Gå til innhold

Snikpellik

Medlemmer
  • Innlegg

    44 635
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    290

Snikpellik vant dagen sist 22. oktober

Snikpellik hadde mest likt innhold!

4 følgere

Profile Information

  • Kjønn
    Ikke oppgitt

Nylige profilbesøk

73 597 profilvisninger

Snikpellik sine prestasjoner

82,1k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Hvor er de som hevder det? En tilfeldig bruker i en Reddit-tråd?
  2. Eh, jeg har da ikke sagt at Breivik var kristen, jeg har sagt det stikk motsatte. Jeg poengterer at det å kalle han for «kristen» er like på trynet som å kalle Al-Qaida eller IS for «muslimer». Deres handlinger, forskrudde syn og tolkninger hører åpenbart ikke hjemme i noen av de religionene. Breivik brukte dog, som sagt, sine oppfatninger av kristendom tungt som begrunnelser for angrepet i det forskrudde manifestet sitt, og i rettssaken etterpå. Jeg vil anbefale denne strålende kronikken fra Menighetsfakultetet og PRIO om temaet: https://www.aftenbladet.no/meninger/i/pVzJR/naar-terroristen-er-ein-av-vaare
  3. Det er helt feil. Manifestet til Breivik er fullt av greier om hvordan angrepet hans skulle «gjenopprette den europeiske kristendommen» og lignende. Forklaringene hans i rettssaken også. Hans virkelighetsoppfatning av kristendom er omtrent på linje med IS sin av islam, eller kanskje enda mer sammenlignbar med Al-Qaidas oppfatning av islam.
  4. Han er vel omtrent like «kristen» som IS er «muslimer».
  5. Har noen utelukket korrupsjon?
  6. Må vel bli i USA dersom vi skal spille en «send off» hjemmekamp på Ullevaal før avreise. Brasil starter VM 13. juni. De skal spille kampene øst i USA de også, så det er nok dette de jobber med å få til.
  7. Det stemmer ikke, dette er desinformasjon fra X som har spredt seg i sosiale medier. Det dukket opp for halvannen uke siden, der flere kontoer hevdet Manchester City hadde sluppet en pressemelding med angivelige sitater fra Haaland om at han ikke skal delta på Premier Leagues sin Pride Night. Det har de ikke. Og det er heller ikke noen Premier League Pride Night denne sesongen. Norgesdemokratenes partiavis Uten Filter var blant de norske som gikk fem på, og publiserte en "nyhetssak" om dette, som de senere har slettet. https://www.utenfilter.no/2025/12/01/erling-haaland-deltar-ikke/ (slettet) Forøvrig har det vært flere andre slike falske nyheter/desinformasjon nylig, for eksempel en om Bruno Fernandes i oktober:
  8. Når jeg tenker på Lalas tenker jeg på USA Soccer Guy-kontoen som tidligere gikk sin seiersgang på Twitter, nå på Bluesky. Legende, hvem nå enn som står bak den kontoen.
  9. Nazismen er en hatefull og rasistisk politisk ideologi, ikke en religion. Jeg vet at du også forstår forskjellen på disse tingene, men setter pris på disse spille dum-spørsmålene. Det er litt gøy!
  10. Threads gjør det bra. Flere daglige aktive mobilbrukere enn X i oktober. X fortsetter å falle. Threads, Meta’s text-based social media platform that launched in 2023 as a challenger to the Elon Musk-owned X, for the first time beat X in global daily active mobile users for the month of October, according to data shared with Forbes by market intelligence company Similarweb. https://www.forbes.com/sites/conormurray/2025/11/03/threads-passes-x-in-key-monthly-metric-for-first-time-in-zuckerberg-vs-musk-battle/
  11. Dersom det er begått feil i kontrollen av produktet, noe det mest trolig er, må man først undersøke hvilke feil, hvordan det skjedde, så regelverk og rutiner hos FFI. Da kan man se på stillingene til den eller de som var involvert i testingen.
  12. Må bare hylle VG for glimrende journalistikk. Her er det flere ting som har gått galt, først av alt grenser vel dette til svindel, for det andre har FFI gjort for dårlige undersøkelser, som er det største problemet. For det tredje er avtalen de har inngått med denne "oppfinneren" svært dårlig. Ser noen nevne korrupsjon, men jeg klarer ikke helt å se noe som peker på at det er tilfellet. Dette ser bare ut til å være dårlig kontrollarbeid. Bare å lære og gjøre det bedre fra nå av.
  13. Hvorfor det? Det er da ikke noe galt med å hate en religion. Det som er galt er å generalisere og diskriminere mennesker bare på grunn av hvilken religion de følger.
  14. Hvorfor skulle han blitt anklaget for rasisme for å hate islam?
  15. Hvorfor skulle ikke det være innafor? Du får lese deg opp i leksikon https://lille.snl.no/rasisme https://lille.snl.no/hatefulle_ytringer_-_hatprat
×
×
  • Opprett ny...