G2Petter Skrevet 13. januar 2008 Skrevet 13. januar 2008 Jeg så de keno-reklamene for n-te gang nettopp, og jeg tenkte på noe: på den "uheldige" utgaven sier hovedpersonen i reklamen "Jeg tar tre tall. Spiller safe". Er det i det hele tatt lov å si det om et spill der du er garantert å tape penger i det lange løp, og det ikke finnes noe som er sikkert?
Solsviken Skrevet 13. januar 2008 Skrevet 13. januar 2008 Godt spørsmål egentlig, ville tro dette ikke er lov. Det finnes ingen ting som "å spille safe" om man oversetter det direkte, men det spørs jo litt hvordan man ser det. Er jo "safere" å spille på 3 tall sett opp i mot andre valg du har innenfor samme spillet, som det og f.eks spille på 10 tall. Men jeg er litt enig i din fremstilling da reklamen ved nermere tanke faktisk får det til å virke som Keno er et spill hvor det er safe å spille om en ikke spiller på mange tall.
G2Petter Skrevet 13. januar 2008 Forfatter Skrevet 13. januar 2008 I den forkortede utgaven av reklamen står det også med tekst "Spill safe, sats på få tall" eller noe lignende. Jeg er ikke helt sikker på formuleringen, men det står i hvert fall ordet "safe". Er det noen som vet hvor man kan henvende seg for å finne ut om dette er lovlig?
lpride Skrevet 13. januar 2008 Skrevet 13. januar 2008 Du kan jo henvise deg til Forbrukerrådet eller Forbrukerombudet for ei vurdering av saken. Ellers kan du lese markedsføringsloven her
Opelduude Skrevet 15. januar 2008 Skrevet 15. januar 2008 Er jo ingen ting som er lovlig i dette landet.
Orjanp Skrevet 15. januar 2008 Skrevet 15. januar 2008 (endret) Med staten selv som oppdragsgiver er vel alt lovlig. Fjerne spilleautomatene slik at de kan selv starte opp daglige pengespill på tv ... Ørjan... Endret 15. januar 2008 av Orjanp
G2Petter Skrevet 17. januar 2008 Forfatter Skrevet 17. januar 2008 Oppdatering: Jeg sendte mail til forbrukerombudet på søndag, og fikk svar i dag. De anbefalte meg å ta kontakt med lotteritilsynet, så jeg sendte den samme mailen til dem.
G2Petter Skrevet 21. januar 2008 Forfatter Skrevet 21. januar 2008 Jeg fikk svar av lotteri- og stiftelsestilsynet i dag: Vi er igang med å evaulerere markedsføringen til Norsk Tipping for 2.halvår 2007, og rapporten vil være klar i medio februar og vil bli offentliggjort på vår hjemmeside www.lottstift.no i månedskifte februar/mars. I forbindelse med gjennomgangen vil vi også vurdere om Keno reklamen du sikter til er i strid med retningslinjene. mvh
Johnx Skrevet 4. februar 2008 Skrevet 4. februar 2008 Hmm, dette blir det spennende å få se et svar på. Regner med de er innenfor loven, og at reklamen er fullt lovlig.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå