Gå til innhold

Utvider Hotmail til 5 GB


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Bra at MS drar litt på lagringsplassen også. Nå har det bare vært Yahoo! og Google som har promotert mer og mer lagringsplass.

 

Og ja, WLH må bli raskere og komme i en mobil utgave før jeg vil vurdere å bruke den som standard-mail. Har en litt kul live.no-adresse med fornavnet mitt foran @-en.

Skrevet (endret)

det er en funksjon MS altid kommer til legge in i live kontoene, mulighet for videresending av all epsost til en annen epost konto, POP, osv osv.derfor kommer jeg altid til å bruke g-mail =)

Endret av kjellthore
Skrevet

Går det an å bruke hotmail som lagringsplass på nettet akkurat som man kan med gmail via gmailfs i Linux? Jeg kunne trengt 5GB backup på nettet. :)

Skrevet

Wikipedia - GmailFS

 

Note that Gmail's terms of use impose no restrictions that would make use of GmailFS a direct violation of the Service agreement. However, they state that "Google also reserves the right to modify, suspend or discontinue the Service with or without notice at any time and without any liability to you" and "Google reserves the right to refuse service to anyone at any time without notice for any reason", so that Google would be well within its right to disable accounts used for GmailFS at any time and without warning; Google can and has suspended accounts for the sort of excess activity GmailFS generates. Consequently GmailFS should not be considered reliable for backup purposes. Furthermore, the "Program Policies" prohibit the user to "Reformat or frame any portion of the web pages that are part of the Gmail Service" which is arguably violated by use of GmailFS, which, after all, "reformats" documents transferred via HTTP ("web pages") into data accessible via FUSE.
Skrevet

Vel, jeg finner ingenting om det nå men en gang leste jeg i reglene at man kun har lov til å lagre e-post på kontoen sin, ergo det er ikke lov å sende bilder til seg selv eller hva man skulle ønske for å ha de som nettlagring. Men de har vel endret det nå.

Skrevet

Jeg fant det jeg lette etter:

 

http://www.RoamDrive.com/

 

Dette programmet støtter blant annet lagring på nett via hotmail, men jeg er ikke helt fornøyd med at det kun er tilgjengelig for Windows. Jeg vil jo ha tilgang fra andre OS også. Jeg har ikke rukket å teste det ennå.

Skrevet
Det er kun markedsføring, tror de hadde slitt om folk brukte opp all plassen sin. Google ekskludert antar jeg.

9283177[/snapback]

Hmm, det jeg også trodde.

 

Skal vi alle konspirere, fylle opp hotmailen med 5gb spam og lort, for å gjøre MS konkurs?

 

 

 

 

 

:tease:

Skrevet

Tror det kan bli vanskelig å fylle opp med 5GB mail... Alle kan gjøre som Simen1. Vi fyller opp plassen med en backup, ved hjelp av gmailfs ;)

Skrevet
Det er kun markedsføring, tror de hadde slitt om folk brukte opp all plassen sin. Google ekskludert antar jeg.

9283177[/snapback]

Hmm, det jeg også trodde.

 

Skal vi alle konspirere, fylle opp hotmailen med 5gb spam og lort, for å gjøre MS konkurs?

 

 

9283185[/snapback]

 

Tipper de har "smart" lagring. Så hvis du sender samme spam frem og tilbake til dine kamerater vil den bare lagres en gang likevel.

Skrevet

Jeg savner støtte for større e-poster, kan ikke hotmail idag bare motta e-post på 20-40MB? Kan ikke forstå hvordan man kan fylle opp mange GB når man maks kan sende 20-40MB. burde heller vært en grense på 100MB.

Skrevet

Jeg har selv på to år klart å fylle opp 1GB på min gmail konto. Jeg bruker kun den - ingen nedlastning. Og sletter ingen vedlegg.

 

Så med vedlegg vil det absolutt ikke være noe problem å fylle opp 5 gb med tiden. Det tar bare en 10-års periode...

 

- Amund

Skrevet

Seriøst, HVEM trenger 5GB til e-post? Jeg har hatt min Gmail-konoto i fire år, og sender daglig e-poster med vedlegg her og der:

You are currently using 180 MB (6%) of your 2888 MB.

 

Ingen normale e-post-brukere trenger mer en 500MB, maks. Og det vet både Google og MS, derfor kan de lokke dumme brukere til seg :p

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...