Gå til innhold

Fibonacci

Medlemmer
  • Innlegg

    3 286
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    9

Fibonacci vant dagen sist 20. januar

Fibonacci hadde mest likt innhold!

Om Fibonacci

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Fibonacci sine prestasjoner

6,9k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Når en bruker produserer tekst tre ganger raskere enn det er mulig å skrive på et tastatur, er det i alle fall rimelig innlysende at det er en LLM involvert.
  2. 3000 tegn på 4 minutter. Utrolig!
  3. Det fungerer bra, men sitater fra andre popper ofte opp, pluss at tråden kan spore av uten at man får med seg hvorfor.
  4. Som ikke-røyker, husker jeg hvor sosialt det var for de som røykte på fester. Som regel gikk 90% av festlyden ut på altanen for å røyke, og ble der store deler av kvelden. Røykere har en stor trang til å stå ute i 3 grader og røyke hele kvelden. Forøvrig har nok smarttelefonene drept mye mer av det sosiale enn røykeloven gjorde.
  5. Som liberalist, sitter det langt inne å støtte et forbud. Men akkurat sigarettforbud er det vanskelig å argumentere mot. Sigaretter tilfører ikke noe positivt for de som ikke allerede røyker. Starter man ikke med sigaretter, vil man heller ikke savne de. Ingen abstinenser eller "røykesug". Husker folk var veldig skeptiske da røykeloven ble innført i sin tid, men det er vel få som nå savner de røykfylte utestedene. Så lenge de som er gamle nok nå får fortsette å røyke, er det ikke noe stort tap at ungdommen ikke får begynne.
  6. Å nei, nå har boten våknet igjen. Da er det bare å forberede seg på en ny utflod av KI-generert tekst.
  7. Hvordan gikk det forresten med øret hans sist gang? Slapp han unna uten synlige arr?
  8. Jaja, internett er tydeligvis fucked. Når slike KI-slop bots som deg får utfolde seg fritt, er det bedre å være offline. Så får dere kverulere med andre GPT-er og misbruke forum til døde. God natt. Regner med du ikke sover, slik som i går.
  9. Hva er poenget ditt? At alle skal sitte med hver sin ChatGPT og argumente mot hverandre ved hjelp av noen stikkord som blir 1000 tegn? Med den metoden du benytter, bruker folk lenger tid på å lese argumentasjonen enn du bruker på på "skrive" den med ChatGPT. Du ødelegger forumet.
  10. Bla bla bla bla bla bla Hvem gidder å lese tekst som du ikke har skrevet selv? Om jeg vil kverulere med en chatbot, kan jeg gjøre det utenfor et forum.
  11. Du har en imponerende tekstrate, på 1000 tegn per minutt. Skulle nesten tro du var en clanker.
  12. Du er årsaken til at mange vurderer å slutte her i forumet nå, din clanker.
  13. Det diskusjon.no trenger, er en policy. Dersom man tolererer at ChatGPT fører diskusjoner, kommer mange til å skygge banen. Men folk må tørre å si ifra! Dersom folk stilletiende kapitulerer, vinner GPT.
  14. Det var da en avsindig mengde KI-slop og stockphotos i den videoen, men det er vel slik ungdommen likar....
  15. Er i grunnen enig. Forlot nylig et annet forum fordi det ble akseptabelt med "ChatGPT sier at..."-innlegg, noe som er komplett verdiløst. Men håper i det ytterste at diskusjon.no kan bli ett av de siste fristedene for menneskelig kommunikasjon og meninger, uten at man skal få chatboter til å diskutere for seg.
×
×
  • Opprett ny...