Gjest debutant Skrevet 26. desember 2007 Skrevet 26. desember 2007 Jeg nærmer meg debut, men er usikker på hvor viktig det er med kondom. Vi kjenner hverandre godt og vet at begge er førstegangspulere. Er det da nødvendig med prevensjon, eller holder det at hun tar p-piller? Ingen av oss kan vel ha kjønnssykdommer når vi ikke har drevet med slikt før?
Akidon Skrevet 26. desember 2007 Skrevet 26. desember 2007 Ja viss du stoler på henne og hun stoler på deg er det ingen grunn til å bruke kondom når hun går på pillen. Kondom er bare kjedelig for både deg og henne.
medlem-102525 Skrevet 26. desember 2007 Skrevet 26. desember 2007 Du må ikke nødvndigvis bruke kondom da nei, som Akidon sier, det kan bare bli til bry. Bare dere passer på at hun har brukt P-pillene så lenge som anvist på pakken før dere har dere, så går det nok bra. (Hvis hun nettopp har begynt på pilla altså)
Olum Skrevet 26. desember 2007 Skrevet 26. desember 2007 Om ingen av dere har kjønnssykdommer og hun husker å ta pillene sine, er det ingenting i veien for at du kan droppe kondomen. Hun kan eventuelt ta angrepille i løpet av 24 timer etter samleie. Lykke til
haalo Skrevet 26. desember 2007 Skrevet 26. desember 2007 Er det da nødvendig med prevensjon, eller holder det at hun tar p-piller?P-piller er prevensjon.
CCola Skrevet 26. desember 2007 Skrevet 26. desember 2007 Om ingen av dere har kjønnssykdommer og hun husker å ta pillene sine, er det ingenting i veien for at du kan droppe kondomen. Hun kan eventuelt ta angrepille i løpet av 24 timer etter samleie. Lykke til Det er viktig som Olum sier at kondom brukes ikke bare fordi det skal hindre jenta å bli gravid. Den forhindrer også kjønnsykdommer og annet. Men om du vet at både du og henne er clean, så skal P-pillen gjøre jobben sin
tjalla Skrevet 16. januar 2008 Skrevet 16. januar 2008 Om ingen av dere har kjønnssykdommer og hun husker å ta pillene sine, er det ingenting i veien for at du kan droppe kondomen. Hun kan eventuelt ta angrepille i løpet av 24 timer etter samleie. Lykke til 72 timer..
CCola Skrevet 16. januar 2008 Skrevet 16. januar 2008 Om ingen av dere har kjønnssykdommer og hun husker å ta pillene sine, er det ingenting i veien for at du kan droppe kondomen. Hun kan eventuelt ta angrepille i løpet av 24 timer etter samleie. Lykke til 72 timer.. Kommer an på angrepillene isåfall. På pakken som dama mi tok, stod der 24timer. Men det burde nå ikke være så altfor vanskelig å lese seg til.
NgZ Skrevet 16. januar 2008 Skrevet 16. januar 2008 Angrepille er ikke prevensjon. Om dere er rene og uskyldshvite begge to, er det ikke noe behov for kondom nei. P-piller beskytter bedre mot graviditet statistisk sett, enn kondom , og kjønssykdommer trenger dere jo ikke å tenke på. Kos dere.
Gjest Guest_vaniljee_* Skrevet 26. april 2008 Skrevet 26. april 2008 hei Jeg hadde sex uten prevensjon, 2 dager etter menstrasjonen, og jeg har ikke gått på p-piller etter dette heller. Har ikke turt å kjøpe det. Hva koster det egentlig? det er nå ca. 3 uker siden, og jeg er som regel litt uvel og kvalm, bør jeg sjekke dette? evt. hvordan? Tør heller ikke kjøpe en graviditetstest:/
oldboy Skrevet 26. april 2008 Skrevet 26. april 2008 Jeg ville gått til en lege og tatt en graviditetstest, husk at leger har taushetsplikt, så alt som skjer er konfidensielt.
Kibs Skrevet 26. april 2008 Skrevet 26. april 2008 heiJeg hadde sex uten prevensjon, 2 dager etter menstrasjonen, og jeg har ikke gått på p-piller etter dette heller. Har ikke turt å kjøpe det. Hva koster det egentlig? det er nå ca. 3 uker siden, og jeg er som regel litt uvel og kvalm, bør jeg sjekke dette? evt. hvordan? Tør heller ikke kjøpe en graviditetstest:/ Graviditetstester biter ikke, det gjør heller ikke folkene på apoteket. Det går også an å få noen til å kjøpe for deg hvis du er veldig skeptisk. Eller så kan du gå til lege. Det går også an å vente en ekstra uke og se om du får mensen, det er vel kanskje det letteste. Så sant du er under 25 (tror jeg) dekker staten eller noe opp til 100kr på p-piller, det betyr at du får merket Mercilon (så godt som) gratis. P-piller må du ha resept på, men det kan du få av helsesøster.
Mirann Skrevet 28. april 2008 Skrevet 28. april 2008 Så sant du er under 25 (tror jeg) dekker staten eller noe opp til 100kr på p-piller, det betyr at du får merket Mercilon (så godt som) gratis. P-piller må du ha resept på, men det kan du få av helsesøster. Er det ikke 20 år da?
Gjest member-101642 Skrevet 29. april 2008 Skrevet 29. april 2008 heiJeg hadde sex uten prevensjon, 2 dager etter menstrasjonen, og jeg har ikke gått på p-piller etter dette heller. Har ikke turt å kjøpe det. Hva koster det egentlig? det er nå ca. 3 uker siden, og jeg er som regel litt uvel og kvalm, bør jeg sjekke dette? evt. hvordan? Tør heller ikke kjøpe en graviditetstest:/ Det er vel mere pinlig å si til foreldre og venner at du er gravid?
Kibs Skrevet 2. mai 2008 Skrevet 2. mai 2008 Er det ikke 20 år da? Det fant jeg ut i dag. Det stemmer nok med 20, ja.
Generic Skrevet 4. mai 2008 Skrevet 4. mai 2008 kondom er berre tull. oppfunnet for å ødlegge nytelsen for oss mannfolk
Blåbær Skrevet 4. mai 2008 Skrevet 4. mai 2008 Tror ikke du har helt fått med deg poenget med kondom.
Jokka1990 Skrevet 4. mai 2008 Skrevet 4. mai 2008 Vel, om det er første gangen din så kan du jo fyre på med en kondom så holder du ut lengre.. Men om hun går på p-piller skal det vel ikke være så nøye, men for ekstra sikkerhet kan du jo ta kondomet
Pivotal Skrevet 6. mai 2008 Skrevet 6. mai 2008 p-piller er helt klart best. Kondom er noe dritt for å si det mildt Har hatt sex med kondom litt hær og der hvor det har vært nødvendig men faen for noe drit og styre med, blæh. Ikke i nærheten av like god sex med kondom.
Wooho Skrevet 6. mai 2008 Skrevet 6. mai 2008 Det beste hadde vært om dama hadde gått på p-sprøyte. Så hadde du sluppet alt det styret med kondom anyway.
Anbefalte innlegg