Gå til innhold

minim

Medlemmer
  • Innlegg

    4 652
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    1

Alt skrevet av minim

  1. minim

    Tesla - kaféen

    Akkurat. I forhold til hva man får er det utrolig mye penger.
  2. minim

    Tesla - kaféen

    Kan legge meg på lista også. Fattern har volvoen så den er testet mye før kjøp AV TMY. Jeg ville ikke nedgradert såpass til noe som føles så gammeldags. Til og med min gamle Model S var langt forran volvoen. Skjønner faktisk ikke vurderingen andre veien hvordan noen kan velge dette og attpåtil betale så mye for det.
  3. Når man har gjort en skriftlig avtale om kjøp er egentlig toget gått. Flott om de håndhever det på denne måten og ikke stryker useriøse kjøpere med hårene.
  4. Har du testet om løsningen faktisk virker? Jeg har airtags til iPhone og løsningen er virkelig god. La til airpods i det samme og har funnet de igjen flere ganger. Tenkte derfor ved bytte til samsung at det var bare å begynne å bruke Google sin løsning. Når jeg så rotet bort mine Sony wf-1000xm5 så ble jeg klar over hvor "android" aktig implementeringen var. Det hadde absolutt null verdi og virket ikke. Forsøkte å søke de opp og gikk huset rundt uten å finne noe. Etter å ha letet på gamlemåten fant jeg dem I en sekk og selv med telefon 10cm unna så fant den ingenting. Først når jeg åpnet casen og tok ut en propp dukket de opp, men da er hele poenget borte. Vm
  5. Nei. Min har trådløs downlink og så kobler klienter seg til apet som vanlig.
  6. Pant noen flasker eller legg ned en liten innsats så klarer du å få tak i 3000kr på en måned. Tilby ryddehjelp, pllenklipping, maling osv. Ring rundt på sommerjobber osv.
  7. Det lukter veldig scam forsøk av hele posten der det fisker etter noen som vil bite på gode vilkår og aldri se igjen pengene de låner ut.
  8. Da er du jo bekymret så kjøp heller en annen. Hadde kjørt hardt på at de må vise årsakssammenheng for å gi nevneverdig regress og ikke bekymret meg personlig, men det er min risikovurdering av det. Obs samsvarer ikke med fraskrivingsselskapene sine vilkår.
  9. Ja. Vil gjette på mist 20k om møller skal gjøre dette. De monterer ny ecu og koder den inn. En tuner kan nok flashe den tilbake til original map for 4-5k om jeg skulle tippe. Jeg hadde kjørt med det eller latt være å kjøpe bilen om du har kvaler med å kjøre chip trimmet bil.
  10. De har sikkert mistet effekten uansett så du er neppe over er sikkert bare å få flashet ecu med original map igjen. Tror disse har kodet startsperre så evnt bytte til original ecu må gjøres av møller om du ikke har kode i servicehefte da kan den kodes med vagcom diagnose eller lignende.
  11. Om du monterer en sånn på garasjen så tipper jeg du får dekning. Jeg har en sånn 60-70m unna huset og den kobler seg til AP montert inne i huset. Vurderer å henge en til på utsiden for bedre dekning, men det har dekket behov så langt. Disse ubiquiti bridgene inkluderes ikke i unifi enda så jeg har drøyd innkjøp av den grunn siden jeg ønsker å ha alt i et grensesnitt. https://www.kjell.com/no/produkter/nettverk/tradlost-nettverk/aksesspunkter/ubiquiti-unifi-uap-ac-mesh-roaming-aksesspunkt-ac1200-p61575?srsltid=AfmBOooRONXDZN2EoTLvrD9F-wPcrZR98XefPXdQ0aOSphvI6YacR7_kMgk&gclid=CjwKCAjw7MLDBhAuEiwAIeXGIaL6jcZqXTb3JbSXjBPVCrKmO_m7v5ZIocaQCLCSwjbd02sDjthNchoCQJEQAvD_BwE
  12. Nei, men kjekt å få maks fart og være fremtidsrettet ved nykjøp. Har 500/500 nå, men skal opp til 1000/1000 etter sommeren. Jeg endte med å utvide ubiquiti oppsettet med poe switch og utendørs ap. Unifi er bare så ryddig at jeg kom til at det var en dårlig løsning å gå bort i fra det. Jeg har nok litt større tomt enn deg og noe kompleksitet pga to bygninger på andre siden av en asfaltert vei. Jeg har alle AP i huset kablet, men to av utendørs AP er Mesh. Den ene står ca 45m fra huset og kabling må evnt gjøres under vei og plen. Den andre på et lagerbygg 60m unna på andre siden av asfaltert vei. Uplink på den på 60m er nede i 10-15mbit så der vurderer jeg sterkt en form for air fiber løsning. Venter egentlig på at de skal komme med en air fiber løsning som kan integreres i unifi.
  13. Her feiler samsung igjen med å ikke tilby bedre batteri. Skulle gjerne hatt denne eller ultra, men det ble Oneplus watch siden den er et godt kompromiss mellom Garmin batteritid og "røkla" som ligger rundt 1-2døgn. Å lade hver dag budde ikke vært en greie i 2025.
  14. minim

    Elbil-tråden

    Er det denne du bruker? https://www.home-assistant.io/integrations/tesla_wall_connector/ Så bare kjapt igjennom github uten å sette meg inn idet, men det ser ut som den søker opp hostnavn/mac adresse i lokal nettet og legger den til uten IOT. https://github.com/home-assistant/core/blob/dev/homeassistant/components/tesla_wall_connector/manifest.json
  15. minim

    Elbil-tråden

    Hmm jeg tolket det som at man kunne kommunisere direkte med wall connector via wifi Uten API også. Du bruker ikke det? Løsningen med API via sky er det jeg helst vil unngå siden jeg liker å bygge opp iot systemet mitt "autonom" så det virker uten tilkobling til Internett eller tredjepart.
  16. minim

    Elbil-tråden

    Se der ja. Får høre om de kan installere den da. Rart ikke andre aktører ser verdien av å ikke låse kunder til skyløsningen deres.
  17. minim

    Elbil-tråden

    Har noen forslag til bra ladere med zigbee/zwave eller noen form for smarthus løsning som kan kobles til home assistant helt uten sky løsning? Har fått tilbud på Zaptec go som ser ut for å kommunisere med noe proprietært som er avhengig av sky så da tenker jeg den utgår. En annen elektriker tilbyr futurhome go og sier den har zigbee, men jeg synst det ser ut som man må kjøpe en utgangsenhet som var 16A og det virker som en dårlig løsning om den bryter sterkstrøm med full last hver gang.
  18. minim

    Tesla - kaféen

    Du kan evnt søke om finansiering hos santander/dnb nå bare for å se om de innvilger summen. Gjør de det nå så tipper jeg tesla finansieringen går igjennom også. Tror terskelen for å få godkjent er at du har jobb mer eller mindre
  19. minim

    Tesla - kaféen

    Du har jo misforstått diskusjonen om du tror dette går på tilvenning/vaner. De fleste snakker om sikkerhet ut i fra det jeg leser og at det ikke er trygt å kjøre med en fot på hver pedal som en workaround. Det har ikke noe med å tilpasse seg eller lære nye ting som er helt ok så lenge det ikke går på kompromiss med sikkerhet. De burde lagt til creep valget som var der før i menyen så kunne de som vil være fremtidige kamikaze piloter få lov å være det.
  20. minim

    Tesla - kaféen

    Selvsagt er de på listen også, men to-fots gjengen på parkeringsplasser gir meg frysninger. Tikkende bomber
  21. minim

    Tesla - kaféen

    Ting blir ikke mer riktig om du gjentar feilen mange ganger. En fot på hver pedal blir det advart mot under kjøreopplæring med god grunn. La nå ikke slikt bre seg så vi andre må betale for skadene.
  22. minim

    Tesla - kaféen

    Det er på parkeringsplasser man fort kommer i situasjoner med små barn osv som skissert tidligere. Hadde lagt bort denne uvanen før det går liv.
  23. minim

    Tesla - kaféen

    Venstre brems har vært en greie i evigheter i racing og mulig på bil leeeenge. Grunnen til at det ikke blir lært ved kjøreopplæring er at det er ikke trygt enkelt å greit. Dette har ikke noe med å være negativ til endring, men opptatt av sikkerhet. Man kan ha 1 pedals kjøring med creep også helt uten problem som er det beste av to verdener.
  24. minim

    Tesla - kaféen

    Her er fagfolk uenig med deg (med rette). Som @bzzlink er inne på så går dette skeis i noen situasjoner pga reflekser ol. og en gang med feil er en for mye. Det er en grunn til at man er tydelige på i opplæringen at dette er feil pedal bruk.
  25. minim

    Tesla - kaféen

    Det har blitt brukt i bilsport i all den tid, men der har man ikke samme utfordringer. Det har også vært nødvendig for å beholde ladetrykk odv.. Igjen, dette har vært forsket på og det sier seg egentlig selv. Å kjøre med en fot på hver pedal til vanlig kjøring er ikke å tenke sikkerhet og øker risiko for uhell betraktelig. Ser for meg at spesielt uhell i lav fart på parkering er veldig utsatt for uhell med to fots kjøring. Dette er en uvane du bør legge bort før det går gæli.
×
×
  • Opprett ny...