Gå til innhold

Ordre fra Videogameplus.ca


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Bare lurte på hvor langt tid det tar før man har et spill derfra i post kassa? Bestillte derfra den 31.10 ...

Endret av Aafloey
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Lurer litt på det samme her! Bestilte forrige fredag og spillet ble shippa samme kveld, men har ikke hørt noe mer siden. Når kan jeg forvente at dette er i postkassa?

Skrevet

Du burde vanligvis ha hatt spillet nå, men tipper du får det i morgen.

 

Jeg har sikkert fått 20-25 pakker fra dem, og det lengste det har tatt er 6-7 arbeids dager mener jeg. Aldri har noen av pakkene blitt stoppet i tollen heller.

Skrevet

vil det være no forskjell på spill jeg bestiller fra andre land? Fått med meg at de funker like bra men syns jeg har hørt noe om online delen? Litt kjipt og kjøpe f.eks Cod4 og ikke kunne spille med vennene dine i norge....

Skrevet

Lite spørsmål fra meg:

Man ungår toll selv om man kjøper to spill samtidig sant?

Eller må jeg kjøpe dem i to ordre isteden for en?

(vil kjøpe både NFS: Prostreet og Assassins Creed, siden begges lanseringsdato er 13 .nov på VG+)

Skrevet (endret)

Er det da slik at de alltid setter en verdi av 20 cad uten at man gir beskjed og uavhengig av hvor mange spill man bestiller samtidig? Litt rart at det norske tollvesen ikke reagerer og åpner pakkene når det kommer så mange bestillinger ifra canada merket 20cad? Eller kanskje de ikke har lov til det hvis de ikke har noen mistanke om ulovlig gods?

 

Har allerede mottatt 1 spill ifra de som kom i postkassen min 1 uke etter bestilling merket 20cad. Er det noen som har måttet betalt avgifter på pakker levert ifra VGP?

Endret av tronder
Skrevet

Mener bestemt jeg leste i en avisartikkel at de ikke har lov til å åpne uten mistanke, og at de jobbet med et lovforslag som skulle tette dette smutthullet.

Skrevet
Mener bestemt jeg leste i en avisartikkel at de ikke har lov til å åpne uten mistanke, og at de jobbet med et lovforslag som skulle tette dette smutthullet.

 

Skjønner ikke helt hvordan de skulle tette dette smutthullet. Men nå må regjeringen se til å øke den latterlige 200 kr grensen!

Skrevet

Har vært snakk om å heve den til 1000, men fra regjeringens ståsted ville jeg vært 100% i mot det. Aldri før ville det vel faktisk kunne hatt så stor innvirkning på det norske markedet.

Skrevet

Nei men de må skjønne at ved å sette sånne grenser vil folk alltid handle andre steder samme f. Akkurat som med svenske handel, vi dropper momsen på matvarene med 12% da handler ingen i sverige lenger, det er så evig selvmotsigende..

 

hev den til 500kr, så man i det minste kan få noe halv greit inn igjennom tollen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...