Gå til innhold

Ikke helt "lovelig" annonse på bruktmarkedet?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

men lovligheten sådan.... Man kan nesten ikke selge en slik videre for så å " gi den til venner og naboer"

Skrevet
men lovligheten sådan.... Man kan nesten ikke selge en slik videre for så å " gi den til venner og naboer"

Ulovlig er det nok, ja......

Skrevet

Nok et bevis på at enkelte ser sitt snitt til å tjene en pen sum penger på Co Ed versjonen sin som man til og med kanskje har lasta ned fra DC++.

Han skal ikke ha solgt mange eksemplarer før han er oppe i et 5 sifret beløp.

Skrevet

Det kan hende at dette er en orginal CD, men det betyr ikke at det er lovlig å selge den. Kjøper du dette til over 10,- er du bare teit. Kan være at det er lovlig å selge CDen, men lisensen følger ikke med.

Skrevet

Om Cden er original så er den forsatt ulovleg for privatpersoner å bruke, då lisensen som tilhører er ein volumlisens, og dermed er berre gyldig for bedrifta som har denne "lisenskoden".

 

Så fyren selger ulovleg programvare uansett korleis ein vrir og vender på det.

Skrevet (endret)

Dersom jeg finner ut at jeg skal selge min surt betalte genuine Win XP pro Engelsk (ikke OEM), har jeg lov til å selge den ene versjone med CDkeyen min?

Endret av perpyro
Skrevet (endret)
HEi!

Hva var det hele dreide seg om...anonnsen er blitt fjernet. Noen som vet hvilket program han ville selge?

Windows XP Professional (norsk versjon)

Endret av yrjan

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...