Gå til innhold

Espen Hugaas Andersen

Medlemmer
  • Innlegg

    9 516
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    43

Espen Hugaas Andersen vant dagen sist 11. august 2022

Espen Hugaas Andersen hadde mest likt innhold!

3 følgere

Nylige profilbesøk

17 392 profilvisninger

Espen Hugaas Andersen sine prestasjoner

23,2k

Nettsamfunnsomdømme

  1. https://nais.kystverket.no/andoyafiringrangedangerzone/0 Notice to Mariners er opprettet for datoene 20-23. januar og tidene 21:05-21:20, så da vet vi når oppskytningen er planlagt.
  2. Andre oppskytning av Isar Aerospace Spectrum fra Andøya er planlagt de nærmeste dagene. https://andoyaspace.no/info-messages/farevarsel-danger-area-13-23-jan/ De skal stenge veien forbi Andøya Space i morgen kveld (14. januar), men kan ikke helt skjønne at det skal være oppskytningen. Ville kanskje anta at det er en Wet Dress Rehearsal eller noe lignende.
  3. Ja, men hva beviser det at en person som jobber hos Volvo ikke har peiling på bil? Det store spørsmålet er hvordan personen klarte å sette bilen i gir, ettersom det er absolutt ingenting som tyder på at bilen satte seg selv i gir. Og det gir fullstending mening at når man sitter på midkonsollen og forsøker bevege seg over i førersetet så kan man komme borti litt av hvert. Hvor sannsynlig er det at *akkurat* den gangen en person gjør noe som er uvanlig og til dels farlig så skulle bilen få en feil med flere av systemene, forårsake en ulykke, og så er det i etterkant ikke noe spor for at bilen har hatt noen feil? Det er ikke en rimelig antakelse. Det er som å observere at to personer går inn i en bakgate, og en person kommer ut av bakgaten dekket i blod, man undersøker nærmere og finner et lik med fem stikksår i ryggen og en kniv dekket i blod, og så hopper man bukk over den åpenbare løsningen og heller antar at han snublet og falt på kniven. Det er ekstremt sannsynlig.
  4. I USA er normalen å inngå forlik selv om man ikke har gjort noe galt. Rettsystemet er ikke spesielt velfungerende. Men hvis et selskap mener de kan lett bevise at de ikke har gjort noe galt så vil de stort sett ta det til retten, så vi kan se.
  5. Selv om man forkaster vitneutsagnet så er man ikke noe nærmere at det var noe galt med bilen. Når en bil faller fire etasjer så er det fint mulig for en person som sitter i førersetet å ende opp i passasjersetet.
  6. Vitnet sa at sist hun så offeret (få sekunder før ulykken) satt han med et bein på hver side av midtkonsollen. Etter bilen falt ned fire etasjer er det ganske mulig at han endte opp et annet sted.
  7. De skulle åpenbart ikke kommet med utsagnet, men for min del var det ganske åpenbart at en ingeniør hos Volvo hadde forklart til et ledelse- eller PR-menneske uten teknisk bakgrunn at det var ingen vektsensor som del av airbag-utløsningssystemet, og de har tenkt "ingen vektsensor, OK". Jeg ser ikke helt poenget med å terpe på det at et menneske hos Volvo ikke vet hva de snakker om. Man skal ikke ha mye peiling på bil for å vite at setene har vektsensor.
  8. I Sandvika er det ikke snakk om pedalforvirring. Der er det snakk om et mer uvanlig uhell der man klarer å plante foten på gasspedalen mens man kaver for å komme seg over midtkonsollen. Og sannheten er sannheten uansett hvor beleilig eller ubeleilig den er.
  9. Det høres helt sannsynlig ut for min del. Når man sitter på noe som plutselig beveger seg fremover, så vil overkroppen skyves bakover og føttene vil gå forover og rundt over hodet (man ruller bakover), så fremt man ikke finner noe å sette beina i mot for å hindre den bevegelsen. Om det man da setter beina i mot er gasspedalen så er man i en situasjon man ikke lett kommer seg ut av.
  10. Kunne ikke finne verken en påstand om dette eller en graf i artikkel til motor.
  11. Har du en kilde på det? Gjerne en graf.
  12. Ja, dataene viste at pedalen var trykket inn 100% i 3 sekunder før kollisjonen med rekkverket.
  13. Pedalforvirring er veldig vanlig på alle biler. Ett eksempel fra i går. https://www.dt.no/bil-har-kjort-inn-i-vegg/s/5-57-2767127 (BMW hybrid, så vidt jeg kan se.)
  14. Har du ikke hørt om pedalforvirringsproblemer på Model Y? Da har du ikke fulgt med.
  15. "Veldig dyrt" er ganske relativt. Vil anta det er fint oppnåelig med en pris rundt 1 kr/kWh ut til kunde. Men for å komme seg til den situasjonen der strømnettet er 100% fornybart/utslippsfritt* kreves det trillioner av euro med investeringer over en del tiår. Det er noe som vil skje veldig gradvis. * (Har personlig ikke noe i mot atomkraft.)
×
×
  • Opprett ny...