Gå til innhold

PaladinNO

Medlemmer
  • Innlegg

    4 714
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av PaladinNO

  1. Sporing mottatt, med bekreftelse fra Posten for et øyeblikk siden. Stor Norgespakke, med opptil 25 kg (i Donald pockets), er på tur.
  2. Betaling er sendt, så da håper jeg det dukker opp en pakke etterhvert. Skal bli interessant å prøve å presse enda 127 pocket inn i de allerede ganske fulle hyllene... Og soverommet er allerede omtrent vegg-til-vegg med gulv-til-tak bokhyller, minus et skrivebord, klesskap og en seng (og døren til rommet + et vindu).
  3. Jepp! Jeg panikkleste artikkelen jeg også! Når man tenker på hvordan alt Activision, EA og Tencent tar i blir ødelagt, så fryktet jeg mer av det samme.
  4. Referer også til den andre tråden om samme tema: Jeg håper virkelig GoG består som de er i dag. Men jeg skulle gjerne sett enda flere titler, men lisenser er såklart et problem. Bla.a. Duke Nukem 3D-spillene var på GoG, men de ble fjernet (de som allerede hadde kjøpt spillet, fikk beholde alt som det var).
  5. Håper de holder seg til prinsippene for plattformen, og det virker det som de tenker å gjøre. Jeg kjøper kun spill på GoG, nettopp for å kunne eie dem istedet for å bare leie på Steam. 374 spill sålangt - og jeg har prøvvd ihvertfall 20 av dem.
  6. Ville ikke drømt om det - jeg har Donald Ducks Julehistorier (håper denne er bedre enn fjorårets), og noe håndverktøy (noe som erstatning for skader etter tidligere prosjekter, og noe for videre prosjekter når snøen er borte). "AirPods, Playstation 5 og Nintendo Switch 2" er helt unødvendig - har allerede flere headset og ørepropper, og resten tar en PC seg av. ❤️ Men nå har nå jeg for vane å gå i mot trender... EDIT: Noe LEGO derimot, vil være tilstede.
  7. PaladinNO

    SMS fra politiet

    Har du sett noen av svarene AI kommer med i disse tider når man søker på nettet? Man vet jo ikke hva som er pålitelig informasjon lenger, så å lage en tråd for å spørre andre om personlig erfaring føles nesten bedre enn noen gang før for å få svaret man lurer på.
  8. *Tencent. Burrito Gem solgte seg til Kina i 2015. Jeg spiller League of Legends (skulle ønske jeg aldri startet - er noen interessert i å kjøpe kontoen min, send meg en PM), men jeg er så lei alle løgnene de har kommet med siden jeg startet å spille i 2013. De fjernet Influence Points (IP) og gjorde alt om til Blue Essence (BE), i tillegg til Orange Essence (OE) og Riot Points (RP), for å gjøre det enklere og mer oversiktlig ved å kun ha 2 valutater (RP, BE og OE), og nå har de BE, OE, Mythic Essence (ME / Gemstones), Ancient Spark, Treasure Tokens, Mythic Medallions, Realm Crystals og Star Shards. De sa også at de ikke ville lage "limited content" igjen etter at de åpnet for gjensalg av tidligere limited skins (Championship Riven etc.). Nå lager de ting i begrenset opplag omtrent ukentlig, alt for å selge mest mulig og tjene mest mulig penger. Og når er det Vanguard skal slutte å blokkere WinAMP? WinAMP er umulig å starte hvis jeg er inne i spillet, og det gjelder sikkert flere applikasjoner.
  9. Ser frem til neste sesong av Fallout, men jeg tror jeg venter til hele sesongen er vist, og så laster den ned da. Er det noen sci-fi anbefalinger der ute i disse tider? Synes ikke det var vært så mye spennende siden The Expanse. Prøvde meg på Alien: Earth, men jeg trenger noen flere episoder før jeg gjør meg opp en endelig mening.
  10. Jeg kjenner ikke detaljene rundt akkurat det hovedkortet, selv om jeg har bygget en PC med det, men da jeg sjekket PCIe M.2 mulighetene for mitt egen hovedkort (Asus Z490 ROG Maximus XII), så fant jeg ut følgende: - 1x M.2 SSD går helt fint. - 2x M.2 SSD vil deaktivere nederste PCIe x16 spor. - 3x M.2 SSD vil deaktivere de to nederste SATA-kontaktene. - Kobles noe som helst i midterste PCIe x16 spor vil GPU gå på x8 hastighet. - Hovedkortet mitt støtter ikke bifurcation (i praksis manuell tildeling av PCI-lanes). Dette er typisk en server hovedkort funksjon. Utifra bildet av hovedkortet ditt har du 3x PCIe x16 spor, men det nederste er bare x8 elektrisk (dvs. et x16 kort vil yte kun opptil halv hastighet). Du kan se det på antall gullfargete kontaktpinner sporet har: https://www.komplett.no/product/1103079 Ta dette med en klype salt (og sjekk manualen for å være sikker), men det burde gå greit å sette selv et 4x M.2 PCIe x16 kort nederst. Men hver SSD vil da på på x1 hastighet. Eller 2 SSD-er med x4 hastighet (fortsatt 4 GBps, hvis sporet er PCIe 3.0).
  11. Prøvde Far Cry 1 igjen - har en merkelig følelse av at det både er lettere og vanskeligere enn jeg husket det. Lettere så lenge jeg kan skyte fra lengre avstand, men med en gang leiesoldatene kommer nærme så skyter de meg uten at jeg en gang ser dem. Og på veldig lang avstand gjør de presisjonsskudd (med bla.a. rakettkaster) jeg ikke har sjanse til å klare. Sitter med godmode på en hurtigtast, men hver gang jeg bruker den og tenker at "dette har gått bra" når jeg nærmer meg slutten av et kart, så ser jeg telleren oppe i hjørnet si f.eks.: (You have died) 31 (times)... Spiller på versjon 1.4, og det er fortsatt bugs jeg møter på. Den samme som sist, Valerie slutter å røre på seg, og denne gangen flydde ikke helikopteret til Crowe vekk som det skulle første gang jeg ser ham, så det var umulig å komme til enden av kartet uten juks. Han bare stod der, uten å kunne skades, med en minigun.
  12. Er det en komplett samling, eller er det aktuelt å dele opp? Hvis de ligger i sendbare esker, så er det fortsatt interessant for meg. Jeg både samler og leser, og det er noen numre jeg mangler, rundt 25 stk. mellom 1 og 250. Er ikke spesielt interessert i førsteutgaver, for da bare føler jeg at jeg må være ekstra forsiktig med dem. Fra ~100 til 150 er favorittene mine. Jeg har noen dubletter liggende i eske selv, hvis noen er interessert - send meg en PM, så tar jeg bilder.
  13. Som en som nylig var på jakt etter noe skikkelig verneutstyr for bruk ved tresliping, saging (kappsag) og maling innendørs og utendørs så lurte jeg på om denne saken hadde noe av interesse for meg. Jeg så fort at det var det ikke, og det er en skam at vi - Norge - sender noe slikt for bruk til noe det ikke er beregnet på, og det til en helt utrolig pris for hva det er. Skjønner godt at "maskene ikke er til salgs for vanlige folk", for vanlige folk hadde slaktet dette produktet øyeblikkelig. Men med det sagt, ble produktet fra Biltema testet i de andre kategoriene også, bla.a. IR-blokkering? For de som også er på jakt etter en vernemaske, så landet jeg på følgende:
  14. Man finner masse informasjon om temaet, men svært få tall. Det snakkes om solen og vitamin-D på vinteren, men hvordan vil f.eks. en UV-B lykt fungere? Jeg ønsker å lære mer om lysterapi (inkludert Rødt lys, Gult lys, IR og UV), mest for å se om det faktisk er noe i det, men det finnes nesten ingen tall å finne, som styrke og eksponeringstid. Noe som egentlig i seg selv forteller en god del, men jeg er fortsatt nysgjerrig. Har kjøpt et par "nisje" lykter fra Convoy for testing, bla.a. denne, C8 UV-C, som fungerer bra til desinfisering rundtom i huset (har på meg vernebriller, jakke og hansker ved bruk): https://convoylight.com/products/gray-c8-uvc-255nm-uvb-310nm Lurte på å kjøpe UV-B varianten også, som et "naturlig" tillegg til kosttilskudd, hvis dette er noe som kan virke. Men da tilbake til styrke og eksponeringstid - noe ingen av solstudioene eller "spesialistene" oppgir som referanse. EDIT: Ta dette med en stor klype salt (og jeg dropper de biologiske betegnelsene for å holde det enkelt), men etter hva jeg har funnet: Gult lys (~1800 Kelvin) - "Varme"; stimulerer gode følelser Blått lys (6000+ Kelvin) - "Kjølig"; man blir mer våken Rødt lys - Leger overflatesår IR-lys (850 nanometer) - Leger dypere i kroppen, sener / muskler UV-B (310 nanometer) - Stimulerer vitamin-D produksjonen
  15. Har du et bilde av hvordan det ser ut nå? Lettere å komme med forslag når vi vet hva det skal jobbes med. Selv er jeg veldig fan av å få ting opp fra gulvet, og plassert på vegg i ønsket høyde.
  16. https://www.gog.com/en/game/horses GoG ftw. ❤️
  17. Jeg har ikke noe forhold til The Witcher (og serien har jeg gitt opp), men jeg har rundt 700 timer i Cyberpunk 2077, og i likhet med mange andre så synes også jeg det er først nå, ganske nøyaktig 5 år etter lansering, at spillet er det det burde vært ved utgivelse.
  18. Til NRK: Sjekk hva hunden deres vil ha først neste gang, så slipper dere å bli en del av problemet. Som jeg skrev i den andre Temu-tråden, kjøperne må sette seg bedre inn i hva det er i de kjøper før de bestiller. Og det er MYE bra på Temu, bare man leter en stund. Jeg har ikke noe problem med Temu så lenge produktet står til forventningene. Og når prisen er det den er, så er også forventningene lave - men sålangt har jeg blitt positivt overrasket hver gang. Jeg har ikke hatt behov for å hverken kaste, returnere eller klage på noe av det jeg har kjøpt på Temu. Eneste overraskelsen var noe tau jeg kjøpte til et enkelt prosjekt (billig "paracord"), men måleenheten stod ikke oppført. Så jeg kjøpte etter hva jeg trodde var i fot, og fikk i meter. Så der har jeg fortsatt en god del til overs... Kjøpte meg et par ryggsekker for snart ett år siden nå, og den ene bruker jeg hver gang jeg skal reise noe sted. Har fungert helt supert så langt, og det til en fjerdedel av prisen på en tilsvarende sekk skulle jeg kjøpt den i Norge. Kjøpte den andre sekken som en backup, da jeg forventet den første ikke ville holde særlig lenge, men så langt har jeg ikke hatt bruk for den. Det samme med en haug av Molle-lommer til å feste på ryggsekken, pluss andre småvesker som jeg også har kjøpt fra Temu. Jeg forventet nesten ingenting av sakene, men alt fungerer helt supert. Var vel rundt 900 Kr. for begge sekkene. Pluss rundt det samme for en fotoveske + 6-7 Molle-lommer i forskjellige størrelser. Estimerte rundt 7000 Kr. skulle jeg kjøpt alt det samme her i Norge. Det meste vil såklart ryke hvis man prøver å ødelegge det, eller kanskje selv etter første uhell, men det har ikke skjedd ennå. Det som derimot har blitt skadet var en Timbra foret arbeidsjakke til nærmere 2000 Kr. jeg kjøpte på Monter. Ene lommen hektet seg fast i en bordkant når jeg reiste meg opp for å gå, og dermed spjæret nesten hele lommesømmen. Jeg har også en Helly Hansen Magni skalljakke med listepris på nesten 4000kr. (kjøpt gjennom Tørn), som Helly Hansen selv omtaler som "vår beste jakke", og den kom med mange løse trådbiter fra avklipte sømmer. Ikke engang Temu-sekkene hadde det når de kom.
  19. Oof, nesten så jeg vil føle synd på en som går igjennom noe slikt. Flere filmer som er basert på spill er ganske bra (garantert delte meninger), men flere er også veldig dårlige. Far Cry, som skulle basere seg på Far Cry 1, er en av dem. Men filmer som BloodRayne, Dungeon Siege: In The Name of The King, og tilgomed Doom (alle av Uwe Boll) syntes jeg var ganske bra. Kanskje fordi jeg ikke har noe forhold til spillene de basert på. Far Cry 1, derimot, hadde jeg et forhold til på den tiden - og jeg likte ikke at det spillet ble dratt igjennom sølen på den måten. Mine meninger om gode og dårlige filmadapsjoner (basert på denne Wiki-listen) Og jeg ante ikke at Uwe Boll stod for så mange av dem - ikke rart de aldri er blitt tatt opp igjen, når de fleste allerede er blitt så ødelagt.
  20. Holdt på å si "skjermkort", men... Drister meg med en meme igjen.
  21. Amen. Jeg så på Imdb-listen at det er ikke mange ting jeg har vært borti hvor Udo Kier var med, men Red Alert 2 er såklart på listen. Samme med filmene Iron Sky, Far Cry og Bloodrayne. Han hadde kanskje små roller i filmene - og kanskje filmene var dårlige - men jeg har heller aldri sett ham gjøre en dårlig rolle. Og rollen som Yuri må man vel kalle ikonisk. Udo har en stemme man husker.
  22. Jeg finner det litt ironisk at ingen har snakket om Far Cry 1. Hvis det er fordi vi allerede har fått en Far Cry-film, så burde den ignoreres for jeg tror vi alle vet hvordan den filmen var (2008, laget av Uwe Boll). For de som ikke har sett filmen, ikke gjør det(!). Det finnes dårlige filmer, det finnes filmer som er dårlige at de er bra...og så har vi filmer som Far Cry - en av filmene som ikke burde eksistert. Det verste var at de første 15 minuttene var faktisk ganske bra, med en veldig bra horror setting. Men så gikk den i fritt fall etterpå, med de verste kostymene noensinne. Jeg ble påmint den filmen etter denne tråden: ...for Udo Kier var også med i Far Cry-filmen.
  23. Noen spesiell grunn til at det stadig blir dobbelt-posting av artikler? Jeg ser det stadig på fremsiden, men jeg har aldri sett at dubletten blir fjernet.
  24. Personlig synes jeg sosiale medier har hele tiden vært hjernevask. Er derfor jeg har tatt avstand til alle, og er ikke med på noen av dem. Et diskusjonsforum er noe annet, der kan man bedre, vel, diskutere ting. Og legge ut mer detaljerte innlegg, istedet for bare en melding på et par linjer og så kanskje aldri komme tilbake til saken igjen dersom noe skulle ha noen spørsmål. For meg virker spesielt Facebook bare som et sted man blir forsøkt hektet på, og så sitter man bare der og doom scroller fanget i et nett av innhold hvor alle prøver å fortelle en hvordan man skal tenke. Ingen forskjell mellom der og religion for min del - begge er for meg ting hvor man helst ikke skal tenke selv. Og AI-generert innhold har bare gjort det mye verre, enig der. Nå vet man ikke engang hva som noen faktisk har brukt tid på å legge ut selv. Nå bare skriver man inn noen definisjoner i en generator, og så spyr den ut "relevant innhold". Var jeg ikke motstander av sosiale medier før, så er jeg det ihvertfall nå. Liker heller ikke overdreven bruk av emojies. Jeg kan gjerne bruke 1-2 stk. for å understreke et poeng - som et bilde på hva jeg egentlig mener, skulle ordene være mulig å misforstå. EDIT: Sosiale medier =
  25. Vet ikke om dette gjelder din dør, men flere dørhåndtak har også enten / i tillegg en liten låseskrue under håndtaket, og hele frontbraketten kan sitte fast med små metallklips som sitter festet mot delen under. Den lille skruen er gjerne en liten Unbrako (og den kan være innfelt, så den er vanskelig å se), og prøv med en liten Flathodet skrutrekker mellom dørbladet og braketten for å se om du får lirket ut en av klipsene. Ikke stikk hodet for langt inn, da går det bare rett i metallet under). Bare en halv millimeter inn. Noen braketter har en liten innfelling helt nederst nettopp for et flathode for å løsne det.
×
×
  • Opprett ny...