøse Muslimer eller Kristne men det ble helt sikkert ikke gjort av kun hedninger.
  6. Hvor mange slaver sendte kristne til USA?
  7. Hans utalelser om barn som ikke var lydige mot foreldrene må vel kunne tolkes til litt streng?
  8. For å poengtere at kristendommen også har sine svin på skogen historisk, selv om kristne er "snille" i dag. Korstogene for vel ikke altid fint frem heller.
  9. Poenget var at Kristendommen har ikke alltid vert så ekstremt tilgivende og nestekjerlig gjennom historien
  10. Har det vert undersøkelser på det? Uansett så er det ikke lov lenger!
  11. Håper det ikke er lov lenger uansett hva kristne måtte mene
  12. Var det ikke kristne som brente endel kvinner levende i mellomalderen Vel 60 000 stk? ? Er vel ikke noe veldig kjerlig i dette?
  13. Har ikke Jødedommen Kristendommen og muslimene samme gud? Eller blir gud i gamletestamentet byttet ut ett sted? Har ikke lest koranen. Men muhammed er jo en relativt ung karakter i religiøs sammenheng?
  14. Syntes ikke nestekjerligheten er så stor i kristendommen. Tro må meg eller bli brent i helvete for evig tid? Jeg vil si det er litt brutalt
  15. manglende plast, kunstgjødsel og en annen type industrialisering" Du må nok såpørre litt mere. Hva skulle erstatte plast , hva skulle vi kokt mat med? Varmet vann til hygiene, (Skogen hadde vert brukt så lenge den varte) Uten kunstgjødsel ville vi hatt mye mindre mat, husdyr som spiser opp 30 % av avlingene som skule gjort arbeidet traktorene gjør. Som sagt så hadde vi hatt en eledig verden omtrent den vi hadde på 1800 tallet
×
×
  • Opprett ny...