Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

IP adresse router


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Hei.

 

Er i et nettverk bak en router. Hvordan finner jeg IP-adressen til routeren?

Den eksterne finner du ved å gå til www.whatismyip.com, og den interne ved Kjør -> cmd -> ipconfig. Default gateway vil være ruteren om ting er riktig satt opp.

  • 4 år senere...
Skrevet

Jeg kommer meg ikke inn på routeren samme f. Må det altså være tilkoblet Internett(Telenor m.m) for å få tilgang til routeren?

Skrevet

Ja blir vel ip fra routeren? Isåfall har jeg ikke internett der jeg er ifra. Så gikk innpå detaljer på tilkoblingen. Ikke sånn at man finner ip?

Skrevet (endret)

Slik jeg oppfatter spm så lurer trådstarter på hva som er ruterens IP slik at man kan komme inn på denne for å gjøre endringer o.l?

 

I såfall så er dette litt avhenging av ruteren. Søk på nettet etter routerens navn (produsent og modell) og IP adresse.

 

[edit]

Leste OP en gang til, tror jeg misforstod.

Endret av IceDale
Skrevet
Nå husker jeg ikke ip-adressen og den gatewayen..Dataen er ikke her..Men har det noe å si hvilken adresse det er da? :p

Bare hvis du skal inn på routeren eller har et oppsett med flere routere.

Skrevet

Trykk Windowsknapp+R

Skriv cmd i feltet og kjør

Skriv ipconfig og trykk enter

"Standard Gateway" er den lokale IP-adressen til ruteren din.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...