Gå til innhold

Fibonacci

Medlemmer
  • Innlegg

    3 035
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    9

Fibonacci vant dagen sist 20. januar

Fibonacci hadde mest likt innhold!

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Fibonacci sine prestasjoner

6k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Jeg har vært veldig teknologiinterressert hele mitt liv, fra jeg fikk min første Commodore PC i 1989, til jeg programmerte min egen hjemmeside med PHP og MySQL på tidlig 2000-tall og videre en nettavis noen år senere. Men slik utviklingen går nå, liker jeg det ikke. Nettet blir fylt av KI-slop og antisosiale medier som lager større og større avstand mellom mennesker. Særlig i form av kommentarfelt. Satan, for en kreftsvulst. Facebook er totalt ødelagt av KI-slop. Ingen under 45 år er på Facebook lenger. Bare sinte mennesker i kommentarfeltene som hater Støre og alt annet som finnes i verden. Andre SoMe-er er ikke stort bedre. Det viktigste er ikke lenger å oppleve og nyte noe, men å dokumentere det og snappe det til 200 mottakere. Sola går ned i horisonten mens man sitter med ansiktet i mobilen og sender bilder til alle man kjenner. Når man ser opp, har sola gått ned for lengst. På konsert? Best å snappe halve konserten til alle "vennene", som ikke bryr seg i det hele tatt om de femten tisekunders-videoene de ikke vil ha, med sprengt lyd. Jeg har heller tro på en fremtid som kaster SoMe, mobiler, algoritmer, reels/shorts, KI og kattevideoer på båten, og heller konsentrerer seg om mennesker og ekte venner i stedet. Og ekte bilder, ekte videoer og ekte tekster i steder for ChatGPT sine verk. Legg igjen mobilen hjemme og nyt livet. Gå ut og møt folk uten å ta med smarttelefonen. Det virker som de fleste som er "KI-frelst" jobber innen IT og programmering, der KI har mest innflytelse. Men de aller fleste i samfunnet har ingen interesse eller nytte av KI, selv om de KI-frelste hevder motsatt. Det ironiske er at de mest KI-ivrige er sannsynligvis de som først vil miste jobben til det monsteret de tilber.
  2. Men vi kan genere AI-bilder av hamburgere og videoer av Will Smith som spiser spaghetti!
  3. Norgespris gjør ikke akkurat saken bedre. Det blir hverken mer strøm eller billigere strøm med Norgespris. Det eneste som skjer er at privatkunder får refundert en del av strømregningen, mens de samtidig får mindre incentiv til å spare på strømmen. Resultatet er at næringslivet får enda dyrere strøm, dårligere vilkår og må videresende regninga til kundene. Strømselskapene håver inn som aldri før.
  4. /r/norge er fullt av misunnelige kommunister som hater alle som tjener eller eier mer enn medianen, eller gjør noe som er litt unorskt. Fikk nok av Reddit pga den evinnelige sytingen og klagingen over de som eier hytte, drar til utlandet i mer enn 14 dager eller arver mer enn en gammel bil. Diskusjon.no er mye mer reflektert og nyansert. Pluss at her ikke er downvoting. Man må faktisk argumentere i stedet for å bare trykke pil ned på alt man er uenig i.
  5. Det beste er å støtte Ukraina og holde Russland i sjakk. Noe annet er dårlige prioriteringer slik Russland holder på. Kina utgjør ingen trussel for Europa mtp. invasjon. Men de kjører en langsiktig strategi på økonomisk og teknologisk ekspansjon over hele verden.
  6. Problemet er at mange brukere av ChatGPT tenker "hvorfor skal jeg lære meg å spille gitar, når ChatGPT kan spille gitar for meg?" Og til slutt kan ingen spille gitar, for ChatGPT lager alle sangene man vil ha via et prompt. Og så blir alle gitarspillerne arbeidsløse mens folk jubler over å kunne "spille gitar" selv. Mens ingen egentlig kan spille gitar. Det bare høres slik ut. Men det er godt nok.
  7. Jaja, det er bare å fortsette å bruke drittproduktene og stappe enda mer penger i lommene til eierne.
  8. Bruker en ChatGPT-versjon til å lage sammendrag av tekster på jobb for et par uker siden. En dag stusset jeg over et årstall jeg ikke husket fra teksten. Gjorde et søk i den fulle teksten, og der var det ikke nevnt. ChatGPT bare fant på det spesifikke årstallet ut ifra løse lufta.
  9. Dersom det er så lett å unngå hallusinasjoner, er det utrolig rart at LLM-leverandørene ikke baker inn anti-hallusinering som standard.
  10. Så flott, da trenger ikke de enorme datasentrene all strømmen og alt vannet de bruker!
  11. Granka her også (i morgen!). Litt kjedelig ferie nå, men satser på noen måneder i Asia neste vinter.
  12. Det finnes apk-er for Android, men ikke fra Freetubes offisielle side. Har det på mobil og nettbrett, og det fungerer greit. Har dog litt problemer med anbefalte videoer.
  13. Eventuelt første, andre tredje osv. avkjøring.
  14. Får ikke noen advarsler i Brave browser her.
  15. Freetube. Da får du omtrent Youtube premium, pluss at du kan fjerne shorts.
×
×
  • Opprett ny...