Gå til innhold

Raptor 36GB vs. Raptor 74GB


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Til vanlig bruk vil du aldri merke at 74GB-versjonen er raskere enn 36GB-en.

Nei men du får mer diskplass med 10K rpm ytelse :cool:

Leser dei ikkje like fort? Mens den andre har mindre søketid :whistle:

Skrevet

74gig versjonen er faktisk ganske så mye bedre prosentmessing på mange områder. Selvfølgelig lagt på nær like stor forskjell som fra en Raptor 36 til en "normal" 7200 harddisk, men dog lett målbar, og kanskje direkte merkbar også avhengig av hva disken brukes til.

 

Det finnes flere sammenligninger der ute på nettet av de to, men jeg har desverre ikek tid til å grave opp en test akkurat nå.

 

-Stigma

Skrevet
74GB er bedre enn lillebroren fordi:

 

Den har raskere overføringshastighet

Kortere tilgangstid

Mindre støy

Mer lagringsplass

At 74GB versjonen støyer mindre er vel rett og slett feil. De har akkurat samme støynivået (de nye iallfall), bare gå in på www.westerndigital.com og se på spesifikasjonene.

Skrevet

Er det noen her som har erfaring med disse Maxtor diskene som skal være like gode?? Lurer så fælt på hva jeg skal velge.............Raptor eller en sånn disk fra Maxtror.......... :no:

 

Trenger hjelp!!!!

Skrevet
Raptor vs Raptor på Storagereview.

Yikes, trodde ikke det var snakk om slike støynivåer... og jeg har bestilt 2 x36Gb raptor disker :cry: Hmmm, tror vel jeg muligens må se meg om etter støydempingsmatter etterhvert ja :roll:

Husk at dette er bare et par cm fra disken, støyende blir kraftig redusert på vei opp mot ditt øre.

Skrevet
Er det noen her som har erfaring med disse Maxtor diskene som skal være like gode?? Lurer så fælt på hva jeg skal velge.............Raptor eller en sånn disk fra Maxtror.......... :no:

 

Trenger hjelp!!!!

Jeg har begge deler. Jeg kjører Raptoren som system-disk. Noe den er best til. Oxo kjører jeg den 250 GB 16 mb cache disken fra Maxtor som lagringsdisk.

 

Jeg tror det er en tråd på forumet som faktisk kaller dette den optimale system-konfigurasjonen for en maskin så lenge du ikke går for SCSI. Jeg tror konklusjonen var at Raptoren er best på små filer, mens Maxtoren er svært god på å jobbe med store filer.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...