Gå til innhold

Mye minne vs. Rask minne..


Matthiesen

Anbefalte innlegg

Skrevet

Vil det være best for meg å kjøpe f.eks "2x512 grei TwinMOS" eller "2x256 God PQI/GeIL/Kingston".. ? (3200, 400mhz)..

 

Jeg har en P4 3,0 Prescott.. ATI 9800pro..

Pcen bruker jeg til World of Warcraft, HL2-mods og vanlige ting i windows som litt filmredigering og bilderedigering osv..

 

Vil jeg merke det best å oppgradere til mye eller kjapp minne da? Jeg har 512 2700 nå..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har du FOR lite minne så spiller det ingen rolle hvor trægt eller raskt det er. Sørg først og fremst for at du er sikker på at du får NOK!

 

Har du for lite minne så må harddisken benyttes. Og den klarer nok ikke henge med f.eks. Dual PC3200-brikker. :) (6400MB/sek teoretisk)

Skrevet

TwinMOS PC3200 DDR-DIMM 1024MB Dual Pack Kit w/two matched PC3200 CL2.5 DDRs

 

 

 

Vår pris: kr 1.245,-

 

 

TwinMOS PC3200 DDR-DIMM 512MB CL2.5 (for DDR-PC400MHz)

 

 

 

Vår pris: kr 595,-

 

 

Sparer 55 kr ved å kjøpe 2 enkelte 512 mb brikker.

 

Ikke masse penger, men er nå litt ;)

Skrevet (endret)

Man kan få kjøpt minnebrikker i Dual pakker som kommer rett etter hverandre på rullebåndet. Da er det minst mulig forskjell på de to! Lite vits egentlig da... Men ser pent ut på papiret at de bare har et nummer forskjell! :p

Endret av BulkyDrip
Skrevet

1gb er å foretrekke, som en sa, 6400mb/s er bedre enn 64mb/s fra harddisken pga for lite minne. Hvis du er av typen som har en god del programmer oppe så bruker du mer enn 512mb ram. Ergo er 1gb å anbefale.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...