Har vært fornøyd med Gjensidige det siste året. Totalt 24k i året for hus og noen kjøretøy. Men ser nå at de har skrudd opp prisen for neste år til 30k! Og i fornyelse virker det som mange detaljer blir dårligere:
Egenandelen for råteskader økes til kr 6000
Utleieforsikring dekker ikke skade som skyldes feil-, uforsiktig-, eller hard bruk. Videre dekkes ikke vasking og ryddig av etterlatte eiendeler eller søppel
For tap ved at egen bolig ikke kan benyttes i reparasjons-/gjenoppføringsperioden, begrenses erstatningen til 50% av gjeldende leiepris, dersom sikrede ikke kan dokumentere boutgifter annet sted
Tyverialarm til vaktselskap gir ikke lenger egenandelsfritak ved tyveriskader.
Erstatningsregler: For klokker endres erstatningen fra nypris til markedsverdi
Kryptovaluta er ikke lenger omfattet av forsikringen
Erstatningskjøretøy dekkes ikke lenger i vehjelp ved feriereiser utenfor Norden
Nå blir det bytte av forsikringsselskap! Prisen har økt med 6k og betingelsene blitt dårlige? Gjensidige unnskylder seg med prisutvikling, indeksregulering, blah blah.