Gå til innhold

Smule8o

Medlemmer
  • Innlegg

    3 765
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    9

Smule8o vant dagen sist 17. januar

Smule8o hadde mest likt innhold!

Nylige profilbesøk

12 037 profilvisninger

Smule8o sine prestasjoner

8k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Tja, alle unntatt Frp står vel fortsatt på at det var riktig å bygge de.
  2. Alle dagens stortingsparti unntatt Rødt var for de to siste kablene. Frp har snudd i ettertid
  3. https://lithiumharvest.com/knowledge/lithium/the-lithium-mining-market/
  4. Kina har en helt ekstrem eldrebølge som allerede er i gang og synkende befolkning. I tillegg har de eksepsjonelle menger gjeld og en boligboble verden aldri har sett maket til som sprekker. Det er lite sanynlig at de blir dominerende i verden. India har en lang lang lang veg å gå mtp infastuktur og generell samfunnsstuktur før de eventuelt blir en supermakt. Da bør man subsidiere faktisk batteriproduksjon, ikke intensjoner og store ord. Å bare gi penger til folk med fine powerpoint-presantasjoner fører til det man akkurat så.
  5. Det er Statnett som får eventuelle flaskehalsinntekter. Høye strømpriser gir Statkraft masse penger til å investere/tape på etiske investeringer som russisk gullhandel. Eller velferd som enkelte kaller det
  6. Faktisk bedre enn det aller meste av investeringer
  7. Men er det sansynlig at Statkraft har kompetanse til å vurdere risiko/avkastning innen handel av russisk gull? Og om de har det, hvorfor i alle dager har de det?
  8. Men hvorfor i alle dager gir våre folkevalgte de dette mandated? https://www.regjeringen.no/no/dep/nfd/org/etater-og-virksomheter-under-narings--og-fiskeridepartementet/selskaper/statkraft-sf/id2951811/
  9. Spiller ingen rolle så lenge nok tullinger harl yst til å se/høre på han. Da blir det views og penger (mye penger)
  10. Massevis av velferd for hele Europa. Rett og slett gode tider
  11. Spørsmålet er om den gjengse potensielle AP-velger bryr seg? Det er i så fall eneste vis dette kan få konsekvenser på. Kred til Frp som prøvde å røske i dette når de fikk tildelt penger fra staten via Innovasjon Norge. https://e24.no/energi-og-klima/i/Gy8zgm/reagerer-paa-morrow-hemmelighold Men dessverre fikk de kun med seg Rødt
  12. Om du kun bruker Apple TV, kan du ikke pare hodetelefonene til den i stedet?
  13. Har du vært å sett i disse hemmelige rommene, eller bare velger du å tro at de eksisterer?
  14. En kilde man skal ta med en klype salt, da te har svært heftige insentiv til å skryte opp sitt eget produkt. Og innen ett spesifikt, i det store og hele ganske smalt, fagfelt. Tilfeldigvis fagfeltet til de samme som lagde produktet.
  15. Vi har ingen seriøse indikasjoner som en gang er i næheten av å vise at dagens AI modeller kan gjøre det hypen tilsier. Faktisk finnes det knapt doumentasjon på at dagens "enkle" AI bruk fører til økt produktivitet i praksis.
×
×
  • Opprett ny...